Evlenmek istediğim kız bakire, ayrılmak zorunda mıyım?

ama ben bakir değilim ve önceki ilişkilerimden hepatit kaptım. kıza bunu asla söyleyemem, söylersem evlenmez benimle. lütfen kıza söyle falan demeyin. asla evlenmez benimle.

0|0
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bu yasal olarak beyan edilmek zorunda olunan hastalıklardan.

Teshisi koyan doktor zaten senin medikal sicil zincirine, yanlış tedavi almaman için bunu işledi yani saglık bakanlıgı hakkında durumu biliyor. Bu durumda , sen yazılı olarak karşındaki insana söylemezsen , ve yazılı olark olurunu almazsan bu cezai işleme kadar gider cunki aids gibi çıkmaz bir hastalığı bilerek isteyerek soylememe yoluyla topluma dağıtmış , onun da hayatını almak zorunda kalacağı ilaçlar nedeni ile mahvetmiş oluyorsun.

Dahası, bunu bilmeden doğuracağı için , daha doğum kanalında sevgili bebeğine de bulaşacak . Her doğumda da bu olacak. Yediğin nanenin hesabını kendi çocuğuna da ödetecek kadar kalleş eş olsan da , devlet bunu bir gün hasta olduğunda farkeder ve eşini de mecburi tedaviye çekmek zorunda kalır.

Arkadaş kalmak da onurlu iştir. Bir hepatitli ile evlenebilirsin ama , o da bilir ki çocuk yapmanız yasaktır. Ancak yaş dolunca evlatlık alabilirsiniz.

2|3
    0|0
    • evlendikten sonra söylerim. ama evlenene kadar söyleyemem. ayrılır

• Hepatir siğil gibi gelen ve kalan bir hastalık değil . Karaciğeri mahveden bir virüs, sonunda sirozdan ölüm ya da karaciğer nakli gerekir. Madem bunca eziyeti yaşatıcaksın karına cocuguna , ustune de bu kadar tedavi hastane masrafı odeyebileceksin , o zaman soylemekten neden cekiniyorsun ? Katilleri ile yuzleşsinler en azından bu hakkı onlara ver, yavaş ve acı ölüme gidişin sebebinden emin olsunlar. EVlenmeyeceksin tabi , korunmasız TÜRK usulü ilişki senin hatandı .

• be .adam sen mılletle yat yat serserı gıbı sonra mılletın yattıgı kadınlarla mı yatayım de vuram senın beynıne

Kızlar Ne Diyor 10

• bulaşıyor ve öldürücü mü bu? kızın hayatını mahvetme.

1|0
    0|0
    • Arkadaşa cevap verın bulaşıcımı dıyor... Benım yazdıklarımı begenmıyor

• Sana bulaşıyor , bebeklerine de dogumda bulasıyor ve oyle devam ediyor. Oldurmuyor ama ileri yaslarda surunduruyor

• bazı arkadaş deyıp değer verdıklerınde surunduruyor... nprsın

• bunu kizia ve gelecekteki cocuklarina yapma hele ki bakire bi kiza sakin yapma ayril ondan

1|6
    0|0
  • Kızın hayatını mahvetme o zaman cunku mutlaka kapacaktr hepatıtı

0|3
    0|0
  • sen solemezsen devlet tarafından yapılan test soyleyecek onemlı olan o ana gelmeden bıtırmek... kendı saglıgını bozdn kızınkını bozma bırak baska seven bulsun

1|0
    0|0
  • Ayrıl.

0|4
    0|0
  • sen neden kendini düsünüyosun? kizi güya seviosun evleniceksn ama ölüme sürüklemk istiosn bu nasl bisi ya

0|0
    0|0
  • derhal ayrıl derhal hemde , bu hastalık bulaştımı karaciğer bırakmaz kişide...

0|0
    0|0
    • bilmeden cahil cahil yorum yapmayin evlenecegi kiz asi olup hepatite karsi bagisiklik kazanirsa hastaligi kapmaz..

• evlenmeden önce yapılan zorunlu testlerde nasılsa ortaya çıkacak. bence saklama

0|1
    0|0
  • sen de benım gibi tasıyıcısın ben de aynı durumdayım.söylersem ayrılır biliyorum ama söylemezsen de çocukların dogar dogmaz hepatıt mudahalesı yapıalmaz ve hepatıt olurlar ne zor durum dimi.ben de çalısırken kaptım.

0|0
    0|0
    • ne olarak çalışıyordun da kaptın

• bu toplumda hastalığınızı yaymayın bi zahmet, sevgiliniz olması ve birini sevmenizde ilginç valla,

• yorum yapan zeki insan hastalık allahtan gelen birsey intiharmı edelim ölelimmi yani.belki sende de vardır tahlıl yaptırmı varsa derhal intihar et olur mu.unutma büyük konusanların hep konustukları sey basına gelir.

• Soylicen mecbursun yada ayrilcan ikisinden biri. Ayrilinca o cok uzulecek ama sonradan anlatirsin artik ozamanda olsund erse evlenirsin yoksa oda sogur senden zaten. Sen soyelemesende o ilerde evlendiginizde hepatitis kaptiginda anliyacaki senden gecti ve sen onceden briiyle birlikte oldun yada aldatin diye ozaman senden soguz bosanir daha cok uzulur.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Evlenmeden önce hepatit ve aids testi zorunlu bilgin olsun.

0|1
    0|0
    • imam nikahıyla alırım icap ederse

• ben saglikciyim eger karsi taraf 3 doz hepatit asisi olursa ve hepatite karsi bagisiklik kazanirsa hic bi yolla senden hepatit kapmaz.. o yuzden icin rahat olsun guzelce konus asi olmasi gerektigini soyle anlayisli ve seven birisiyse zaten kabul eder..

0|0
    0|0
  • olm ne biçim insansın lan kızı niye yakıyon

0|4
    0|0
  • zor durum keşke tedavisi olsa. bir arkadaşımda aynı durumda onun için üzülüyorum. senin içinde üzüldüm. bir şekilde aşabilirsiniz umarım.

0|0
    0|0
  • Mecburen öğrenecek.

Evlenmeden önce zorunlu olarak test yapılıyor.

0|1
    0|0
  • bu işin çözümü yok mu arkadaş senın bu hastalktan arınma şansn krtlma şansn yok mu

0|0
    0|0
  • hepatitmisin taşıyıcımısın ikisi çok farklı

0|1
    0|0
  • Gerçek sevgı bazen fedakarlıki, bazende sevgı boyutunu aşık onu korumak için ondan uzak kala bılmektır boyle yapıp erdemlı bırı olduğunu goster aslanım.. Geçmıştekı şeyler geçmışte kalmıştır bırınıne bılerek zarar vermek ıstermısın bılerek...

0|0
    0|0
  • evlenince zaten sağlık raporu istiyorlar ne ayaksın sen

0|1
    0|0
  • Taşiyicimisin?

0|1
    0|0
  • aaaa allah baba taş yapar sölemessen ne kadan ayıp :D

0|1
    0|0
  • seviyorsan git konuş panpa

0|0
    0|1
  • ciddimisin sen yaa?

0|0
    0|0
  • hastalığın geçmiş ise bu kadar büyütmene gerek yok diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Bu hastalık geçmez , aktarılır durur kökü bu şekilde korunmasız halt edip kaptıgı halde eşine söylemeden onunla da ilişkiye girenler yüzünden kazınamıyor.

• ama evlenince sağlık raporu şart yoksa evlenemessin benm pek bilgim yok hepatitle ilgili ama aşıları var

• ha evlenmiş ve ertesi günü ayrılmış, he şimdi ayrılmış ne fark eder

0|0
    0|0
    • evlenince hastalık ona da bulaşacak. benden ayrılıp kime gidecek? eli mahkum bana kalacak

• internet cafedeyim. ne yaparsan yap. evlenmeyeyim mi yani yaşım olmuş 27

• evlenince zaten sağlık raporu istiyorlar ne ayaksın sen ha?

Yükleniyor...