Gebelikte cinsel ilişki sırasında eşimin ağrısı oluyor. Nedeni nedir?

arkadaşlar eşim 2.5 aylık hamile ve ilişkiye giremiyoruz. birleşme esnasında hem vajina girişinde hemde kasıklarda ağrı olduğunu söylüyor. bayanlar hamileyken sizin de oluyor muydu veya erkekler eşinizde böyle sorunlar var mıydı? nedeni nedir acaba? bir de cinsel isteksizlik var eşimde ben de hiç ısrar etmiyorum.

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• ilk üç ayda ilişkiye girmek çok riskli, pelviste ilişkiyle oluşan kasılmalar düşüğe sebebiyet verebilir. bazı kadınlarda hamilelik sırasında kuruluk oluşabilir ve ilişki sonrası kasıklarda şiddetli sancı da yaşanabilir söylediğim sebepten dolayı. bu nedenle biraz beklemenizi öneririm size.

0|0
    0|0
    • ilişki sonrası diyorsunda biz zaten 2 aydır ilişkiye girmiyoruz hamilelikten dolayı geçenlerde denedik daha tam birleşmeden ağrı olduğunu söyledi yine yapamadık :)))

• ben kendi yaşadığımı söylüyorum, ancak hamilelikte vücudun verdiği tepkiler kişiden kişiye değişiyor. değişmeyen tek şey ise, ilk üç ay düşük riski oluşturması, son üç ay ise erken doğuma sebep olma ihtimali.

• teşekkür

Kızlar Ne Diyor 6

• bencede etme ısrar hamile kadınceğız ilk aylarında hamilelegin eşinle beraber olman sakıncalı 5 6 aylıkken bi sorun teşkil etmez ilk ay ve son 9 ay önemlidir ilişkiye girmek zarar verebilir birde doktorunuzdan yardım alın derim bu konuda hım birde daha 2.5 aylık hamile eşin şimdi mide bulantısı baş dönmesi iştahsızlık gibi durumlar söz konusu oldugu için eşiniz cinsel yönden isteksiz olabilir..iyi günler

0|0
    0|0
  • zaten ilk 3 ayda düşük riski varken sizin ilişkiye girmeniz hata eşinizin canının yanmasıda çok normal bir düşünün bakalım hormanlarınız ,vücud yapınız bir anda değişiyo ve karnınızda bi canlı yaşam belirtisi veriyo :) bence bi erkek olarak bu dönemde eşinize son derece destek olup kendini mükemmel hissetmesini sağlamalısınız :)))

1|0
    0|0
    • zaten zorlamıyorum kendi halinde şu an ilk başlarda sen niye istemiyorsun soğudunmu benden diye tepkiler veriyordum ama şu an pişmanım bende etkilenmiştim ama şu an desteklerdeyim sım sıkı

• çok güzel tebrik ederm seni :))

• ısrar etme herkesin farklı olur allah korusun düşüğe sebep olursunuz.bende hamileyim öyle bir sıkıntım olmadı ama çoğu kadında bebeğe zarar gelecek kaygısı olduğu için hissettiği ağrı psikolojik olarak kendide yaratıyo olabilir.doktoruna sorsun bence.

0|0
    0|0
  • Hayret genelde kadınlarda gebeliğin ilk 3 ayı çok istekli olurlar. Ama ilişkide sert pozisyonlardan kaçınmanız lazım

0|0
    0|0
    • nette bu pozisyonlar ile ilgili ilişki şemaları mevcut bakarsınız

geçmiş olsun..

• emin ol erkekler daha bilgili en azından araştırıyor eşime diyorum internetten hafta hafta gebelik gelişimine felan bak diyorum tamam diyor geçirtiriyor bazende sen bak bana anlat diyor deliriyorum yha insan merak eder bu hafta ne olacak önümüzdeki hafta neler bekliyor midem bulanacakmı sırtım ağrıyacakmı diye

• eşin hayattan bezmiş ya:)))

• ilk 6 ay ilişkiye giriliyor aslında daha yeni bi makalede okudum prof. diyordu ama doktor aksi bişey demiyorsa..buraya yazcağına bi jinekolok kapısı çal ;)

0|0
    0|0
  • İlk 3 ayda bunların yaşanması çok normal. Daha yolun başındasınız. Şimdiden şikayete başlama, eşine destek ol.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Vaijinanın iyice ıslanması gerekiyor özellikle hamilelerde yoksa ağrı olur. link

1|0
    0|0
  • Gebeliğin kadının cinsel yaşamı üzerine etkileri

Anne adayının cinsel yaşamında ortaya çıkan değişiklikler gebeliğin dönemlerine göre ayrı ayrı ele alınabilir.

Birinci trimester (ilk üç aylık dönem)

Gebeliğin bu ilk dönemi özellikle ilk gebeliğini yaşayan anne adaylarında gebeliğe bağlı bulantı-kusma, yorgunluk, uykuya eğilim, meme hassasiyeti gibi belirtilerin sıkça yaşandığı bir dönemdir. Bazı anne adaylarında "tiksinme" eşinin normal vücut ve nefes kokularına bile tahammül edemeyecek kadar ileri boyutlarda olabilir.

İlk gebeliğini yaşayan anne adayları bu dönemde gebelikte kendilerini nelerin beklediği konusunda endişelere kapılabilirler. Özellikle plansız oluşan gebeliklerde doğum sonrası artacak olan sorumluluklar, anne rolünü üstlenmede yaşanacak zorluklar, doğumun ve aileye katılacak yeni bireyin getireceği maddi yük ve diğer sosyal özellikler anne adayında kaygı ortaya çıkmasına neden olabilir. Duygusal dalgalanmalar, bedenin gebeliğin ilerlemesiyle alacağı görüntü ile ilgili olumsuz düşünceler yine erken gebelik döneminin sık rastlanan ruhsal değişiklikleri arasındadır. Bazı anne adayları bu dönemde cinsel ilişkinin kendilerine ya da bebeklerine zarar vereceği, düşüğe neden olacağı korkusunu yaşayabilirler.

Tüm bu bedensel ve ruhsal değişiklikler libido azalmasına ve çoğu durumda anne adayının cinsel ilişki ihtiyacını ikinci plana atmasıyla sonuçlanır ve cinsel ilişki sıklığı azalır. İlişki esnasında memelere dokunulduğunda cinsel nitelikli uyarandan çok ağrı oluşması, genital bölgenin kanlanmasının artmasıyla bölgenin nispeten daha ödemli hale gelmesi ve penisin girişi esnasında ağrı ortaya çıkması gibi nedenler de libido azalmasına katkıda bulunur.

Tüm bunlarla birlikte gebelikte genital bölge kan akımının fizyolojik olarak artması anne adayının orgazmı daha yoğun yaşamasına neden olur. Kanlanma artışı genital bölgedeki salgı bezlerini de güçlendirdiğinden ilişki öncesi genital bölgede nemlenme daha kolay hale gelir.

İkinci trimester (3-6 ay arası dönem)

İkinci trimester anne adayının gebeliğin fiziksel değişikliklerine uyum sağlamaya başladığı bir dönemdir. İlk aylarda görülen belirtiler yavaş yavaş ortadan kalkar ve anne adayı bedensel olarak kendini daha iyi hisseder.

Bu trimester gebeliğe ruhsal uyumun da başladığı dönemdir. Anne adayı artık gebe olduğu gerçeğini ve hayatına getireceği değişiklikleri kabul etmiştir. Anne olma fikri birçok anne adayına heyecan verir.

Bedendeki değişiklikler de kabul edilmiştir. Karnın büyümesi ve bebeğin hareketlerinin hissedilmesi anne ve baba adayı için bir mutluluk kaynağıdır.

Böylece ikinci trimesterde fiziksel yakınmalarından kurtulan ve psikolojik olarak gebeliğe daha çok uyum sağlayan anne adayında cinsel ilişkiye karşı ilginin arttığı gözlenir.

Birinci trimesterde başlayan genital bölge ve memelerdeki kanlanma artışı bu trimesterde de devam eder. Kanlanmanın artması anne adayının orgazmı çok daha yoğun yaşamasını sağlar.

0|0
    0|0
  • İnsanda açlık, susuzluk, korunma gibi içgüdülerin yanında amacı insan neslini devam ettirmek olan cinsellik içgüdüsü vardır.

Bu içgüdü insanın libido ("cinsel arzu") adlı iç enerjisini harekete geçirir. Bireyin cinselliği kaynağını bu enerjiden alır.

Cinsellik konusu gelişmiş toplumlarda insanların birbirleriyle rahatlıkla paylaşabildikleri bir konuyken, gelişmekte olan toplumlarda halen bir tabu olarak varlığını sürdürmektedir.

Cinsel yaşamın bu tabu özelliğini koruması nedeniyle gebelikte cinsel yaşam da anne ve baba adaylarının doktorlarına çoğu zaman sormadıkları ve belki de soramadıkları, bu yüzden de bilgilerinin yetersiz olduğu bir konu olmaya devam eder. Doktorlar da çoğu zaman anne ve baba adaylarıyla yaptıkları görüşmelerde bu konu üzerinde fazla durmazlar. Cinsellik konusu çoğu durumda gebelikle ilgili bir problem yaşandığında gündeme gelir ve bu durumda da genellikle cinselliğin bir süre yasaklanması sözkonusu olur.

Gebelik dönemi anne adayında çeşitli bedensel ve ruhsal değişikliklerin meydana geldiği bir dönemdir. Libido (cinsel arzu) bu değişikliklere göre gebeliğin bazı dönemlerinde azalabilir, bazı dönemlerinde normale dönebilir, hatta bazen artış gösterebilir. Libidodaki bu değişiklikler anne adayında oldukça belirgindir. Baba adayında ise libido değişiklikleri genellikle hafiftir ya da hiç değişiklik gözlenmez.

Bu sayfanın amacı cinsel yaşam hakkındaki bilgilerinizi tamamlamak ve özellikle de gebelikte bu alanda ortaya çıkan değişiklikler hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaktır. Aranızdaki cinsel uyumun gebelikte de sürmesi herşeyden önce ortaya çıkan bu değişikliklerin kökenini anlamanıza bağlıdır.

0|0
    0|0
  • Doktora sorun onaylamazsa beraber olmayın. Eşimin düşük tehlikesi sebebi ile biz hamilelik sırasında beraber olmadık. Artı ondan sonrasına da kendini hazırla emziren annelerin östrojen seviyesi düşük olduğu için sevişmek istemiyorlar istese bile az zevk alıyor üstelik emzirirken adet görmemesine rağmen hamilelik riski var çok dikkatli olunması lazım korunurken.

0|0
    0|0
  • Hamilelik konusuna birşey diyemeyeceğim ama isteksizlik yönünden üstüne gitme derim. Zamana bırak olmadı doktora gidin ama öyle devlet hastanesine felan değil orada ilgilenmezler özel bir marka hastaneye gidin daha yardımcı olurlar önemli bir konu çünkü

1|0
    0|0
Yükleniyor...