Hiç aids oldunuz diye korktuğunuz oldumu?

Başımdan geçen saçma sapan olay yüzünden ben bu hastalığa kapıldım duygusunu aylarca yaşadım çevremdeki arkadaşlarla biraz fikir paylaşımı yapınca bu konuda yalnız olmadığımı anladım hiv + değilim ama hiv kapmış gibi aylarca yaşadım kendimi insan içinden soyutladım çünki şikayetlerim sürüyordu bir hafta önce girdiğim bir tahlil hiv değilde başka bir cinsel yolla bulaşan hastalık kaptığımı gösterdi ve önemli bişey değil ama baş ağrıtıyor işte geçici bişey.

Derimki yapmayın arkadaşlar yapmayın ya korunun ya da hiç bulaşmayın bu işlere bana iyi bir hayat dersi oldu 29 yıldır bakirim bir kez deneme yaptık ondada yaşamadığımız şey kalmadı :)

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• defalarca test yaptıryorlar paranoya başlı yor okb takıntı başlıyor hasta oldum
    internetten aids hiv ilgili sayfalar forumlara bakıyor yalan yanlış bilgi oluyor testlerin beli süresi var elisa testi ay 6 negatif kesin sonuçtur 24 ay test ol var 50 defa test yaparlar fakat kafalarındaki şüpe geçmez

0|0
    0|0
    • Evet haklısın normalda 42. günden sonraki her elisa testi geçerlidir doğru bilgi budur dünyada hiçkimsenin 42. günden sonra çıkan elisa testi sonucu değişmemiştir ve dünya sağlık örgütünün doğruladığını doktorlara verilen bilgiler doğrulamıyor doktorlar en kesin sonuç 6. aydan sonra alınandır diyorlar herkes farklı bir yere çekiyor ve çoğu belirtiler genelde pisikolojik çıkıyor. Ben aids olan hastalarla bile sohbetim oldu hiçbiri bu kadar belirti yaşamıyor pisikolojiyi bozduruyorlar ve ardından antidepresan kullanımı başlıyor. :)

• Öpücük hastalığı :)

• anladım

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• Zaten hep öyle olur. Adam yüzlerce şüpheli ilişki de bulunur grip bile olmaz.

Yıllarca kendisini tutmuş kişi ilk seferinde yakalanır bir hastalığa. Koeunmak gerçekten çok önemli. Geçmiş olsun..

0|0
    0|0
    • Teşekkürler korunmaktan ziyade korundum zaten ama işte acemiliğe gelen bağzı şeyler oldu ve bu beni gerçekten çok ürküttü ve birçok belirti yaşadım şimdi aklımdan komple sildim düzenli ilişki veya evlilik bence en güzel olan zaten gittiğim kadındanda tiksinmiştim iğrenç bence öyle yerler.

• Bir musibet bin nasihattan iyidir demişler. Bu durum senin için bir şans belki de. İlk tecrüben mükemmel geçseydi, bağımlılık yapabilirdi..

• mükemmel geçeceğini zaten düşünmüyordum beklentim pekte yüksek değildi ama insan bir yere kadar bakir gelince artık yeter dediği bir nokta oluyor güzel geçsede ben biraz takıntılı biriyim yinede gitmezdim sanırım.

• Hocam korunduğun halde nasıl oldu o iş? Kondom mu yırtıldı?

0|0
    0|0
    • Korunmasız oral.

• Valla hepsi temizim diyor temizler zaten ayrıca başka birinden bişey bulaşsa zateb 6 ayda tahlil yaptırıyormuş hiv in en bulaşıcı dönemi antikor üretimi olmadandır yani ilk 45 gün bu günden sonra antikor üretimi yüzünden bulaşıcılık azalır. Sen en temizi tahlil yaptır negatif çıkacaktır zaten oralda risk düşük ama diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkların tahlilini yaptır bence hepatit gibi bak bende dakkada bir hivi test ettiriyoırdum başka hastalık çıktı. Ama iyileştim sayılır zaten.

• hocam bana bir özelden yaz kafayı yemek üzereyim

• Aynısını ben de yaşadım ilişkiye girdikten sonra spermde değişiklik oldu resmen psikolojim bozuk şu an. Hiv kaptım diye aklım çıkıyo yemin ederim. Korkuyorum birader başımıza iş alcaz diye tedavi de olamıyoz aile sıkıntı yaratır diye

0|0
    0|0
    • Valla en temizi gidip tahlil yaptırmak bende bekledim bekledim bir süre baktım bu böyle olmayacak önce devlet hastanesinde yaptırıp biraz endişemi attım üzerimden 6. aydada doğrulama testi yaptırdım. Sen benim çektiğim rahatsızlıkları bir bilsen kafayı yetmişin demekki sperm şöyle dursun bütün belirtilerini yaşadım halsizliğinden tut kas ağrısına kadar dilde beyazlamadan tut vücutta kaşıntılı lezyonlara kadar ağızda pamukçuktur şudur budur hep yaşadım ama testler başka hastalığın bunlara neden olduğunu gösterdi antidepresanlar ve gezmediğim gastane girmediğim tahlil kalmadı. Sana en temiz sonuca ulaşacağın tek adresi söyleyim git bir ünversitenin enfeksiyon hastalıkla bölümüne git olan biten herşeyi açıkça doktora çekinmeden anlat ben öyle yaptım çünki.

• Kardesim inanki kndimi eşime sakliyordum bir kızı coooook sevdim oda bni bıraktı tertemiz sevmistim saçının teli bile kıymetliydi, sonra bn savruldum rüzgara kapılms yaprak gibi alkol falan baktm ölücem dedim bu hayati bende tadyla yaşıcam hemn dost evine gittim inanki abazalktan degl hayattan kopmustum yasadgmi bilmk icin sevistm, ama oda boş

0|0
    0|0
    • Pisikolojiyimi yaşadın yoksa pozitifmisin kardeşim?

• Biliyorum evlilik zordur ama insan bir ömürde yanlız yaşayamıyor inan bende bu yaşa kadar hiç umursamadım evliliği ama çevremdeki arkadaşlarım bir bir evlenince benimde aklıma düştü ve hive yakalandım diye korktuğum an hayallerime nasıl veda ettiğimi hissettim ne kötüymüş :)

• İşin özü şuki islamdan uzak oldugumuz icn şeytana maskara oluyoruz

• Kimle seks yaptın ki? Pre takmadın mı?

0|0
    0|0
    • Dediğim gibi korunmalıydı ama detaya girmek istemiyorum fazla :)

• Kesin ölüm mü aids'in tedavisi yok mu?

• Tedavisi yok ölümde yok bir takım ilaçlar kullanarak bulunduğun rahatsızlıklardan kurtularak ama virüsüde bir ömür vücudunda taşıyarak yaşıyorsun.

Yükleniyor...