Adet (regl) döneminde cinsellik

Peygamber Efendimiz adetli eşiyle ne derecede ilgilenebileceğini soran sahabıye şöyle cevap vermiştir “Senin için göbekten üst tarafı serbesttir “(Neylu’l-Evtar, 1/277)

Bu konudaki yorumlarınız neler?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Birleşme olmaksızın yakınlaşma kastedilir

Adet görme anormal ve çirkin bir olay değil, normal ve kadının yaratılışının gereği olan tabiî bir olaydır. İslam’ın çıkışı sırasında cahiliyye devri arapları adetli kadına arkadan, Hıristiyanlar ise önden ilişkide bulunurlardı. Yahudiler ve Mecusîler ise, böyle bir kadından uzak dururlar, hatta temizlendikten sonra da bir hafta süreyle onlarla bir arada kalmazlar, birlikte yiyip içmezlerdi.

İslam Aybaşı ve lohusalık süresince kadını cinsel yönden koruma altına aldı.

Adet gören kadınlardan tam olarak uzak mı, kalınacağını soranlara Allah’ın Rasulü şöyle cevap vermiştir: “Cinsel birleşme dışındaki şeyler, normal zamanlardaki gibi yapılabilir”

4|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• hiç hoş bişey değildir mide bulandırıcı olur bence ama adet döneminde çok ilişkiye giren arkadaşlarımı vardı kadın o zaman daha istekli oluyomuş

0|0
    0|0
    • kadın istekli oluyor dogru ama adet döneminde yapmasa daha iyi olur bence

• bencede kesinlikle yapmamalı öğğğğ

• adet döneminde günah ya yapılması iğrençliğini geçtim ama olmaz diyorumm yapan varsada mide vardır onlarda...

• adet döneminde sevgili yada resmi nikahlı eşiyle beraber olması kız kardeşiyle beraber olması kadar kötü bişeydir.olmaz ya yapanda yoktur sanırım böyle bişeyi

0|0
    0|0
    • o kadarda değil bence biraz abarttın. yapan illaki vardır. yani zorla yapılıyorsa tamam haklısında, hatun kısmı da razıysa dediğin biraz fazla abartıya kaçıyor bence.

• yapan vardır elbet ama zorla olmaz bu işler ya erkektede mide olması lazım hem adet döneminde bi bayan nekadar istekli olur tattışılır ama adetin 3. yada 2. gününde dogrudur istekli olabilirler ama adet süresince yapmak mantıklı degil lohusa döneminde nasıl yapılmıyorsa o dönemdede yapılmaz.. bu benim yorumum

• O durumda asla ilişkiye girmem, hem günah ve tehlikeli.Ama sadece ben miyim bilmiyorum ama o dönemlerde cinsel isteğim tavan yapmış oluyor :D

1|0
    0|0
  • ben erkek arkadaşıma ay sonu dükkan kapalı diyorum

0|0
    0|0
  • O dönemde ilişkiye girmek çok kötü bence

0|0
    0|0
  • Adet döneminde cinsel ilişki bazı erkeklerin hoşuna gidiyor bana göre yapılmaması gereken saglık açısındanda sakıncalı olan bi durum kimi zaman adetinizi kesebiliyo

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• yapanlar var. malum hatunlarında istekli dönemi. iki tarafta mutlu mesutsa sorun yoktur bence.

0|0
    0|0
  • denemeyin bile

o dönemlerde mümkünse öpüşmek veya erkeği mutlu etmek yolundan gidilmeli

0|0
    0|0
  • bence hiç hoş birşey değil adet döneminde ilişkiye girmek

0|0
    0|0
Yükleniyor...