Evlenmeden once seks yapmak dogru mu sizce?

Evlenmeden once seks yapmak dogru mu sizce?

#Meraklihatun

0|0
7|33

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bir Türküm ve Türk örfleri böyle bir şeyi ahlaksızlık olarak kabul edip, yasaklamaktadır! Türk örfleri Göktürklere dayanır yani illah İslam örflerine dayancak diye de bir şey yoktur. Göktürkler zinayı kesinlikle yasaklar ve bununla ilgili sert hükümler getirirdi. Mesela, reşit olmayan bir kızı kendisine aşık eden erkek, onunla evlenmek zorundadır diye hüküm vardı. Gerisini siz tahmin edin. Tabi ki kimsenin özel hayatına karışmam doğru olmaz. Yani kızlar ne yapıyorsanız yapın, fakat asla bakir bir erkek buluncada ona namusluyum rolünü oynamayın. Çünkü, kimsenin hayatını zehir ermeye hakkınız yoktur!

2|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Evleneceğin erkeğin zihniyeti farklı ve sende. Bıkmıcaksa bişe Olmaz. Ama Türkiye de az sevişsen hevesi kaçıyo erkeklern. Doğru değil yani

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• İnan en doğrusu evlendikten sonra yaşamak sana garip gelicek belki ama kendimi bu yaşıma kadar korudum evleniceğim kadına sakladım kendimi karşıma çıkan kadınında benim gibi olmasını isterim inan zor tutuyorum kendimi ama tutucam 5 dakikalık zevk uğruna ne günaha giricem ne evleniceğim kadından başka gül koklamıcam.

2|1
    0|0
  • Herkesin kendi kararı

2|1
    0|0
  • isteyenler yapabilir, istemeyenler evlendikten sonra yapabilir. bu kararlar kişiler arasında belirlenir, eğer sevgilim derse ki evlenmeyi beklemeyelim o zaman ayrı, kendi isiyor ben zorlamadım :D tabi istemezse evlendikten sonra olsun dersede tabi ki.

0|0
    0|0
  • İslamda büyük günahlardan biride zinadır.. eğer yaparsan yarın öbür gün birini seversin ve daha önce başkasıyla olduğun için seni kabul etmez sende öylece kalırsın şahsen ben bòyle biri ile hayatta evlenmem aşkımdan ölsemde evlenmem... bu tercih meselesi ama sana tavsiyem sakın yapma ama şimdi her türlü şeyi yapıyorlar sadece kızlığını bozmayınca kendini namuslu sanıyorlar ama zina zinadır her türlüsü yasaktır sakın öyle bir hatayada düşmeyin

0|0
    0|0
  • Bu sorunun bana göre 2 cevabı var.1 Allahtan korkup yapmazsın. 2 kimseyi umursamaz toplumun baskılarını umursamaz sadece kendin için zevk almak için yaparsın.. bu noktada karar senin.. yani bana göre yapmayacaksan Allah istediği için yapma.. Yapmak istiyorsun ama insanlar ne düşünür hakkımda diye yapmaktan vazgeçersen gene sen bilirsin..

0|1
    0|0
  • Doğru da değil yanlış da. Yapan yapar.

0|0
    2|1
  • yaptığın erkeğe bağlı.

0|0
    1|0
  • bence yapılmamalı tabi sıkıntısı olmayanlar yapar cunku garantisi yok hiçbişeyin :D
    gizlisoruyosunda altına imzanızı çakmışsınız meraklı ablam :D

0|0
    0|0
  • Degil

1|1
    0|0
  • Doğru değil.

1|1
    0|0
  • şöyle söyliym her şeyin bir zamanı var ama o zaman ın evlenmeyle alakası yok hissedilen zamanda ne yapman gerekiyorsa onu yap gerisi yalan

0|0
    0|0
  • Yanlış bir durum..

0|0
    0|0
  • Yapıyoruz herkes gibi

0|0
    0|0
  • Hayır değil evliliğe saklanması gereken bir olay. Evliliği basitleştiriyor.

1|0
    0|0
  • @Meraklihatun

0|0
    0|0
  • almazsa kalırsın ortada görürsün o zaman

2|0
    0|0
  • seks yaptığım biriyle evlenmem kolay kolay

1|0
    1|0
    • Niyeki

• her birlikte olduğumda, acaba daha önce kaç kişiyle yattı düşüncesi aklıma gelir

• Yapmasaydık o iyi olurdu.
    Yaptık tecrübe oldu.

0|0
    0|0
  • Bilmem :)

0|0
    0|0
  • kiminle evleneceğin kişiylemi bir başkasıylamı?

0|0
    0|0
  • Bence dogru.

0|0
    1|0
  • doğru olmadığını bakire değilim nişanlıma nasıl sölyicem gibi sorulardan anlayabilirsin

0|0
    0|0
  • İstemeden oldu kazayla hep duyduğumuz konular...

0|0
    0|0
  • Ben çok yaptım. Tecrübe olmasam eşim zevk değil acı hisseder.

0|0
    2|0
  • Kesin evleneveksen doğru

0|0
    0|0
  • iki görüşü de saygı ile karşılarım ben.

0|0
    0|0
  • herkesin kendi düşüncesi , bence yanlış değil bir çok kez yaptım

0|0
    0|0
  • Bence doğru
    neden mi gerek Türklük olarak gerek örf ve adet olarak ve dinimiz olarak kesinlikle zinaya karşı ama biz bunların hepsini kendimize göre yontmuşuz hangisi işimize geliyorsa içinden çekip çıkartıyoruz islam zina yapma diyor ama çocuğun 16 yaşına geldiği Zaman ergen döneminde evlendir diyor. Evlendirmezsen gelirse 30 yaşına her boku yer sonrada bunun adı günah olur

0|0
    0|0
  • vurur yüze ifadesi kullanılıp atıldıktan sonra bir tanesi :D

0|0
    0|0
  • bence doğru

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 6

• Hem doğru hem yanlış. Yanlış çünkü toplumumuz bu kadar geniş bir toplum değil. Doğru çünkü cinsel ten teması diye bir olay var. Birçok çift evlendiklerinde bu teması yakalayamadıkları için ayrılıyor. Türkiye de olmadığımızı varsayarsak doğru diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • Herkesin hayatina kimse karisamaz

0|0
    0|0
  • Hayır bana gore değil

0|0
    0|0
  • hayır doğru değil

0|0
    0|0
  • kesinlikle yanlış