Bu hastali bilen varmi? Piskolojik mi?

Kadin doktoruna gittim sende vulvodniy hastaligi var dedi bunu bilen var mı bu hastalik nasil gider

0|0
1|7

En İyi Kız Görüşü

• Sen ne şikayetle gittin. Kronikleşmiş tedavi şekli olmayan. bir hastalık çünkü.

0|0
    0|0
    • Endometriosis den süphelendim adet zamanimda cok agrilarim oluyordu ultrasonla bakarkene icine girmek istedinde felaket agridi ayrica cinsel birlesmedede agrim oluyodu sonrada doktorum vulvodni dedi

• Hmm geçmiş olsun ya. Bazen vajinal yapidan fa kaynaklaniyor. İnşallah psikolojiktir ve düzelir kardeş. Zor bir durum 😕

• Cok sagol fizik tedavi gibi birsey görcem

Erkekler Ne Diyor 7

• Vulvodini, tanısı sıklıkla atlanan ve tedavisi oldukça zor olan bir hastalıktır. Semptomları açıklayacak objektif klinik ve laboratuvar bulgular olmaksızın en az 3 aydır varolan vulvadaki ağrı ve/veya kronik yanmayı tanımlamak için kullanılır. Prevalansı %1.3-28 arasında değişmektedir. Fizyopatolojisi henüz net olarak açıklanamamıştır.

0|0
    0|0
    • Hic bisi anlamadim

• Anladim gecer degl mi

• Tabiki gecer ama bu bir evre en buyuk etken siz siniz , bu travma genellikle evlilik disi olan cinsel birlesmelerde gorulur

• Vulvodynia (vulvodniy değil) vulva ağrısı ya da tahrişidir.

0|0
    0|0
    • Nasil yani

• Nasil gecer ki bu

• doktora gideceksin sana nasıl tedavi olman gerekiyor söyleyecek

• Duymustum. Tedavisi imkansiza yakin, kadinlarin surekli agri cektigini biliyorum. Genetik bir hastalikti sanirim

0|0
    0|0
    • Cinsel birlesmede agri oluyor tedavisi yok mu

• Cok zor diye biliyorum, frijit gibi birsey bu da. Psikolojik buyuk ihtimalle çozulebilir belki de. Tam net bilgim yok, bir doktora falan sorarsan belki daha net bilgi alirsin

• Tskler

• Yeni moda bir hastalik yeni nesile sormak lazim

0|0
    0|0
  • vajinusmus olmasın?

0|0
    0|0
  • Rahim. agzında yara degil mi bu?

0|0
    0|0
    • Nasil bir yara

• Bende öyle bise yok