En iyi ve en az zararlı korunma yöntemi nedir?

eşim doğum kontrol hapı kullanmak istemiyor, ben de condom kullanmak istemiyorum. bunların dışında spiral var. onunda yan etkileri ve sürekli kontrolleri varmış. bir de üç ayda bir yapılan iğne varmış. yan etkiler açısından hangisi daha az zararlı ve güvenli. bilgisi olanlar tavsiyede bulunabilir mi;?

Güncellemeler:
bu arada iki çocuğumuz var. biri iki yaşında diğeri 1,5 aylık. uzun bir süre üçüncü düşünmediğimiz için güvenilir ve az zararı olan bir korunma yöntemi istiyoruz.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• eğer çocuğunuz yoksa ilk çocukta pek korunma tavsıye edilmıyo doğum kontrol hapları 6 aydan fazla kullanıldıgında kısırlığa neden olduğu saptanmıstır ama en sağlıklısı prezervatif iğne de belirli bi süreden sonra kısırlığa yol açabilir spiral ise pek garantisi olmayan bi korunma yöntemi ve rahme zarar da verebiliyor o yüzden spirali tavsiye etmem

0|1
    0|0
    • Hayır. Doğum kontrol hapları kesinlikle kısırlığa neden olmaz. Sadece uzun süreli kullanımda, bırakıldıktan sonra hormonların tekrar düzene girmesi ve hamilelik bir kaç ay gecikebiliyor.

• kadın doğum doktoru gibi cevap vermişssin bilgi ve tecrübene alkış.

• dogum kontrolu kisirliga sebep olmaz bir suru uzun sureli dogum kontrol hapi kullanip da hamile kalan taniyorum

Kızlar Ne Diyor 3

• 3 ayda bir yapılan iğneden sonra tüyleri beslenir ve bacakları bir erkek bacağından farksız olur. koldan takılan implantları çok tavsiye ediyolar ne kontrolu var ne bişeyi ve 3 sene ile 5 sene arasında değişiyo koruması

0|0
    0|0
  • eczanede spermistler satiliyor spremleri 24 saatligine olduruyor

0|0
    0|0
  • deri altı ımplant taktırabılırsnz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Başka yok. En temizi doğum kontrol hapıdır.

Tek sakıncası kan tahlili yapılması gerekir. Kanında pıhtılaşma sorunu olan kişilerde biraz sorun yaratabilir. Ancak bu sorun olmadığı takdirde en güvenli ve en pratik yöntemdir.

Spirali tavsiye etmem. Çünkü hamilelik yaşamamış kadınların rahmi dar olur ve küçük spiral kullanılmadığı takdirde--ki pek piyasada bulunmadığını biliyorum--rahme zarar verebilir.

Sonuç olarak ben kesinlikle hapı öneririm.

0|0
    0|0
  • en sağlıklısı condom aslında oldukca ince ve çok az hissedilenleri var denemelisiniz

0|1
    0|0
Yükleniyor...