Regl (adet) sancısı hakkında doğru mu?

Bakire olan genç kızların regl (adet) dönemi, bakire olmayanlara göre daha mı zor geçiyor?

• Evet zor geçer.
    59% (19)45% (5)56% (24)Oy Ver
  • Hayır ne alaka, aynısı gibi geçer.
    41% (13)55% (6)44% (19)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Soruyu güncelle.
Güncelleme.

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• farketmez. değişen bir şey olmuyor. aynı devam ediyor.

çünkü adet sancısını oluşturan nedenin bakirelikle alakası yok. rahim kasılmaları adet sancısını oluşturur. bu kasılmalarla bazı kimyasal maddeler salgılanır. bu kimyasallar yüksek oranda olursa rahim kasılmalarını artır beraberinde baş ağrısı bulantı yapabilir.

bu anlattığım tıp dilinde primer olarak adlandırılan ve bekaretle alakası olmayan bakire ya da evli kadınlarda görülen sancı türüdür.

bir de seconder ağrı tipi var. bu normal rahim kasılması ağrısı dışında başka sağlık sorunlardan da kaynaklı ağrılrdır. bu ağrı daha çok bakire olmayanlarda 30 40 yaşlarda görülür.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Makalede okumuştum...
    Düzenli bir cinsel hayat kadının hormonlarını düzenlediği için regl ağrısı fazla olmazmış. Mesala evli hanımlar bizim kadar ağrı çekmez hatta bazıları normal bir gün gibi geçir.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. :)

• Ha bide artı olarak bir kadın cinsel hayatı kötü olup, tatmin olmazsa adeti daha da sancılı olabilir.
      Tabi bunlar genelleme, önemli değil :)

• Değişiyo ama ağrı da artıyo bazen hiç olmuyoda değişiyo

0|0
    0|0
    • Soruyu doğru anladınız mı?

• Evet onu diyorum bazıları evlendikten sonra sancılarının şiddetlendiğini bazıları da azaldığını söylüyo bende bekarkende evliykende aynıydı ben sancı hissetmiyorum. Bu sebebden kişiden kişiye değişir

• Zor geçer diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • kesin bir bilgi değil , o bölgeye gelen kanı taşıyan damarların darlığı ağrı sebebidir gelende. penis o damarların içine girip genişletemediğine göre?

0|0
    0|0
  • bakireyim ağrı çok oluyo sanki karımı yarmışlar dikiş atmişlar gibi ağrıyo 1 gün ağrıyo sonra geçiyo bakire olmayanları bilmiyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• amaçsızca oyladım mk :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...