Spiral kullanırken hamile kalınabilir mi?

Kızlar annem 42 yaşında spiral vardı baya süredir yıllardır varmış yani yıllardır değiştirmemiş..Fakat şu 2 aydır adeti gecikmiş.. Acaba hamilemiyim diyor ... Yoksa menopozamı girmiştir.. anlamadık.sabah test alıp bakıcaz. fakat 42 yaşında menopoza giren varmı çevrenizde?

Güncellemeler:
bel agrısı ve kasıklarındada agrı varmış.ama mıde bulantısı falan hıç yokmuş
Yarın testını yapacagım...
Hamıle degıl testını yaptık... edınılenn bulgulara gore ne oldugu anlamaya calısıyorum... calısıyoruz el bırlıgıyle ne oldugunu saptayacagız... herkese tsklr

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Benim annemde 1970 doğumlu bazen geciktiği oluyo.Ama çoğunlukla adeti düzenli gelmiyo zaten.Özellikle son iki yıldır bazen iki ayda bir oluyo ve daha kısa sürüyo.Menopoz birden bire girilen bişey değil sonuçta .Annen Menopoz sürecine girmeye başlamıştır diye düşünüyorum. Ama annenin adeti normalde hep düzenli ve bu sefer aksadıysa.Spıral yerinden kaymış olabilir.Sorunun cevabı yarın ki testte sanırım.Umarın istediğiniz sonucu alırısınız.

0|0
    0|1
    • ınsallah canım bak bu dedıklerın mantıklı

Erkekler Ne Diyor 5

• 2 ayda hamile olduğunu anlamaz mı insan.hamile değil.o yaşta menapozda olmaz. link

0|0
    0|0
  • arkadaşlar menepoz erken ama birçok hasta tanıyorum erken menepoza giriyor bu bazı besin eksikliklerinden kaynaklana biliyor ve bunun sonucu da hormonal bozukluk oluyor tabi size bir ürün öneririm 56 yaşında menopoza girmiş bir kadına adet göstermeye başlayan bir ürün kod numarası 15 . link

0|0
    0|0
  • sana kardeş geliyooo :)

0|0
    0|0
  • Hemsire isen neden calısma arkadaşların olan "doktor" reyizlere sormuyorsun...

UFAK AT CİVCİVLER YESİN :)

0|0
    0|0
    • saglık ocagında hemsıreyım sus lan

• Eyvallah hemşire gardaş

• yooook artık anne kız arasında bu kadar samimiyet bana garip geldi yahu

0|0
    1|1
    • Erkekler yorum yapmasın dedıkce erkek saçma sapan yorumlar yagdırmaya basladılar. Kızıyım ben onun kızı tabıkı anlatacak! sana mı soracak !

• özür dilerim ozaman

• ozur diledi -rep ini geri al lütfen

Kızlar Ne Diyor 6

• Psikolojik hal o durumu erkene çekebilir. Gayet uygun bir yaş. Annene olabildiğince anlayış göstercen.

0|0
    0|0
  • menepoz yaşı 35 lere kadar , indi acı ve gerçek artık ...

0|0
    0|0
  • spiral ile kasinlikle hamile kalamaz menepoza girmis olabilir 40li yaslarda da menepoza girmek mumkun

0|0
    0|0
  • Menapoz da olabilir.Bir jinekoloğa gitsin.

0|0
    0|0
  • annem 45 yaşında 3 sene önce falan o da şüphelenmişti test yaptırdı ve hamile olmadığı ortaya çıktı kadınlar birden menopoza girmez normalde 28 günde bir olması gerekirken 2 ayda bir olmaya başlar daha sonra 5 ayda bir olmaya başlar şu sıralar çok ağrısı var adet olamayınca ağrı yapıyormuş ve doktora gitti bir ilaç verdi adet olması için.

0|0
    0|0
  • 42 yaşında menopoza girilebilir ama siz testi filan boşverin jinekoloğa gidin sabaha

0|0
    0|0
    • ama hamılemıyım onu ogrenmek ıstıyorum dıyor

• jinekologda da öğrenebilr onu ama

Yükleniyor...