18 haftalık bebeğimi kaybettim?

Karnımda kalbi durdu, hastane'den hastaneye sevk edildim.. Kanamam aşırı çoktu hayatım riskteydi. Sonra beni Kanuni Sultan Süleymen eğitim araştırma hastanesine sevk ettiler. Bebek büyük olduğu için suni sancı ile doğurmaya çalıştım ama rahim kanalı tepki verip genişlemedi, yemek yediğim için de narkoz vermediler lokal veya genel anestezi uygulanmadan kürtaj oldum. Canım yandıkca bana küfür ettiler, "madem acı çekecektin kendini siktirmeseydin" diyen doktor bozuntusu vardı. Bunun yanında bir çok küfür ve bir çok hakaret de işittim. Canımın acısı da bir yana.. Sonra ki 1 hafta boyunca da aynı hakaretlere maruz kaldım çünkü kanamamı durduramadılar taburcu olamadım bu yüzden..

Sorum şu bu insanları nereye şikayet edebilirim?
Ve çok acı çektim öyle ki bir haftadır rüyalarımdan sıçrıyorum hep kürtaj oluyorum uykularımda.. Alttan muayene yaptırmıyorum kendime bununla beraber düşündükce cinsel ilişkiden bile korkmaya başladım.. :(

0|0
12|18

En İyi Erkek Görüşü

• İl sağlık müdürlüğüne şikayet edebilirsin.

0|0
    0|0
    • Bir sonuç alabilir miyim?

• Tabii ki alırsın. Hakaret davası da aç

En İyi Kız Görüşü

• Canim benim cok gecmis olsun. Adi nedir doktorun? Beyaz masaya, saglik bakanligina yilmadan her yere yaz her yeri ara isim vererek anlat. Bu ne aci bu ne beter birsey kanim dondu okurken cok uzgunum.

0|0
    0|0
    • Hiç birinin yakasında ismi yoktu 8 saat boyunca çıplak bırakıldım çok donuyordum üstüme örtü istedim burası otel odası değil kadın dedi bir ebe.. Çok şeyler yaşadım.. Aklımdan çıkmıyor hiç biri :/ peşini bırakmicam bu işin asla..

Hamilelik sorularıma bir kaç kez yazmıştınız. Çok istiyordum bebeğimi tek şansımdı diye...

• Televizyonlar haber yapar mı ki?

Benim aslında Acıbadem sigortam vardı, ama kanamam çok diye beni naklettiler o devlete.. En azından para veriyorsun diye biraz saygı görüyorsun. O ultrasonu öyle bir sokup içimde çeviriyorlardı ki hala acısını hissediyorum sanki.. Yaşadıklarım öyle şeyler ki düşündükce bir daha çocuk yapmayı cinsle ilişkiye girmem gerektiği aklıma gelip korkuyorum. :( bu işin peşini bırakmayacağım ama bozulan psikolojim düzelir mi hiç bilmiyorum

• Tesekkur ederim

Erkekler Ne Diyor 17

• vicdansız şerefsiz doktor madem böylesin neden o meslegi seçiyosun kesinlikle bimere yazı yaz başbakanlıga onu ötürürler hatta muayne olmaya gidiyomuş gibi yap ses kaydı açık olsn siz neden bana böyle böyle dediniz söylediniz de ama tek başına git kocanla gidersen korkabilir dedigim gibi aradan çok az bir zaman geçsin doktora muayne olmaya git o sana öyle davranan doktora zaten oda yine büyük ihtimal sinirlenir yine kötü söz söyliycektir kayıt altına alırsın güzel bir dilekçe yazdırırsın meslegine bile son verirler

0|0
    0|0
  • Bunun gibi mahlukları sağlık bakanlığına şikayet edebilirsin. Bir sonuç alamam deme alırsın ben hastahanede tek olan kadın doğum uzmanını açığa aldırıp başka hastaneden haftada bir günlüğüne gelen kadın doğum uzmanına vesile oldum. Aynı durumu benim eşimde yaşamıştı.

0|0
    0|0
  • öncelikle geçmiş olsun.
    elinde bu durumu ispatlayacak ses kaydı, görüntü vs yoksa hukuk kuralları hiç bir halta yaramaz boşa uğraşma.
    Kocan nerdeydi bilmiyom ama ben kocanın yerinde olsaydım, adaletimi kendim sağlardım, o doktoru hıncımı alıp ağzını yüzünü patlatana kadar yumruklardım ve tüm onu korumaya gelecek olan polisler de elimden alamazdı o doktoru.
    eğer bu işi severek yapmıyacaksa ne diye seçmiş p ezevengin çocuğu bana biri bunu söyleyebilir mi?

0|0
    0|0
    • Eşimi doğumhaneye almadılar bende bugüne kadar anlatmadım eve çıkınca anlattım. Ama bir şey yapmalıyım içimde patlar yoksa o muameleye suspus kaldığım için kendimi yiyorum psikolojik sorunlar yaşamaya başladım sürekli bir korku halim var

• valla çok üzüldüm, çok geçmiş olsun.
      o doktor kendi ahlakına göre davranmış sana. ama yaşadıklarını okurken benim bile gerçekten zoruma gitti ve dayak yiyen doktorları gördükçe sanırım dayak atanlar haklılar diye de düşünmeye başladım.
      Bu bazı doktorlarda vicdan olayı tamamen alınmış resmen.
      bazen ben de hastanelerde görüyorum hayvani şekilde muamele yapabiliyolar hastalara.
      Hukuk kuralları üzerine düşeni yapmıyor bu ülkede, ben de dayak atanların ellerine sağlık diyorum kim haklı kim haksız henüz öğrenmeden.

• Allah belalarını versin böyle insanların ne biçim insanlar var sen zaten bebeğini kaybetmiş acı çekiyorsun onun psikolojisi yeter birde böyle gereksiz insanların laflarına ve sözlü tacizlerine maruz kalıyorsun çok yazık... onları sağlık bakanlığına direk olarak şikayet edebilirsin keşke elinde kayıt olsa ozaman hepsini süründürürdün ama kayıt olmadığı için kılıf uydurmaya çalışırlar şimdi...

0|0
    0|0
  • Şahsen bir doktor benim eşim olacak kadına böyle bir şey yapsaydı ve bu benim kulağıma gelseydi muhtemelen o doktorları sakat bırakırdım. Geçmiş olsun sağlık bakanlığına dilekçe ile şikayetinizi kesinlikle belirtin derim.

0|0
    0|0
  • kesinlikle yalan bir yazı. Doktorları kötülemek amacıyla yazılmış bır kurgu narkoz altında halisünasyon görmüş olyamasın sen?

0|0
    0|0
    • Allah Allah öyle mi dersin gerçekten? Ya şimdi sana kürtaj olduğuma dair belgeleri yollasam? Beddua etmek istemiyorum size

• çok saçma hikaye buraya niye yazıyorsun böyle bir olay varsa savcılığa hastaneye git şikayet et amacın ne?

• Allah sabır ve sağlık versin kardeş geçmiş olsun. Sağlık bakanlığına şikayet et it iti ısımraz ama belli olmaz. üzüldüm gerçekten :(

0|0
    0|0
  • Peki neden küfür ediyorlar? Yani sen onlara bir şey mi yaptın? Bir şey mi söyledin? Bana saçma geliyor doktorun ya da görevlinin durup dururken sana küfretmesi?

0|0
    0|0
    • Başka bir sebepten hiç hastaneye düştünüz mü? Devlet hastanesine, ameliyat için?

• Allah göstermesin bir gün düşerseniz görüşlerinizi bildirirsiniz

• İnşallah hiç bir hastahaneylen işim olmaz. Peki sen ne düşünüyorsun? Bunu atlatınca bir daha çocuğa niyetin var mı?

• K. S. S. hastanesine yakın oturuyorum. Üzüldüm acikcasi.

Hukuksal olarak hakkını ara.

0|0
    0|0
  • Öncelikle geçmiş olsun. Bu esnada eşiniz nerede?

Elinizde belge, görüntü, resim, ses kaydı vb olmadan ne yazık ki sağlık bakanlığına şikayet edemezsiniz. Etsenizde birşeye yaramaz

0|0
    0|0
    • O kapıda, doğumhane odasına almadılar ancak 8 sonra görebildi ve haber alabildi benden..

Teşekkür ederim ama bunun bir şikayet yeri olmalı

• Tamam çok teşekkür ederim inşallah sonuç alırım imkanım varsa AHİM'e kadar gideceğim

• Rica ederim. Bimer'e şikayet edin bunun yanında da sağlık bakanlığına da ulaşın

• 18 haftalık bebek senmisin onu anlamadım

0|0
    0|0
  • Eger bu kurmaca degilse ve gercekse hemen mesaj at

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun işin peşini bırakma bir avukatla filan görüşün

0|0
    0|0
  • bimere

0|0
    0|0
  • evli falan degilmisiniz. nasıl öyle bir durum söz konusu olur ya kimmiş o doktor ne hakla siktirmeseydin falan diyor ne karışır hayatınaz neden doğtu bir şekilde görevini yapmadı.

0|0
    0|0
    • Evliyim.. Ama bekar olsaydım da bu hakka sahip değillerdi asla.. Ben yaşadıklarımı söyledim üstelik bir suçum yokken

• Kardeş böyle bişi yapmaya hakları yok fahişe dahi olsan yok öyle bir hakları tüm heryere şikayet et hasta hakları insan hakları vs

• öncelikle geçmiş olsun bebeğini kaybetmene çok üzüldüm bnde bebeğini kaybetmiş biri olarak bnmde buna benzer hastane hakkında şikayet sürecim olmuştu seni oraya yönlendirebilirim

0|0
    0|0
    • Yönlendirirseniz memnun olurum.. Teşekkür edeirm

• öncelikle geçmiş olsun. BİMER var bilmiyorum duymuşmusunuzdur. telefon ile buraya ulaşıp sıkıntılarınızı anlatabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • Numarasını nerden bulabilirim? Teşekkür ederim geçmiş olsun dileğiniz için

Kızlar Ne Diyor 11

• Öncelikle çok büyük geçmiş olsun ve başın sağolsun diyorum. Burada anlattıklarınızı detayları ile doktorun ismini de yazarak sağlık bakanlığına iadeli taahhütlü dilekçe yazarak yollayın cc. yede hastanın başhemine yollayın ve o ilin kaymakamlığınıda ekleyin. Benimde benzer bir şikayetim olmuştu. Elimde hiçbir delil, kanıt, ses kaydı yoktu. Ama çok okkalı bir dilekçem vardı. Ve hastanenin başhekimi, doktorları, hemşirleri, hademelerine kadar açığa aldılar. Yok öyle birşey. Herkes edebini, herkes terbiyesini, bilecek. Doktorda doktorluğunu bilecek. Ben kiminle yatıp kalkacağımı doktora soracak değilim. Ben orada canımla uğraşırken, ben orada canımdan canımı kaybetmişken, gerizekalı doktorun teki gelip orada o aptalca kelimeleri bana sarf edemez. Adamın ciğeri söker eline veririm ben. Hakkını ara defalarca şikayet et. Hastaneyide şikayet et. Olmadı televizyon kanallarına git. Sözlü tacize uğradığını ve mağdur olduğu söyle. Hakkını ara.

0|0
    0|0
    • O an hiç gücüm yoktu olsaydı çıkıp gidecektim karşı bile gelemedim dediklerine.. Kendimi yiyip bitiriyorum kaç gündür nasıl sessiz kaldım diye :(

Umarım sonuç alırım ama sorun şu ki hiç birinin yakasında isim yoktu.. Ve isimlerini bilmiyorum. Napacağım bilmiyprum ama hepsi açığa alınmalı

• Şimdi şöyle yapıyorsun. Kürtaj olduğun tarih ve saat bellidir. O günkü doktorları zaten sağlık bakanlığı bulur sen merak etme. Dilekçene kürtaj olduğun saati ve tarihi mutlaka yaz. Yakalarında doktorların isimlerinin yazmadığınıda belirt. Hatta belki hastaneden de öğrenebilirsin. Kürtaj olduğuna dair hastaneden size bir evrak falan vermediler mi? Orada yazar doktorun adı falan aslında oraya bir bak. Elinizde ne kadar hastaneyle alakalı döküman evrak varsa hepsinin dilekçenin arkasına (fotokopilerini) mutlaka iliştir.

• Oha pislikler ya.
    Sikayet et...

0|0
    0|0
  • Basın sağolsun, geçmiş olsun. Evli misin bilmiyorum, ama evli değilsen kendilerince böyle bir hak gormus olabilirler kendilerine. Bir avukatla gorusmeni öneririm, böylece izleyecegin yol daha kesin olabilir. Onun dışında stklardan da destek alabilirsin bilgi anlamında. Baş hekimliğe şikayet etmekle baslayabilirsin diye düşünüyorum. Şikayetler yeterli olmayabilir, dava açılır. Kaybın için üzüldüm. Umarim gerekli desteği alırsın.

0|0
    0|0
    • Evet evliyim canım... Öyle bir hakkı ne bekarlara ne evlilere gösterme hakkına sahip değiller.. Doktorluk vicdan işidir.. O vicdana sahip değilsen yapma bu mesleği..

Dediklerini dikkate alacağım, iyi dileklerin için de teşekkür ederim

• Hak olarak demedim. İnsan istediği şekilde yaşar. Sorumluluğunu alabilecegin her eylemi de yapabilirsin. Evli ya da bekar fark etmez.
      Vicdan işinden ziyade, görevi bu, bir insan görevini yaparken gönülsüzce bir yardıma itilmiş gibi davranamaz. Sen ondan bir ikram talep etmedin. Minnet altında kalabileceğini bir durum yok. burada vicdan bir yaptırım gücüne sahip değil. Bir yerlerde yasalar var ve sanırım bir yerlerde adalet de olmalı.

• Bu nasıl bir zihniyet neşteri alıp sokaydın ya bir taraflarına adi pislikler

0|0
    0|0
  • Oha bu nedir ya okurken bile içim gitti nasıl dayandın bunca olanlara gerekeni yap onlarada Allah ın cezaları söylediklerine bak değil cinsellikten hayattan soğutturlar vicdansızlar

0|0
    0|0
  • Başın sağolsun.

0|0
    0|0
  • gecmiş olsun

0|0
    0|0
  • şerefsiz pislikler

0|0
    0|0
  • gecmıs olsun canım S:

0|0
    0|0
  • maalesef var böyle insanlıktan nasibini alamamış doktorlar. annem de hamileyken başka hamile kadınlara edilen küfürleri duymuş. Zeynep Kamil de olmuş. o kadar oku doktor ol ama insan olama ne kadar acı.

0|0
    0|0
  • Canım benim :( Allah yardımcın olsun :((

0|0
    0|0
Yükleniyor...