Nemfomani nasil tedavi edilir?

Nemfomani hakkında bilgi sahibi olan ve tedavisi nasıl olur bileniniz varsa beni aydınlatabilir mi?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• ülkemizde sorun olmasa da sorun zannedilip kendine sorun yaratan insanların sorunları ile dolu hale geldi.
    adam daha bekar hatta ergen. bende erken boşalma var di, yor. yahu erken boşalma bekarlarda tespit edilemez. evli ve düzenli ilişki yaşayanlarda tespit edilebilir

nemfomani de karıştırılan hastalıklardan birisi.
    bitmek tükenmek bilmeyen bir istek ya da arka arkaya bitkin hale düşesiye dek sürekli mast yapmaktır.

ortam ve pozisyonlarınz önemlidir bu tespit için.

şimdi bazı basit örnekler vererek açıklamaya çalışacağım

aynı yapıda ve özellikte iki kız düşünün.
    biri sürekli meşgul. okula gidiyor. dersleri var. evde annesine sürekli yardım ediyor. yemek aş temizlik çamaşır vs...
    odasında kuran asılı mütevazi bir oda hazırlanmış her yer intizamlı

diğer bir kız var. hayatta ev işlerine bakmaz. her işi anne yapar bu odada kapalı. elinde tabletler laptoplar. duvarda seksi kadın ve erkek posterleri asılı. ders yok eli boş.

şimdi bu aynı vücut ve zihin yapısında olan iki kızın ortamına bakıldığında

ikinci örnektekiş kız her gün defalarca mast yaparken öteki kız haftada bir iki kez yapıyor.

şimdi ikinci kıza nemfomani demek doğru olur mu?

elbette görüntü öyle olsa da teşhis yanlıştır. ortamın düzenlenmesi ve yaşamının düzene girmesi ile her şey normale döner

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok kötü ya. Mutlaka psikolopğa görün. Çok iş açar erkek arkadşaını aldatırsın ileride.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Aşırı cinsel istek ve/veya aktiviteyle ilgili klinik rahatsızlıklar hiperseksüalite ve seks bağımlılığıdır.
    Bu bozuklukların en temel özellikleri şunlardır; cinsel aktivite sürekli doyurulması gereken bir ihtiyaçtır ve genellikle diğer günlük aktiviteleri engeller, seks duygusal bir ihtiyaç olarak düşünülmez, cinsel ilişki ve defalarca orgazm ulaşmak genellikle tatmin sağlamaz.
    Nemfomani, daha çok, kadınları olumsuz olarak tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Birçok erkek, "kendilerinden daha fazla cinsel dürtüsü olan kadın" düşüncesinden çekindiği için egolarını korumak amacıyla bu kadınları "anormal" olarak tanımlamaya meğillidir.

Cinsel bozukluğu olan erkekler de, kendi korkularını ve yetersizliklerini gizlemek için partnerlerini "aşırı seks düşkünü" olarak değerlendirirler. Kadınlar da, aynı şekilde, ben zer sebeplerden dolayı partnerlerini sekse fazla düşkün olmakla suçlayabilir.

Toplumdaki çifte standart nedeniyle sekse fazla düşkün ve birçok partneri olan erkekler takdir edilirken, aynı özelliklere sahip kadınlar nemfoman olarak değerlendirilir.(www.saglikaktuel.com/...i-nemfomani-nedir-600.htm)
    Merak ettim araştırdım. Acaba bendede mi var bu rahatsızlık?

1|0
    0|0
    • Çok tesekkur ederim toplumsal cinsiyecinsiyet farkıyla temellendirmissin. Çok da güzel olmuş.

• Tanışalım belki birbirimize faydamız olur,

• 0|0
    0|0
    • Evet

• İzledim şimdi. Belki de normaldir benim bu durumum. İsteğim fazladır. Ama ben şunu okudum. Benboşaldiktan hemen sonra bile tekrar yapma isteği geliyo. Bu ölçütü kullanıyorlar sanırım

• ne zamanlar sitede oluyorsun?

• benimde hep aklımda ama kontrol etmek önemli

1|0
    0|0
  • orospuluğun psikiyatrideki adı

0|1
    1|0
  • Benimle evlen... Bana ayak uydurmakta zorlanırsın...

0|0
    0|0
  • Bence tedavisi yok aeks yaparken ölücem bu gidişle

1|0
    0|1
    • Vayy erkekte de mi oluyor 😱 niye sadece kadın diye dusunduysem artık... Daha bosaldigimin saniyesinde tekrar canım istiyo yok böyle bisey.

• En az 5-6 kız arkadaşım terketti kimi artık sayende kendimi hayat kadını gibi görmeye başladım dedi kimide seninle evlenilmeZ

• Yapma ya... Benim de hep erkek arkadaşlarım yeter demiştir yanı. :-( reddedilmek çok kötü. İstediğimi alıyordum o ayrı da 😂

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...