Özellikle kızlar baksın!!!

Kızlar bugün kadın doğumda randevum var. Cinsellik yüzünden bikaç sorunum var. Doktora açık açık herşeye anlatmalı mıyım?Yargılamasından çok çekiniyorum açıkçası. Ve bakire de değilim, bunu ailemin öğrenme gibi bi durumu olur mu hastane tarafından? 19 yaşındayım gerçi. Bu iki sorun hakkında aydınlatırsanız sevinirim.

Güncellemeler:
yargılamak için cevap vericekseniz hiç vermeyin arkadaşlar.
Ailemin duymasından korkuyorum da demedim, duyma ihtimali varmı dedim sadece. Kişisel hayata saygınız olsun biraz, kimsenin hakkı değil yargılamak.

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• 1. Doktora herşeyi açık açık anlat. En önemsiz görünen şey çok önemli olabilir.

2. 19 yaşındaysan ailenin öğrenmesinden asla çekinme. Doktor bunu ailene anlatamaz. Anlatması doktor-hasta gizliliğinin ihlalini teşkil eder, meslekten ihraç ve hapis cezası vardır.

1|0
    1|0
    • çok teşekkürler ya :) rahatladım valla, epey gergindim.

• teşekkürler epey yardımcı oldun :)

• Kadınlar ilk cinsel ilişkiye girdiklerinde ya da uzun bir aradan sonra ilişkiye girdiklerinde hormonal dengelerinde değişiklik olur. Ara kanaması bu durumlarda çok sık görülür. Merak etme.

Erkekler Ne Diyor 11

• Ekstrem bir durum söz konusu olmadığı sürece, bekaret durumun ailene yansımaz, çünkü reşitsin. Sorularını da doğrudan sormalısın. Hekim dediğine derdini/ sorununu ne kadar iyi anlatır, tarif edersen, o kadar kolay çözüm ve tedavi bulma ihtimalin olur.

1|0
    0|0
  • 18 altında olsaydun öğrenirlerdi artık öğrenemezler ne şikayetin varsa sor başan seç doktoru doktorun işi seni sağlığın ahlakın değil

1|0
    0|0
  • Kızlar baksın demiş tüm abazlar yorum yapmış ajkdajkhdkjad :)

3|1
    0|0
  • Doktora düşündüğün şekilde sorabilirsin.Anlayışla karşılar seni merak etme.

0|0
    0|0
  • açık açık anlat tabiki doktorların işi bu çekinmene gerek yok sağlık konusunda çekinmemek lazım sen tek gidiyorsan doktora böyle bir şeyi arayıp da ailene söyleyen olmaz i zaten reşitsin yaşın 19 kimse bunu söyleyemez.

1|0
    0|1
  • en küçük ayrıntıyı bile şöyle bence ve doktorun dememesi gerek ki demez zaten geçmiş olsun.

1|0
    0|1
  • anlat tabiki ğeçmiş olsun

1|0
    0|0
  • sorunların nedir söylermisin belki burada cevap verebiliriz sana doktor kızmısın diyede sormaz sorunum su dersin evlendim ayrıldım dersin doktor sana kızlığını sorgulamaz sorun nedir? kesin hamile olup olmadığını soracaksın

1|0
    0|0
    • yok hamilelikle ilgili değil. 3 gün önce girdik ilk defa ilişkiye. bozulmadan dolayı normal bi kanama oldu ve durdu. son 2 gecedir de kan geliyor işte.

• 10 gün önce bitti reglim. 20 günüm daha var yani yenisine. Gelen kan da regl kanı değildi zaten :)

• doktora bi sor o gerekeni yapar geçmiş olsun

• ne sorunun var ki anlat bize

0|0
    0|0
  • sorun tam olarak ne birde doktor hastanın sdece hastalığı ile ilgilenir bekaretiyla değil olaki fark etti bahsatmez bile ve kimseye söylemez sen 19 yaşındasın çocuk olsan belki ilgilenir ama korkmana gerek yok geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • Durduk yere 2 gecedir kanamam var. Regl döneminde de değilim.

• zınk diye teşhis koydun tebrik ederim :D

• yok ya teşhis değil tedbir son regl inden sonra ilişkiye girdinse olabilir

• Bekarım ve bakire değilim dediğin zaman durumu anlar zaten. (Büyükşehirdeysen, hergün biçok senin durumunda bayanla karşılaşıyorlar. O anlamda yargılamazlar.)

Şikayetinle ilgili kısmı aynen anlatmalısın. Rahatsızlığınla ilgili sorulara da yanıt ver.

Bakire değilim deyince, parmağını sokar kesin. Gerekmediği halde, bazıları piçliğine yapıyor bunu.

Şayet seçim şansın varsa, bayan kadın doğumcuya muayene ol. Hem bir bayan olarak seni daha iyi anlar.

(Verdiği ilaçları da ailenden biri değil de kendin al mümkünse, doktorla irtibatları olmasa bile; öyle bir ilaç olur ki eczacı "bu bakireler için değil" diyebilir.)

Acil şifalar diliyorum...

1|0
    0|1
    • İzmirde yaşıyorum. Evet sırf parmaklanma durumuna karşı erkek doktordan randevu almadım :D

• Bayan doktorsa sorun yok. Onlar gerekmedikçe parmak muayenesi yapmaz zaten.

Ben erkek doktorlar için demiştim; bazen gerekmese bile itliğine parmakla muayene ediyorlar diye...

• Anladım. Teşekkürler bilgiler için :))

Kızlar Ne Diyor 4

• birincisi açık ve net şekilde anlatmalısın 18 yaşını geçtiğin için çocuk sayılmazsın ve ailene de anlatılmaz üstelik öyle bir şey de yaparsa şayet hasta ve doktor arasında bilgilerin gizli kalması kuralını çiğnediği için şikayet edebilirsin. bakire olup olmadığında doktorunu ilgilendirmez o yüzden ilgilenmeyecektir.

1|0
    0|0
  • açık açık anlat geçmiş olsun da ailenin duymasını istemiyorsan korkuyasan dn yapıyorsun...

neyse anlat doktorlara.

0|0
    1|0
  • anlat çekinme

0|0
    0|0
  • ailenizin duymasını istemiyorsanız niye yapıyorsunuz

0|1
    2|0
    • Kendi hayatım, kendi kararlarım. 18 yaşını geçtiğim için kendi kararlarımı kendim alabiliyorum, yasalar malum...

• yargılamak için yazmadım duyulduğunda aileniz zor duruma düşer sizede kötü davranabilir diye yazdım o yasalar türkiyede pek geçerli olmuyor malesef

Yükleniyor...