Kadinlarin adet olmasi utanilacak ayip birsey mi?

az önce bikac soruyla karsilastim birisi demis adetliyim okulda dersde ayet okumam lazim hocayada söyleyemem falan diye.. birde üstelik erkeklerden hocaya deme falan diyenler olmus. Allahin bize bir özellik olarak verdigi, nefes almak kadar dogal olan bu durum niye sizce böyle saklanasi ayip utanilcak bir durum? bence cok kutsal bir olay bu!

0|0
4|25

En İyi Erkek Görüşü

• hayır tabııkı.. doğasının geregı.. ve tabıatdakı bırcok dışı regl oluyor.. denızdekı mıdye bıle.. yalnız yınede gerıne gerıne ben bugünlerde regl yasıyorum demenın manası yok.. cogu zaten bellı oluyorda.. canından can vermnek deyımı hafıfe alınmamalı.. dogurabılmek kesınlıkle bencede kutsal bırsey.. ımkan olsa catır catır doğurmak ısterdım hem valla hem bılla

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Normal bişey, ama bizde bu kadar doğal bişeyi bile utanılacak, sıkılınacak bişey olarak gören kendi doğasına yabancı tuhaf bir zihniyet var.

1|0
    0|0
    • bencede ya tiksiniyorum su insanca seylere ayip ayip demelerinden cahillik bu baska birsey diyl

• Kim saçmalamış onu... Allah öyle yaratmış siz seçmediniz ya öyle olmayı... Söyleyebilirsin hocana ne var bunda

1|0
    0|0
  • keşke adetten iğrendikleri kadar bir kıza tecavüz etmekten de iğrenselerdi...

2|1
    0|0
    • adet igrenilcek bisey degil cahiller sadece igrenir. sevilecek bir yanida yok ama vucudumuzla ilgili cok dogal bir olay bu igrenilcek bir yani yok

• evet tabi ki.. erkeklerin sünnet olmasını herkese duyururlar oğlum artık erkek oldu hadi göster amcana derlerken, kızları ilk ergenliğe girdiği zaman saklamak zorunda kalırlar.. böyle adaletsiz işte..

• ülkemizde kiz/kadin olmakdan bile utanmaliyiz yani o derece.. mememizi götümüzü kesip atalim delikleri diktirelim anca öyle rahat yasanir türkiyede..

• toplumda o kadar çok ayıp , kaka olarak nitelendiriliyor ki böyle şeyler bu topluma karşı dik duramayan bazı insanlarda utanıyorlar her şeyden.. dünyanın bir noktasında yaşayan insanlar kara çarşaf giyer iken başka bir noktasında yaşayan insanlar üryan dolaşıyor ve iki taraf içinde bu gayet normal :)

0|0
    0|0
    • üryan dolasmakda normal diyl ama ayibinda bir siniri var ne fazla gevsek nede asiri atgözlüklü olmak lazim!!! ortasi zor bulunuyo insanlarda

• insanalar kendine medeniyet dediler ve giyinmeye başladılar.. geçmişi unutmayalım ve halen o geçmişte yaşayan hiç bir sisteme dahil olmayan insanlar war dünyada.. ve gayet doğal üryan dolaşmak.. doğal olmayan aslında kıyafet denilen şey.. kıyafet ile doğmuyorsun :)) önemli olan aslında bu tarz şeylere takılmamak..

• evet bu durum gayet doğaldır ama sınıfın ortasında hocam kusura bakma adetim demekten ziyade ders başlamadan hocanla usulen konuşsan gayet doğru olur. eğer bu hocan erkekse ve utanıyorsan (utanmak kadar normal birşey yok) samimi olduğun bir kadın hocana söylersin oda usulen ona durumunu anlatır.

0|0
    0|0
    • ya iste bundan bahsediyorum okulun önünde diyemez zaten okadarda abartma bende aynisini düsndüm fakat adama mesela kapiya cikip hocam okumaya müsait diylm şu an dese adam tamam diyip anlayis gösteriri zaten utanmak bize ögretildigi icin var sürekli ayip ayip denildigi icin ama her utandigimiz sey utanilacK bisi diyl

• Updateniz var.
    Utanılacak değil ovunulecek bir şey.
    Sonuçta vücut hücreleri kendisini eskiyi ver yeniyi al kampanyasinda değiştiriyor. Tek sorun acı kısmı.

0|0
    0|0
    • onu biliyorumda ben bunun neresinden cekinmemiz gerektigini anlamiyorum cildiricam

• Niye cekiniyorsun kimden cekiniyorsun.
      Sadece temizliğine dikkat etmeniz gerekli.
      Hepsi bu

• KEsinlikle tebrik ediyorum seni... Kur-an okumak için tek zorunluluk Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın adıyla okumak... Ne saçma birşey ya kadına karşı yapılan zulmü kabul etmekten başka birşey değil bu regl olayını pislik kötü birşey olarak algılamak.

1|0
    0|0
  • Alışa geldik bir soru bu..
    Sorunun içeriğine gelirsek.. hiç değil.. Bayanlar için en doğal olay. Sağlıklı bir vücudu olduğunu anlayabiliriz böylelikle..

0|0
    0|0
  • sanki elinizde olan bir durum da nerden çıkarıyorlar böyle şeyleri... ben öğretmen olsam kızların wc ye gitmelerine her zaman izin veririm

1|0
    0|0
    • ya hocaya yönelik bisey yok şu an kizin bundan utanmasi sklmasi beni deli ediyo

• saglik sorunu derken? manyakmisn yoksa cahil mi

• sağlık sorunu deyince hemen aklına bir problem geleceek illa ki değil mi? neden türkçe kıt kitap okuma yokk mantı tek düze çalışıyor çünkü... cinsel bir sorun mu adet sence... sağlık ile ilgili bir durumdur rutin olan bişey çünkü... ama çiş yapmaktan sıömaktanda farklıdır günlük hayat olayı değil... Hamileyken adet olmaz kızlar çünkü... Pis kan temizleniyor ve atılıyor sağlık sorunudur bu... adet düzenliliği adet düzensizliği adet gecikmesi ağrı sancıı... Türkçe dil ve anlatım kitapları al tavsiyem Türkçeyi öğren kitap oku bide bol bol

• osurmakta nefes almak kadar dogal bir sey hemde en dogalından :D
    saadete gelelim biz en iyisi :
    toplumun ögrettiği şekilde yürüyor bu dünya nett.. ..

0|0
    0|0
  • Ölü balık gibi kokmasanz normal bir şey aslında

0|0
    0|0
    • hijyene dikkat eden bir gram kokmaz. fakat kanli bezi gtnde 3 gün gezdireninde yanina yaklasilmaz bunun adet olmayla diyl pis pasakli olmakla bir ilgisi var aradaki farki anla

• bence iğrenç, utanılası, kutsal vs. bir anlam yüklemek yerine gayet doğal birşey olduğunu bilmemiz, anlamamız yeterli

0|0
    0|0
  • bence okuldaki öğretmenlerin bu konuda açıklama yapması lazım en azından o ortamda utananlar için diğer derste okurum hocam dese onu diğer hafta okutması lazım o kız öğrenciyi anlaması lazım

0|0
    0|0
  • Ayıp falan değil arkadaş...

0|0
    0|0
  • bence çok utanılacak bir şey baksana din bile adetliyken ayet okunmaz buyurmuş. demek ki iğrenç bir şeymiş. çünkü din her şeyi doğru söyler.

0|0
    1|0
    • ya allah askina kapa ceneni cahillikten gebermek üzeresin ya o sürec olmasa kadinlar cocuk falan doguramazdi adetin ne oldugunu arastir ilk önce sirf ordan cikan kan diyldir adet seni engellemekden baska bisey yapamiycam kusura bakma

• Yooo gayet normal

0|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Grip olmak kadar doğal bence

0|0
    0|0
    • hatta dahada dogal cnki kendine dikkat edersen grip bile önlenebilcek bisey ama adet olmak bir kadinin saglikli oldugunu gösterir :)

• yemek yemek ayıp bir şey mi?

0|0
    0|0
  • yoo degil sonuçta bu çocuk olması için gerkli birşey artık yıkılmalı bı geri kafalılık

0|0
    0|0
  • Bu gayet normal bir durum ve her kızda oluyo. Utanacak bişey yok.

0|0
    0|0
  • hayır neden utanalacak bişey olsun.

0|0
    0|0
  • Kutsal bir olay. katılıyorum. Ama toplum buna alışık değil. Ve özel bir durum. Eşimle bugün seviştik diyede ulu orta söylenmez.

0|0
    0|0
  • hayır tabııkı.. doğasının geregı.. ve tabıatdakı bırcok dışı regl oluyor.. denızdekı mıdye bıle.. yalnız yınede gerıne gerıne ben bugünlerde regl yasıyorum demenın manası yok.. cogu zaten bellı oluyorda.. canından can vermnek deyımı hafıfe alınmamalı.. dogurabılmek kesınlıkle bencede kutsal bırsey.. ımkan olsa catır catır doğurmak ısterdım hem valla hem bılla

0|0
    0|0
    • diyorumya övünmekde gerekmiyo ama utanmak cekinmekde gerekmiyo nefes almak gibi dogal bir durum bu

Kızlar Ne Diyor 4

• Bence hiç utanılacak bir durum değil.
    Gayet doğal.

0|0
    0|0
  • Çünkü erkekler kanın geldiği yer için çıldırıyorlar. olabilir mi fantaziler falan 😀

0|0
    0|0
    • ya ama bu özel bir dönem ayrica o dönemde kadina yaklasmak zaten haram dogum gibi kutsal bisey buda ozaman dogumdada doktor tecavuz etsin cocuk ordan cikiyo diye ozaman muayenedede tecavuze ugrayalim ya bu nasil is?

• Adet olduğunu söyleyince tecavüz etmiyorlar zaten :).. Şimdi bir erkek penisiyle ilgi bir sorundan bahsetse ortam içinde sana mesela sende normal bir tepki vermwzsin bence.

• Adet olmamız özel olduğu için değil Hz Havva yasak Meyveden yediği içindir erkeklerde mesela Adem Elmas'ı vardır bu Adem as o meyveyi yutmayıp Boğaz'ında kaldığı için bu bilgi yi paylaşmak istedim

0|0
    0|0
  • Okunabikşyor benim bildiğim. bir ar etme duygusu var çekinebilşr

0|0
    0|0
Yükleniyor...