Eşcinselleri ve onların dünyalarını ne kadar anlıyorsunuz?

Gerçek hayattan alınmış eşcinsel bir filmden alıntı:

Eşcinsellik, bir günahtır.

Eşcinseller sonsuza kadar

cehennemde yanacaktır.

Değişmek isterlerse,

kötülüklerden arınabilirler.

Günaha sırtlarını dönerek,

tekrar normal olabilirler.

İşe yaramazsa tekrar

tekrar denemeleri gerekir.

Tüm bunlar, oğlum Bobby'nin eşcinsel

olduğunu öğrendiğimde ona söylediklerimdi.

Bana eşcinsel olduğunu söylediğinde,

dünyam yerle bir oldu.

Hastalığını tedavi etmek için

yapabileceğim her şeyi yaptım.

Sekiz ay önce, bir köprüden

atlayarak intihar etti.

Eşcinsellik hakkındaki bilgisizliğimden

ötürü çok pişman oldum.

Bana öğretilen ve söylenen her şeyin bağnazlık

ve insanlıktan çıkarma olduğunu biliyorum artık.

Bana söylenenlerin ötesinde

biraz araştırma yapmış olsaydım...

...eğer yalnızca...

...oğlumu dinlemiş olsaydım...

...bana içini döktüğünde...

...şu an burada pişmanlıklarla dolu

olarak bulunmazdım.

Tanrı'nın, Bobby'nin nazik ve sevgi dolu

ruhundan memnun olduğuna inanıyorum.

Tanrı'nın gözünde iyi yüreklilik

ve sevgi her şeydir.

Bunu, eşcinsellerin sonsuza kadar lanetlendiğini

tekrar tekrar söylerken bilmiyordum.

Bobby'e hasta, sapık ve çocuklarımız için

tehlike oluşturuyormuş gibi davrandığım...

...zamanlarda haysiyetini ve

onurunu yok etmiş oldum.

Son olarak, ruhu paramparça oldu.

Bobby'nin üst geçite tırmanıp

doğrudan yola...

...kamyonun altına atlaması,

Tanrı'nın istediği değildi.

Bobby'nin ölümü...

...ailesinin cehaletinin ve "eşcinsel"

kelimesinden korkularının sonucudur.

Yazar olmak istiyordu.

Umutları, rüyaları ondan alınmamalıydı

ama onlar aldılar.

Cemaatlerde, Bobby gibi

size yabancı gelen...

...çocuklar var.

"Amin" dediğinizde,

sizi dinliyor olacaklardır.

Yakında dualarında sessizlik olacak.

Tanrı'ya yakarışları, anlayış için,

kabul görmek için ve sevginizi hak etmek için.

Ama sizin kininiz, korkunuz...

...ve "eşcinsellik" kelimesine olan

bilgisizliğiniz bu duaları susturacaktır.

Bu yüzden...

Evinizde ya da ibadethânelerde

"Amin" demeden önce, düşünün.

Düşünün ve hatırlayın.

Bir çocuk sizi dinliyor.

~~~

Siz eşcinselleri ve onların dünyalarını ne kadar anlıyorsunuz?

Güncellemeler:
Adım, Bobby Griffith.

Bunu bir gün.

şu andan yıllar sonra

geri dönüp hayatımın..

nasıl olduğunu, genç ve kafası karışık bir

insanken yaşadığım dünyada çaresizce...

kendimi anlayabilmek için nasıl çabaladığımı

hatırlayabilmek umuduyla yazıyorum.

Bunu yazmamın diğer bir sebebi ise,

ölümümden uzun bir süre sonra...

diğerlerinin bunu okuma

şansının olabileceği ve

bir genç olarak hayatımın

nasıl olduğunu anlayabilmeleri.

Gözlerimin kahverengi

olmasını ben istemedim.

Şimdi fark ediyorum ki, Bobby de

eşcinsel olmak istemedi.

Eğer kolları olmadan doğmanın

kötülük olduğunu düşünüyorsanız...

..kolsuz doğan

çocuk ne yapsın?

0|0
17|19

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Olayın dini yönünü bizi bağlamaz çünkü herkes kendi inancından sorumlu; ama eşcinselliği kabul eden din yada toplum var mı bilmiyorum. Demekki yeterince hümanist değiliz. Sonuçta cinsellik herkesin kendi tercihi. Biz, toplum olarak başkasının özel hayatı epey meraklıyız. Bu yine de herkesin kendi seçimini yapmasına engel değil. Onlara karşı ne antipatim ne sempatim var. Hayatlarını nasıl geçirirler bilemem; eşcinsel yakın bir arkadaşım yok; ama korkulup kaçılacka birşey olmadığına eminim. Sonuçta onun tercihine saygı duyarım. Arkadaşlığı ve cinsel tercihi birbirinden bağımsız şeyler. Onun o halini kabul ederim; çünkü o bir "insan".

1|1
    0|0
  • Valla sorunu tam okumadım. Ne kadar anlıyorsunuz demişsin de... Herşeyi anladın her şey bitti de onların dünyalarını mı anlamaya çalışacağız? Boşversene...

0|1
    1|1
    • Ah be Erdem eminim bircok seyi anlayacak kapasitesindesindir ama keske bu kadar duygusuz olmaya calismasaydin.

• Ben son derece duygusal biriyim. Duygusuz olmaya çalışmam da, benim duygularım değerlidir. İbneler için/i*nelik için harayamam :-)

• eşcinsel olmak insanın elinde değildir .istekleri hemcinslerine dönük olabilir .asla yargılamamak gerekir.ancak cinsellik devreye girdiğinde farkedilme ve itilme yaşıyorlar.bende diyorumki bekarlar cinsel isteklerini nasıl karşılıyorlar .kendi kendine doyum.cinsel ilişkiye girme mecburiyet değildir.günahı bellidir.eğer bu benim sınavım öyle yaratıldım.cinsel isteğimi nasıl köreltirim uygun şekilde .bunun cevabını ararlarsa sorun yok.her istediğinde gay ve lezbiyen ilişkiye girmek her istediğinde karşı cinsle yatmak gibidir.zina sonuçta.

0|1
    0|0
  • Eşcinsel olmalarına saygı gösteriyorum, durumları zor tabi. Ama bazıları da var ki sulanmaya başlıyor kardeşim. Ağzının ortasına 2 tane çakasım geliyor, çok sinirleniyorum. Bizim en azından hedef kitlemiz var, onların o da yok erkeği ya da kızı gay mi değil mi diye tanımaya çalışıyorlar çok kötü bir durum. Benden uzak olsunlar yine de.

0|0
    0|0
  • hormonal bi durumdur,öcü değildirler,hastalıklı değildirler,onlar da insanlardır.ne demiş yunus ''yaratılanı severim yaradandan ötürü'' onlar da insan,onlar da birey,saygı duyacağız.

0|2
    0|0
  • Onların dünyalarını anlamaya çalışmadım , çalışmam içinde bir sebep yok bana uzak olsunlar yeter .

0|0
    1|1
  • saygım var elbetteki.

0|1
    0|0
  • Onlarda insan öcü değil ya saygı duyarım. Anlama olayına gelince anlıyorumki saygı duyuyorum. Tercih meselesi her koyun kendi bacağından asılır. Onun yerine ben yargılanmayacagim ahirette. Dinimiz bu olaya lut kavmini örnek göstermiş ve lut kavmi helak olmuştur.

0|0
    0|0
  • Güncellemeye dair...

Yazık Zavallım...

" Biz kullara başedemiyecekleri hiç bir keder vermedik "

Bil bakim bu hitap nerdenn..!

0|1
    1|1
  • Dediğin gibi bunlar bir Filomin Senaryosundan alıntı.

Bende öyle bir Anlayış olmadığından, Anlamak istemiyorum.

Buna kolay kolay " Her koyun kendi Bacağından " veya " Bana dokunmayan yılan 750 yıl yaşasın" da diyemiyorum. Midemi Bulandırıyor, Beynim 8 takla atıyor sinirden, görünce Dalmamak için Samet edip duruyorum.

0|0
    1|3
    • Peki sana bir zararları var mı neden sinirleniyorsun bu kadar?

• İnsanların dini inançlarıda seni ilgilendirmez. Eşcinsel bir kişi ateist ya da deist olabilir. İslamda flört etmekte günah. Ama sitede herkes sevgilisiyl yaşadığı sorunları anlatıyor. Madem dinine bu kadar düşkünsün aynı şeyleri onlarada yazsana. Konu eşcinsellik mi olunca dinin aklına geliyor?

• O film, gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Vicdan diye bir şey sizde bulunmadığı için veya bulunmasından korktuğunuz için bu kadar başınızdan savıyorsunuz, dünyada orada sözü geçen Bobby gibi birçok çocuğun sırf toplum baskısı yüzünden hayata küsmesi, toplumdan izole edilmesi, en son raddede de kendi canına kıyması eminim size tarifi imkansız bir zevk veriyordur, midenizin bulantısını alıyordur. Ee, insan var, insan var.

• herkesin kendi hayatı ve cinsel tercihi..hiç birimizin müdahele yada izole etmek gibi bir yetkimiz yada ayrıcalığız yok...ben bu tür sorularda hep aynı cevabı yazdım ama yine belirtiyorum çok kadınsı erkekler iticiler...

0|1
    0|0
  • Eğer eşcinsellik halen daha tartışma konusu olacaksa ben tartışmıyorum artık.

Kimsenin özel yaşamı veya hastalığı kimseyi ilgilendirmemeli,eşcinsel olmak suç değil ve hiçbir şekilde,hiçbir haktan mahrum edilmemeli.

0|1
    0|0
  • Eşcinsel = insan,insan = eşcinsel.

kimsenin cinsel tercihi,kimseyi ilğilendirmez.

sadece karşımızdaki insanı,insan olarak gördügümüz an kendimizi insan hissederiz.

0|1
    0|0
  • aynı dünyada ama ayrı dünyalarda olsakta eleştirmem dünyaya gelirken anne babasını seçememek gibi bir durum bu .seçtiği değil, dünyaya gelirken onun için seçilmiş bir yaşam bu sorunsa bu .sorun sonunda değil ilk başında saygılar

0|1
    0|0
  • Pek anladığım söylenemez ama insani yönleri onlara olan saygımı belirler. Herkese olduğu gibi ..

0|1
    0|0
  • ben anlasam daha mı mutlu olurlar.

0|0
    0|0
  • tercihinden dolayı kimseye artık birşey diyemeyiz...

ama yakın ilişki kurmayız olur biter...((sanırım mahalle baskısıda bu zaten))

0|0
    0|0
  • Eğlenmesini çok iyi biliyorlar.. Gay' i öldür hakkını yeme.. Saygı duyarım ama anlayamam onları.. Çünkü bana ters, çoğumuza ters.. Yaşamadan bilemeyiz..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• onlari anlamiyorum. ama biri escinsel diye de öcü görmüs gibi davranmam. herkesin kendi hayati.

ve onlar icin hayat yeterince zor zaten. herkes tarafindan dislanarak yasamak kolay degildir heralde.

normalde deger verdigimiz bir kac insan bize yüz cevirince insan kendini yalniz birakilmis hissederken,

bütün toplum tarafindan dislanmak katlanmasi zor birseydir heralde.

1|1
    0|0
    • Tam olarak anlamak için onlar gibi olmak gerek sanırım.Ama anlamasak da saygı duymak zorundayız ve kesinlikle kolay değil, zor bir durum.

• Eşcinselleri yeterince düşünüyorum yeterince saygılıyım onlara karşı,içlerin de de bulundum arkadaşımda vardı be hepsinin mutlaka bir iç yakıcı hikayesi var. yargılamadan önce anlama ve dinlemek gerek diye düşünmekteyim.

2|1
    0|0
  • Eşcinsellik biyolojik ya da duygusal anlamda, her ne olursa olsun kimsenin karşı çıkmaya hakkı olmadığı bir kavram. Sevginin bir cinsiyetle ölçülmesi ve onun yüceltilmekten çok, aşağı çekilmesi günümüzün en temel sorunlarından biri. Lezbiyen/gay/biseksüel/transeksüel/travesti (LGBTT bireyler), ne fark eder? Bu onun insan olduğu ve sevecek bir kalbe de sahip olduğu gerçeğini değiştirir mi? Sırf heteroseksüellerin seksist dünyasında yer almadıkları için toplumdan dışlanmalarını insanlık ayıbı olarak görüyorum ve homofobik söylemlerde bulunan insanları da insan olmaya davet ediyorum.

1|1
    0|1
  • Eşcinsellere saygı duyuyorum.

Büyük bir yükün altına giriyorlar sonuçta

Fakat bir insan neden eşcinsel olur bunu düşünmedim, anlamam imkansız bu yüzden..

Yine de tercihlerinden ötürü sonsuz saygılıyım, zor çünkü.

0|1
    0|0
  • Paylaşım için teşekkür ederim.

1|0
    0|0
  • Eşcinselliğe sonsuz saygım var her zaman.

Tercih meselesi.

1|1
    2|0
  • saygı duyuyorum saygıda gosterıyorum.

bence ınsanlar kendı hayatlarının yönünü yada seçımlerını baskalarına hesap vermek zorunda degıller aslında oyle ınsanların bızden saygı gostermemızı beklemelerıne bıle gerek yok.yaptıkları dunyanın en kotu seyı degıl sadece bır tercıh sonuçta

0|1
    0|0
    • Düşünceni takdir etmekle beraber, eşcinselliğin bir tercih olmadığını hatırlatmadan geçemeyeceğim.

• Herkes nasıl yaşamak istiyorsa (dini, cinsi, inandığı, inanmadığı, katıldığı, katılmadığı) öyle yaşamalı. Kişiyi yargılama hakkına kimse sahip değil. O öyle mutlu neden mutlu olmasına sevinceğimize abuk sabuk tantanalar uydururuz anlamam. Bu dünyaya gelmişsek eğer ne şekilde olursa olsun YARGILANMADAN yaşamaya hakkımız var.

0|1
    0|0
    • Bu konuda erkekler daha çok "saygı duyarım ama beni ilgilendirmez" tarzında yaklaşırken kadınlar da daha çok saygı duymanın da ötesinde bir yaklaşım sergiliyor ve empati kurabiliyorlar, güzel bir şey.

• empati yaparak anlamak mümkün aslında.tabi onlar gibi hissedemeyiz.ama bunu onlar tercih etmiyor sonuçta.ha bu bi tercih olsa dahi yadırgamazdım olabilir yani beni ilgilendirmez.herkesin kendi hayatı.insanlar nasıl mutlu oluyorlarsa öyle yaşasınlar

0|1
    0|0
  • ah bobby ah ...

1|0
    0|0
  • ben de bir eş cinselim. bizim insanlardan beklediğimiz tek şey saygı. böyle uzaylı gibi görülmek ve sürekli dışarda hakarete uğramak yüzünden moralimiz çok bozuluyor ve benim özellikle buna artık direncim kalmadı. =(

0|1
    0|0
  • onları kınamayacak kadar...

1|0
    0|0
  • anlasaydık eşcinsel olurduk. anlamaya çalşmak yerne kabullenelim.

1|1
    0|0
  • saygı duymak lazım.

0|1
    0|0
  • saygım var tabiki çok tanığımda var.

0|1
    0|0
  • yani eş cinselden kastım geyim.

0|0
    0|0
  • Arada sırada ortamlarında bulunuyorum. Bazıları ciddi kompleksli, bazıları ölesiye tatlı insanlar :).

1|1
    1|0
Yükleniyor...