Genital siğil hakkında bilgisi olan arkadaşlar bakabilir mi?

Tam anüs deliğinde, beyaz et beni gibi ama çok değil 1-2 tane birşeyler var. 1-2 haftadir varlar. Sanki biraz büyüdüler. Pruzon adli kremi kullandim işe yaramadi. Eger siğil ise elma sirkesi ve çay ağacı yağının çok faydalı olduğunu duydum. Dün önce elma sirkesi kullanmaya başladim. İnşallah iyileşir. İnternette siğil resimlerine baktim benimkilerle alakası yok. Partnerimle 1.5 ay önce Anal ilişki yaşamiştik acaba ondan mi oldu? Onda da siğil tarzi şeyler yoktu. Doktora gitmeye çekiniyorum, yardimci olur musunuz bana, Bu bahsettiğim şey nedir acaba?

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Genital siğiller tehlikelidir ve önlem alınıp yakılması gerekmektedir. Bunlar yapılmadığı taktirde o siğillerin çoğalıp, vajinaya sıçrayıp rahim ağzı kanseri ya da oral seksle gırtlak kanseri ya da rektal yoldan uzanıp kolon kanseri yapma riski vardır. Senin şu aşamada yapman gereken iyi bir devlet hastanesi dermatologuna gidip o siğilleri yaktırman ve bir süre cinsel perhiz uygulaman. Dr. a gitme ve yaktırma prosedürü o kadar gözle büyütülecek bir şey değil, utanılacak hiç değil. O virüsü ne şekilde kaptığın dr. u da ilgilendirmiyor ayrıca (Yaktırma işlemi: Anestetik enjeksiyon yapılıp o bölge uyuşturulur ve bir nevi dağlanarak o siğil bildiğin yakılır, çoğalmasının önüne geçilir. En sonunda da siğillerden bir kaçı numune olarak alınır ve tip testine gönderilir.)

1|0
    0|0
    • Teşekkurler :) bakalim yöntemlerim geçirmezse mecburen gidicem doktora :)

En İyi Kız Görüşü

• Siğil olduğundan nasıl bu kadar eminsin bence elma sirkesi vs kullanmayı bırak oradaki şey herneyse daha da azdiracaksin doktora gitmelisin başka caresi yok utanacak birsey de yok sağlık Şakayla gelmez ve o bölgeler çok tehlikelidir. Gecmis olsun ihmal etme.

0|0
    0|0
    • Emin değilim. Ama önce bitkisel tedaviler deneyip daha sonra doktora gitmeyi düşünüyorum. Elma sirkesinin çogaltacagini sanmiyorum, sonuçta sirkenin özütü asittir. Ya fayda eder, ya da etmez.

• Yanlış düşünüyorsun. Genital bölgenin pH ile elma sirkesi nin pH seviyesi çok farklıdır ve genital bölgeye aklımıza gelen her şeyi Sürmemeliyiz. Özellikle güçlü bir asit asla denenmeli. Utanacak bir şey göremiyorum ve eğer o şeyleri kullanmaya devam edersen daha da fazla sorun yaratacak oradaki her neyse

• Bakalim hayirlisi.

Erkekler Ne Diyor 14

• Bak bunda utanılacak her hangi bir şey yok gideceğin yer bir gastroloji uzmanı.. Basur başlangıcıda olabilir.. Burada kimse sana yardımcı olmaz. Vakit geçirmeden bir an önce git.

0|0
    0|0
    • Anal ilişki olmasa utanmadan giderdim. Ama anüste olunca nedense bir çekince var içimde.

• Ne kadar seyrek mesela? Ayda kaç kez?

• Haftada iki kere bile seyrek sayılır.. Çünkü anüs kasları öyle kolay deforme olmaz.. Olsaydı p*rno yıldızları kötü durumda olurdu.. Kaldı ki bazen iki penis birden sokuluyor.

• Dermatoloji uzmanına git mutlaka. Sayı artar gitmezsen.

0|0
    0|0
  • Ilk basta onun genital siģil olup olmadığınin saptanması gerekmektedir. Kafanıza göre tedavi olanakları çıkartmayın. Bir hekime başvurmalışınızki ilk baßta rahatsızlığın ne olduğu öğrenilsin. En yakın zamanda doktora gitmelisiniz. Geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • Sirke ile olacak seyler degil. Doktora gidip dogru ilaci kullanman gerekiyor. Korkma, eger hpv ise uzun bir sure onunla yasayacaksin zaten.

0|0
    0|0
    • Sirke ile neden olmasin? İnternette 1 haftadir araştiriyorum. Ben tedaviden çok insanlarin görüşlerine daha çok önem veriyorum. Hpv'yi yaktiripta tekrar çikana tutun, kremlerin hiçbirinin fayda etmediği insanlar var. Bundan 50 yıl öncede bu hpv virüsü vardi. İnsanlar ozaman doktorlara gidip yaktiriyorlarmiydi? Öyle bir teknoloji varmiydi? Allah bir sorun verdiyse elbet çözümünü de vermiştir. O yüzden ben önce Allah'in bize sunduğu doğal şeyleri denemek istedim. Eğer geçmezse o zaman çaresine bakılır.

• Cok sevindim adina :) yeni aldim cay agaci yagini. Senin daha once yazdiklarinin haricinde faydasini goren cok olmus. 2-3gun ust uste surdum aksamlari ve ufacik oldular resmen. Geriye bagisiklik kaldi. Yurtdisindan ilac bakacam imuneks tarzinda. Imunekste kullaniyorum ama duzene sokamadim bir turlu :)

• Çay agaci yağinin faydasini göreceksin ve ufalmiş zaten görmeyede başlamişsin, bende senin adina çok sevindim :) evet internette yaği kullanipta memnun olan cok var :) ben imuneks'i düzene soktum sagliğim için dakika şaşmiyordu nerdeyse :) sende düzene sokarsan faydasini göreceksin Allah'in izniyle :))

• Zararlı değilmiş onlar ama ömür boyu senın ile beraberler artık

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/j1LD9n.jpg

Geçmiş olsun bir hastahaneye gözük.

0|0
    0|0
  • Onlar siğil değil hemaroit denilen bir rahatsızlık açıda oluyormu

0|0
    0|0
    • Pek acı olduğu söylenemez. Dışkılamada bir acı veya kanama vs. Çok şükür olmuyor. Sadece bir süre biraz kaşinti olmuştu sonra o d geçti. Tek sorun o beyaz şeyler kaldi.

• Bence anal birleşmeden kaynaklı bulacici bisey değil onun çaresi amaliyat internetten basur veya hemeroit diye arastir

• Doktora gitmeye çekinme ama anlattığının genital siğille alakası olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Siğil oldugundan emin olmak gerekıyor. Utanılcak bir durum yok o kişi her gün bu organları göruyor. Eğer gerçekten makkatta ise sıkıntılı bır durum. siğil sayıları artarak deliğe çok yaklaşır ve zamanla içeriye ilerler iç organlarına sıçrar. 10 tane siğil ile ugrasmak farklı 1 siğil ile ugrasmak farklı en kısa surede kadın doğum ya da dermatoloji bölümüne gitmelısın sağlık saşakaya gelmez onun dısında buyutulecek bır durum yok. çoğu zararsız zaten bu arada genıtal sğil hakkında donanımlı bilgiye sahıbım kafana takılan bır sey olursa sor burdan cevaplarım ben

0|0
    0|0
    • Mutluyum şu an çünkü elma sirkesi sayesinde neredeyse gittiler :))

• Tabi senin hayatın ama bence ters ilişkiden uzak durmak da fayda var

• Katiliyorum bu zaten kulağima küpe oldu birdaha olmaz

• anal ilişkiden olmaz. hergün böyle beraber olan çiftler var. kullan geçer bence yoksa yinede doktora git. utanılacak birşey değil.

0|0
    0|0
  • Aslında geçici bir şey onlar sevgilim de de vardı hatta sevişirken oynamıştım zamanla geçtiğini fark ettik

0|0
    0|0
    • Hmm hadi ya. Kac taneydi peki?

• Burdan sorabilirsin

• burdan anlatması biraz güç. neyse teşekkür ederim

• genital siğil hpv cinsel bölge temas sürtün me bulaşır vajina vulva anal bölgeye bulaşır anal ilşki yaşımayan kadınlara da makat çıkmaka anal bölge vajinal bölge yakın birine yakın olduğun hpv sıçramak ta -- erkelerde penis deri sünnet deri penis kökü testis torbası derisi genital siğil görülmekte --- anal siğil homoseksüel eşcinsel erkekler de görümek te --- perprezervatif kondom hpv virüsü koruma sağlamaz yaygın görülen cinsel enfeksiyon dur deri yüzeyin de deri de yaşar
    tevadvisi var koterizasyon yakma -kriyoterapi donurma yöntemi -lazer - cerrahi yöntemle alma - ilaç tedavileri
    cildiye dermatoloji gidin patnerin taşıyıcı ondan bulaştı

0|0
    0|0
  • Görmeden yorumlayamam

0|0
    0|0
  • Bence buraya yqzacağına doktora gitme. Daha iyi olur. Geç kalmadan git bence

0|0
    0|0
    • Çekiniyorum :/

• Yaw doktor bu neden çekiniyon. Hadi hemen al randevu git biran önce

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...