Evlenmek istediğim kızın başından daha önce evlilik geçmiş sorun olur mu?

İleriye dönük düşündüğüm bir kız var ben 22 yaşındayım o 20 yaşında, bu zamana kadar başından 1 evlilik bir de nişan geçmiş 1 kezde çocuk aldırmış sanırım. Benim ailemde namusa önem veren kişiler babam demişti ki eğer bakire olmayan kız alırsan yani öyle birini sen kabul ersen bile ben etmem demişti. Ama bu kız çok iyi bi kız annemlede babamlada tanışıyor çok seviyorlar birbirlerini hatta manevi kızımız diyolar ona... Tabi kızdan hoşlandığımı ciddi düşündüğümü de bilmiyolar. Sizce ben hiç evlenmemiş hatta bu güne kadar sadece 2 tane sevgilisi olmuş vede haytatında sadece 1 kişiyle cinsel ilişki yaşamış bir erkek olarak o kızla evlenemez miyim? bu yanlış mı olur? bir kızın genç yaşta 2 evlilik filan geçirmiş olması namussuz olduğunu mu gösteririr? yani ben bekar bir erkek olarak evlilik yapmış kızla evlenemez miyim kısacası? Teşekkürler!

Güncellemeler:
düzelteyim bir nisan 1 evlilik olmus

0|0
87

En İyi Kız Görüşü

• bence hayatında hata yapabilir her insan. ama iyice düşün sonuçta şimdi onu öyle kabul edebilirsin ama ileride eşinin burnundan getirme sakın. ya yapabileceğini düşünmüyorum şahsen... ailenin sözünden dışarı çıkmazsın sen.. nişanlıyken bırakırsın bence... şimdi şunu anlamadım bu kız evlendiyse illaki cinsel ilişkiye girmiştir, ama senin dediğin galiba nişanlısıyla ilişkiye girmiş olması mı?

namussuzluğa gelince, 2kere evlenmişse bunun neresinde namussuzluk.. evlenmeyip sevgili de olabilirdi... ! o aile kurmak istemiş ama olmamış tek durum bu...

0|0
    0|0
    • 1 kere ayrılmıs 1 kerede nısanlanmıs ilk evliliginden cocuk aldırmıs cocuk hasta oldugu iicin olay bu

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• O kız evlilik yapmış, ama sen bekarken cinsellik yaşamışsın. Allah katında sen günahkar oluyosun. Bence evlilik için çok genç bir yaştasın, biraz kafan büyüsün.

3|0
    0|0
    • anladım tesekkur ederim peki ya kızda yaptıysa evliligi dışında ilişki? o ne olacak

• Başkasıyla nikahı olmadan birlikte olmuşsa bile, eşitsiniz. Yani zaten bunu birlikte olmuş birinin sorması saçma değil mi sence?

• senin değil onun seni istememesi lazım çünkü o evlenmiş sen zina yapmışsın.

Dinen sen namussuzsun o namuslu.

Ha ayrıldıktan sonra o da yaptıysa denksiniz.

4|0
    0|1
    • katılıyorum

• yok artık diyorum zedcezir br de benim yorumumu oku derim sana :)

• Bi defa bu olay hepimizin basına gelebılır. Çok fazla sorun olmaması gerekir. Onun yerıne kendını koy ve dusun . Yanlış olan bır sey yok bence .)

0|0
    0|0
    • :) tesekkur ederim ama cok dar görüşlü bir cevrede yasıyorum maalesef adımı afedersin p**evenk cıkarırlar yani ilk gece gerdege girsek annem gelir çarşafı kontrol eder kan varmı diye o derece

• yapcak bısey yok. ne deymkı ./

• Valla görünen o ki kızımız biraz geçimsiz. İyi düşün derim. Mesele namus meselesi değil aslında. Bence sen o konuya değil de üç ayrılığın ve çocuk aldırmanın sebebine yönel...

0|1
    0|0
    • 3 ayrılık değil 2 ayrılık birinde şiddet gördü sanırım digeri vefat :S

• Evlenirsin ne alakası var o evlendiğinde seni tanımıyordu bile. Önceden evlenmiş olması mutlu bir hayat geçirmeyeceğiniz anlamına gelmez.. Çok mutlu olabilirsiniz anlaşıyorsanız, seviyorsanız. Ama hiçbir zaman bunu kafaya takmaman gerek. Birkaç sene sonra geçmişteki hayatını onun yüzüne vurursan işte çatlaklar başlar orada.

0|0
    0|0
    • yok yuzune vurmam benden yana sorun yokda işte ailemi karsıma alamam ki... böyle birşey hos karsılanmaz bizim ailede sorun bu yoksa kız evlenmis ayrılmıs zian yapmamıs

• sen onunla evlenrsen ve sevıyorsan daha cok seveba gırersn

0|0
    0|0
  • sende bakir değilsin oda evlen gitsin ha sanki kız zina yapmış mk.

2|0
    0|1
    • işte onu bilemiyorum ya yaptıysa

Erkekler Ne Diyor 7

• Seviyor musun? Aşık mısın? cevabın evetse zaten yüreğin gerekli yanıtı biliyor. Geçmişini boşver, bundan sonrası önemli. Daha önce evlendi diye kazığa bağlayıp yakmak mı lazım? İşler yolunda gitmemiş ve ayrılmış doğal bir durum. Çevren belki bazı etkenlerde -laf, söz dedikodu- diyerek buna mani olsa da, sen sevdiğine sahip çık.

1|0
    0|0
    • ben sahıop cıkarım sorun bu değil kız namussuz bi kız değil bunuda biliyorum cok ıyı bı ınsan evlenmıs bosanmıs bunda ne var? zina etmemis bisey yapmamıs ama cevre bu yuzden onun namusna laf ederse deli olurum ıste... bu yuzden basım agırsın ıstemem

• Çevrenizi değiştiebilirsiniz. İki gönül bir olduktan sonra... Tebdil-i mekanda ferahlık vardır ve sen o insanı gerçekten istiyorsan terk-i diyar eyleyebilirsiniz. Zaten yaşamınız ve evliliğinizde sorun olmadığı sürece, geçmiş unutulup gidecektir...

• yani dostum o tecrubeleri yaşadıktan sonra o kızın çok iyi olmamasına imkan yok tabiki iyi oalcak bide onun slahı o bana soracak olursan kendin bekarsın bekar kız ile evlen mümkünse bakire babanı dinle çünkü bir çok kadın elvendikten sorna daha önce ilişki yaşadığı kişiler ile gizl idevam ediyor yada daha meyili oluyorlar reelde görülen bu her ne akdar seviyorum aşığım sadığı mdense de çoğunluk bu kardeşim :)

0|0
    0|0
    • hım aldatabilir mi yani diyosun

• bu soruda genelde kadınlar hemcisnlerini savunacaktır bekar adamsın var git kendin gibi bekar biri ile evlen yakmaya çalışma kendini risk alma bu konularda :)

• senin yorumun çok yüzeysel ben dini birşey söyledim.

dinini bilen herkes beni anlar kız olsun erkek olsun.

• Yargısız infaz yapamyalım ama, şimdi sorarlar adama, bir kere nişanlandın ayrıldın, tamam damat adayı problemlidi. Eee, birde evlendin boşandın.. Bu damattamı kötüydü, diye... Bence birazda kız arkadaşında problemler var, evlilik kolay birşey değil dikkat etmek lazım.

0|0
    0|0
    • ya ılk evlilik siddet gördü adam uyusturucu bagımlısı cıkdı kızı aldattı filan ikinciside vefat etmiş diyolar

• dışardan bu denli önemli bir konuda sakın yapma yada aman mutlaka evlen demek cahil cesareti ve haksızlık olur.

sadece bir atasözü aklıma geliyor, "davul dengi dengine"

atalarımız hiç bir sözü boşa demediler

0|0
    0|0
  • o kızdan hayır gelmez sana. 3 senede 1 nişan, 2 evlilik demek sendende ayrılacak huysuzun teki demektir.

0|0
    4|0
    • 1 nişan 1 evlilik ya biri rahmetli olmus :S

• neden evlenemeyesin yahu...

gerçi ben evlenememiştim:(

0|0
    0|0
  • Buradakilere göre karar vermememn gerekiyor.

Seviyor ve sadakat varsa kararı siz verin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...