Erkeklerin yaptığını kadınlar yapınca neden yadırganıyorlar?

Erkeğin kadına uyguladığı davranışın aynısını kadın ona ders olsun diye uyguladığında neden bu erkeklerin canını sıkıyor ve yadırganıyoruz?

Kadınlar bunlara sabrediyor ya da konuşma yoluna gidiyor ama erkek o davranışta bulunurken haklı olduğunu savunurken aynı erkeğin davranışını yaptığında kadın haksız duruma düşüyor neden?

Mesela erkekler kızlardan bekaret ister diyelim kızlar da erkeklerden bakir olmasını isteyince, bakir olmayan erkekle evlenmem deyince, bu kadın yadırganıyor.

Bunun nedeni ne?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bu soruyu hala sorduğumuz bir çağda yaşıyoruz ya ona üzülüyorum.. cinsellik yemek yemek kadar doğal bence.. ama habire bastırıyoruz..bastırmak da eskiden fena değildi çünkü ilaçlar okey felan yoktu.. ama şimdi var ve bastırmak gereksiz.. erkekler sevgilerine pek güvenmezler belki de..ben örneğin sevgilimin cinsel organının ne durumda olduğu ile ilgilenmem.. ama sanırım kadının seksten zevk almasını pek istemiyor erkek.. istiyor ki sadece benimkini kullansın.. ama başka kızlarla ilişki kurmaktan kendisi çekinmez.. bu tam bir iki yüzlülük...erkekler çağımızın kendisine sunduğu erkeklik statüsünden yararlanıyor..ve istiyor ki bu hep böyle devam etsin...hatta öyle bir aşamadayız ki bir erkekle birlikte olmuş bir kadının kendileriyle de birlikte olmasını isterler.. zorbalıkla da olsa kadına saldırırlar.. ama bir erkek istemediği bir kadınla bir arada olur mu onu bir sorun.. oluyorsa vardır altında yatan bir neden...onun parasından yararlanıyordur belki de...erkek denilen bizim cinsimiz de cinsel organımız nasıl kalkmadan ilişkiye girmek saçma sapan hatta imkansızsa, kadın istemeden girilen ilişki de o kadar saçma ve aptalca..erkkeler kadınların duygularına hala yabancı...kadın ise hala duygularını anlatmakta çekingen...örneğin bir kadın bir erkeğe senin organından hoşlanmadım diyemiyor..neden..çünkü olmaz erkekliği tartışılamaz..bence tartışılır...konuyu biraz saptırdım ama aklıma nasıl geliyorsa yazıyorum:)

1|0
    0|0
    • bence güzel konuştunuz teşekkür ederim.kadınlarımızın çekingen olmasına sebepte yine erkekeler.sonra türk kızı istemeyiz rus kızı isteriz diyorlar.o zaman bizlede ilgilenmeyin.bizide bu durumlara sokmayın.ki bizde o kadar rahat ve sizi mutlu eden kadınlar olabilelim.

Erkekler Ne Diyor 10

• erkek yapar "yürü aslanım" denir, kadın yaparsa "orospu" denir. savunduğum bir durum değil, aksine karşı çıktığım bir durum bu. maalesef bu tüm dünyada böyle, sadece bizde değil... sebebi toplum diyeceğim ama kökenleri teeee binlerce yıl öncesine, mağara dönemine dayanıyor... sosyoloji, antropoloji filan okuyun. "insan nasıl insan oldu" kitabını okuyun... göreceksiniz, çevrenizde de görebilirsiniz, aslında bunun en büyük sebebi gene kadınların kendisi!

1|0
    0|0
  • yalandan delikanlılık... zaten toplumumuzun sıkıntı bu değilmi iki ilişkilerde... erkek yolda kıza laf aatar bakarr, ama kendi kız arkdasına laf atıldımı robocop olurular.. kızlar guvenden bahsederler, ama ilk fırsaatta aldatmaktan kacınmazlar.. bekaret konusu ise, alışkanlık yapmadı ise karşı icnsde benım sorunum olmaz.. sonucta onceki hayatı benı bağlamaz.. cunku o zaman ben yoktuum.. hata idi başka şey idi, ben kendime ve ona guveniyorsam, kabul ederim, ama olurda aldatırsa cem garipoğlunu aratmam da..:)))))))))

1|0
    0|0
  • Yapma sen onların yaptığını. Hele hele ders vermek amacıyla inadına yaparsan, erkeğin bunu anlamasını hiç ama hiç bekleme. Şahsen bana böyle bir şey yapılsa dellenirim.

Bekaret örneğine gelince konu ile bağdaştıramadım ama yadırganmaktan ziyade sanırım öyle birini bulabilmesinin mümkün olamayacağını düşünenler "bu kız aklını oynatmış" diye düşünüyorlardır.

:))

0|0
    0|0
    • benim erkek arkadaşım bakir ;) :) bana özel o :) ayrıca bu konu bir soru üzerine tartışırken çıktı o yüzden bekaret örneğini verdim :) kusura bakmasın kimse ama Allah sadece kadınlara namusunu koru demyio erkeklerede diyo.Zina sadece kadınlara günah değil.erkeklerede günah.ben bakireysem erkekte bakir olacakkkkkkk.

• Allah herkese hakettiğini versin ;) :) herkesin gönlünü yapmak zordur

• Öyle olsun bakalım ;)

• insan sevdiğiyle birlikte olmalı ve hatta bu sevdiği onun eşi olmalı. eşi olmayacaksa birlikte olmamalı.. her iki taraf için de aynı..

sevdiğinin hoşlanmadığı davranışlardan kaçınır. bazı hoşlanılmayan davranışlar da bazen hoşgörülmelidir. saygı sevgi meselesi...

1|0
    0|0
  • gayet basit... kadına yakışan ve erkeğe yakışan haller var... mesela şahsen ben bayanların eline sokakta yürürken sigarayı hiç yakıştıramıyorum. olmuyor yaa salaş duruyor... ama çay bahçesi park gibi bi açıkalanda içerse sıkıntı yok. yürürken yakışmıyor. bunun gibi işte. bazı şeyler kızlara yakışmıyor.

öte yandan kızların da bekaret isteme hakları olduğuna kesinlikle katılıyorum bu bakımdan da alnım son derece dik ve temiz xD benim gibisini bu devirdeeee xD mumla ararlar xD

0|0
    0|0
    • :D:D süper o zaman gurur duymalısın kendinle evlenene kadar bence bunu koru :)) ki diğerlerinden farkın olsun :) bende bi bayana sigarayı yakıştıramıyorum bi erkeğede yayılarak oturmayı :)

• valla koruyorum xD umarım bu hususa benim kadar özenen birisi çıkar karşıma... yayılarak oturmak haa... vay be iyi oldu öğrendiğim :/

• hoş değildir aslında bu görgü kurallarımızdan biridir ama adetlerimizi körelttiğimiz için bilmemen nomraldir..

• İnsanlar böyledir herşeyi farklı yorumlarlar

1|0
    0|0
  • kadın erkeğe göre daha zayıf kalır sebebi budur dünyanın kuruluşundan beri osmanlı devrinde bile bir erkeğe üç dört kadın düşüyordu sebep bu kadın hiçbir devirde erkeği ileri geçmedi bende çözemedim bunu gerçek sebeb ne acaba

0|0
    0|0
    • evet bu doğru ama aslında en ileriye geçebilecek düşüncede olanlarda kadınlardır.çok ilginç.ama sanırım bu duygusallıktan kaynaklı.biz fazla karşı koymuyoruz.

• Osmanlıda olmasıyla alakası yok İslamın ilk ortaya çıkısında her erkeğe 3 kadın düşüyordu ama bunun kadınların zayıf kalmasıyla alakası yoktu, kadınları koruma himayeye almak içinde. Günümüzde böyle bir şey söz konusu bile değil.

• evet simsim haklı peygamber efendimizde bir çok kadınla evliydi ama sadece gerçekten eşi olan kişiyle birşeyler yaşadı diğerlerine ev bark açmak aş vermek için koruma altına aldı.kimsesiz kızlar olsun vs. ama şimdi menfaatsiz kimse birşey yapmıyor maslesef.

• kadınlar erkeklerin her yaptığını yapmak zorunda değillerdir kadın inceliği ve nazikliği ile tanınır.Allah kadını erkeğe eş olsun diye yaratmıştır günümüzde kadınlar erkeklerle kendini eş değer görüyor buda zorunların ana temeli oluyor yadırgamak ise yaratılıştandır.

0|0
    0|0
    • ama kadınlar eş olmak dışında sosyal hayatlarınıda yürütmek isterler.buna bütün kadınların hakkı vardır Allah eğer bunu istemeseydi kadınların içine bunu koymazdı.Eşitçe yaşamayı beceremiyoruz illa birileri üstün olmak zorunda.

• hayır sosyalliği kadın eşinde aramalı kendi olmalı özenti her zaman yanlış insan olarak eşitiz Allah katında fakat biliyorsun islamda kadından tek şait bile olmuyor 2 kadın 1 erkeğe eşit oluyor

• o iş duruma göre değişir ama.kadınlar arasında kıskançlık varsa o öyle.

• kadın ve erkek arasındaki eşitliğin tam olarak hayata geçemeyişinden kaynaklanıyor..

0|0
    0|0
    • ama bu böyle olmazki.erkekler bu eşitliği sağlamayı istemiyor.buna izin vermiyorlar.hemen kadınları suçlayıveriyorlar.zeytinyağı gibi üste çıkma durumu.

• haklısın.ama bazı erkeklerin( kendini kadından üstün görenler) bunu kabullenmesi için daha çok zaman geçmesi gerekiyor.gidişat onu gösteriyor.

• hayır onuda geçtim kadınlarada kızıyorum.çünkü onlarda üstte olsun erkek olayına alışmışlar.öyle olması gerekmiyor...

• ataerkil toplumlarda böyle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Gerçekten güzel bir soru! Mesela erkekler kendinden küçük kadınlarla evlemek istediklerin hiç yadırganmıyorlar kadınlar evlenmek istediklerinde eleştiriliyorlor azmış bu kadın yok öyle olmuş böyle dedikodu yapıyorlar. Bence bunun sebebi bizim ülkemizde tam olarak sağlanmamış kadın erkek eşitliğidir. Ülkemizde erkekler daha üstün tutuluyor. Aman sen kızsın gece başına dışarıda ne işin var. Aman sen kızsın bakkalın orda kahvehane var boşver gitme.Sakın erkek erkek arkadaşının olduğunu duymayayım seni erkeklerle yakalamayayım. Aman sen kızsın çok gezme amanda amanda aman yani. Erkeklere gelince; o erkek gezsin bişey olmaz ona, o erkek onun kız arkadaşı olcak tabi. Ülkemizde böyle cahil düşünceler bunları diğer sebebide o günah bu günah oranı kapat buranı açma diye kısatlayan aileler

1|1
    0|0
  • Erkekler ağır abidir onlar yapar normaldir.Çünkü onlar aslandır kaplandır.Ama bayan erkeğin istemediği en ufak şeyi yapsın kıyamet kopar.Çünkü namus kavramı sadece kadında vardır.Erkek ne halt karıştırırsa karıştırsın erkeğin namusuna bi şey olmaz.Çünkü erkekte zar yok ya zar olmayınca namusta gitmiyo sanıyolar...

1|0
    0|0
    • işte böyle bi geri zihniyeti taşıyan erkeklerle biz nasıl mutlu bir yuva kurabilcezki?..hatta bu geri zihniyet değil bildiğin zihniyetsizlik

• bencede canım :)) ben bi çocuk yapmak için evlenirim sonuçta evlenmek sevaptır soy yürütmek falan :)

Yükleniyor...