Var mı bilgisi olan vardır da maksat burayı doldurmak?

bi arkadaşım doğum kontrol hapı kullanıyomuş sevgilisi içine boşalıyomuş filan bi şey olmuyomuş ne kadar etkili bu haplar bi de ben bunları bi tek kadın doğumcu yazabiliyo biliyodum eczaneden reçetesiz satılıyo mu

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• selam eczaneden temin edebilirsin güvenli ama içmeyi unutursan sıkıntı o sadece yada günde atlama yaparsan

0|0
    0|0
    • bi ara doktor vermişti de sürekli unutuyodum :) neyse 3. gün başlanıyodu dimi ona yanlış bilmiyorum

• teşekkür ederim çok yardımcı oldun

• rica yardımım olduysa sevindim

Erkekler Ne Diyor 14

• Doğum kontorl hapınında kullanım kuralları var.Kafaya göre kullanılırsa korumaso zayıflar.Doktora gitmeden de kullanmamak gerekir.Her bünyeye uygun değil çünkü.

0|0
    0|0
  • %99 oranında koruduğunu biliyorum. Ama tabi %1 oranını da unutmamak lazım. Birde geçen gün haberlerde geçmişti. Doğum kontrol hapları galiba zayıflamak, tüy problemleri gibi birçok amaçlada kullanılıyormuş, ve bi'kaç hayatını kaybeden olduğu söylenmişti. Dikkatli olmakta fayda var, hekime danışmalı bence.

0|0
    0|0
    • zaten doktor vermişti bana karın ağrım için :) bi sıkıntı çıkmadı da ben b.kunu çıkardım :)

• Önce hormon testleri yaptırman lazım. Bilinen en güvenli yöntemdir. Tabii düzenli kullanıldığında.

Ancak bazı başka rahatsızlıkları tetikleyebileceğine dair bulgular var. Bu nedenle mutlaka kullanmadan önce doktora görün.

İlk 1 ay mutlaka ek bir korunma önlemi kullan.

0|0
    0|0
    • doktora gitmiştim vermişti neden ilk ay ?

• İlk 1 ay hormonların düzene girmez. Yeterli etkiyi göstermez.

• reçetesiz satılır ancak yaş, kilo, hormon durumu gibi sebeplerden dolayı hangi hapı kullanacağına bir hekimin karar vermesi uygundur. Sonrasında reçetesiz gidip alabilirsin. Doğru kullanılırsa neredeyse %100'e yakın etkisi vardır. Bilinen en etkili doğum kontrol yöntemidir.

0|0
    0|0
    • 3 aylık iğne mi doğum kontrol hapı mı peki ?

• ben önceden de kullandım bi yan etkisi yok bana zararı olan ki en az yan etkisi olan ilacı aldım ki zaten sevgilimle ilişkiye girmesem bile bunu kullanmam gerekiyo çünkü aşırı karnım ağrıyo bununda ikincil tedavisi doğum kontrol haplarıla oluyo bu arada sevgilimle her gün ilişkiye giriyorum prezervatif asla sevmem ben onu

• Bu durumda bir problem yok gibi gözüküyor. Keyfini çıkar.

• işimi sağlama alırım aga. işe yarıyordur belki ama ben yine de güvenmem...

0|0
    0|0
  • Eczaneden alabilirsin. Ama güvenme kör kütük. Bütün önlemler alınmalı.

0|0
    0|0
    • önlem olarak işte bu yumurtlama dönemi mi diyolar o dönemde yapmayız diye düşündüm

• evli kadınlar çokk kullanır .çok etkili .reçetesiz .

0|0
    0|0
  • ertesi gün hapı gibi bişey heralde eczanede satılıyormus ama işi sakata bırakmamak ıcın daha derın önlemler al :)

0|0
    0|0
    • her gün ertesi gün hapı mı alcam :) doğum kontrol hapı candır hem onun etkileri fazla oluyo

• anladım teşekkür ederim

• rica ederm

• ya aynı durumu bende merak ediyorum :D

0|0
    0|0
  • Git al eczaneden...Reçeteye felan gerek yok

0|0
    0|0
  • iç iç yarasın

0|0
    0|0
  • %100 koruma degil

0|0
    0|0
  • Reçetesiz satılıyor. Koruma oranı ise, doğru kullanıldığı zaman; % 99 'dur.

0|0
    0|0
    • doğru kullanım ?

• En iyi cevap seçip seçmemen önemli değil. Ama eksik bilgiyle yardımcı olmaya çalışacağına, hiç yazmasa daha iyiymiş bence. Bir tek sen değil ki, o cevaba bakıp faydalanmaya çalışacak başka arkadaşlar da olacak. Sen etkilenmesen bile, inanıp zarar görebilecek başkaları da olabilir.

• napim saf olmasınlar :)

• benim sevgilimde kullandı sonra hamile kaldı o hapların koruduğu falan yok

0|0
    0|0
    • nasıl yani ne zaman başladı hiç bıraktı mı bunlar da önemli %99 koruyo diye biliyorum

• senin düşüncen saygım sonsuz ama ben bebek olarak görmüyorum onu döllenmiş yumurta yani. öyle düşünürsek sperm de bebek sen nasıl kyıyosun çocuklarına :)

• ben hamile olsam kesin aldırırdım

Kızlar Ne Diyor 2

• %99 etkili. evet reçetesiz alabiliyorsun.

0|0
    0|0
  • %50 kendi kafana göre kullanımlarda doktor kontrolsüz tavsiye edilmiyor ayrıca yan etkileride var

0|0
    0|0
    • doktor önceden vermişti yan etkileri bende olmuyo aksine karın ağrıma iyi geliyo kimseden %50 duymadım herkes 99 diyo ama yorumun için teşekkürler

Yükleniyor...