İdrarımı yaparken yanma ve ağrı oluyordu

Lütfen acil yardım edin basım dertte

Merhaba arkadaşlar geçen gün idrarımı yaparken yanma ve ağrı oluyordu sürekli idrar varmış hissi yaşıyordum sonra oramda kaşıntı oluşmaya başladı idrar problemim geçti o kaldı bu gün iç dudaklarda şişme meydana geldi lütfen nedenini ve bana ilaç önerirmisiniz bakire olmadığım için çekiniyorum doktora gtmeye nolur

Güncellemeler:
Bu şişmenin nedeni mantar mı ?

0|0
7|14

En İyi Erkek Görüşü

• anlattığın belirtilere göre idrar yolu enfeksiyonu var. bir iki gün içinde sarı renk sümüksü akıntılar başlar. çok kötü kokar.

başka bir rahatsızlık da olabilir. buradan ilaç önerisi alman çok yanlış. uzman hekimlerin oluşturduğu bir site değil. olsa bile ne yazar. muayene tetkik gerek. birbirine benzer bir sürü hastalık var. yanış uygulama ile dönüşü olmayan hasar mı oluşsun istiyorsun. doktora gitmenin utanması ayıbı olmaz. hemen bir jinekologa görün. enfeksiyon ilerlerse rahimide kaplar. ileriki cinsel yaşamın olumsuz etkilenmesin.

bir birinden farklı hastalıkların belirtileri aynı olabilir. basit bir örnek. menenjit ve amipli dizanteri hastalıkları birbirinden çok farklıdır. ama ön belirtiler aynıdır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Doktor sizin bekaret sorununuzla ilgilenmez. Üstelik muayene esnasında sadece siz ve doktorunuz olur yanılmıyorsam. Mutlaka bir hekime görünün, mikrop-mantar enfeksiyonu gibi duruyor. Burada vakit harcamayın, durumu ailenizle paylaşıp doktora gidiniz...

1|0
    0|0
  • Bakire degilsen neden doktordan cekiniyorsun ? Alt tarafı bayan doktora bayan bayan işler gosterip sorucan.

Gorunen o ki sistit olmuşsun , burdan soylenen ilaclar olmaz illa doktora gostericen .

0|0
    0|0
  • Ezbere ilaç kullanılmaz öyle . Durumu daha da kötü hale getirirsin . Mantarda olabilir enfeksiyonda olabilir geri dönülemez hatalar yapabilirsin . Neden doktora gitmek istemiyorsun bakire olmamakla doktora gitmemenin bir alakasını çözemedim 18 yaşından küçük ve bakire olmadığın içinmi?

0|0
    0|0
    • Tam 18 im

• O zaman bir sorun olmaz git bence . 18 yaşından küçük ve bakire olmayanların ailelerine haber veriyorlarmış kanunen reşit olmayan yaşta ilişkiye girdiği için diye birşey duymuştum o yüzden sordum yanlış anlama .

• mantar olabilir, bel soğukluğu olabilir ya da üşütmeye bağlı iltihaplanma olabilir. kaşıntı yüzünden mantar gibi görünüyor. her durumda doktora gitmen ve uygun antibiyotik tedavisine başlaman şart. eğer cinsel yolla bulaşan bir hastalıksa muhakkak frengi, hepatit ve hiv testlerini yaptır derim. bundan sonrada prezervatifsiz cinsel ilişkiye girmemeni şiddetle öneririm.

0|0
    0|0
    • Kasinti cok vardi sonradan vajina giris yeride sisme meydana geldi hafif sislik

• Oylede aile araniyor diye duydum :(

• arasa da aramasa da sen tedavi olmazsan başın çok daha büyük bir belaya girecek. özel bir polikiliniğe git o zaman sende.

• Öncelikle geçmiş olsun. Çekinme sebebinizi anlıyorum ama sizi tanımayan bir uzman hekime yanlız olarak gitmenizi öneririm bu durumda hem tedirgin olmamış hemde tedavi imkanı bulmuş olursunuz.

0|0
    0|0
  • doktor bakıre olup olmadıgına bakmaz sıkayetın neyse ona bakar mantar gibi bişe oluşmus olabılır bunun ıcınde sagdan soldan bılgı almak yerıne doktora gitmeni tavsiye.ederim

0|0
    0|0
  • galiba idrar yolunda intihap oluşmuş git bi doktora basına dert acar milletin önerdiği ilacı da kullanma

0|0
    0|0
  • üşütmüşsün hemde fena üşütmüşsün. biraz sıkı giyin. eğer yapıyosan mastürbasyon yap. ayaklarını iyice sarıp sarmala baya sıkı giyin. sonra geçince tavsiyem için teşkür et :D

0|0
    0|1
  • doktora git ya çekinme

0|0
    0|0
  • Soruyu okudumda oram dediğin yer neresi onu anlamadım izah edermisiniz..?

0|0
    0|0
  • gitcen doktora açcan kukunu ne var bunda utancak

0|0
    0|0
  • partnerinden mikrop kapmış olabilirsin doktora git doktor senin bekaretine bakacak değil

0|0
    0|0
  • doktora görünmende fayda var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Verdigin cevaplari okudum da pek doktora gitmeye niyetin yok gibi hala :/ tahminlerle bisey yapamazsin, saglik bu. Enfeksiyon basit bisey gibi gelebilir ilaclarla ama dogru tedavi edilmediginde Allah korusun ciddi sorunlar cikabilir. Korkma ve doktora git, zaten resitsin.

0|0
    0|0
    • Yil olarak 18 oldum temmuzda tam doldurcam 18 i

• Valla ben kasim dogumluyum, hastaneler yeni bi yila girince direkt seni bi yas atlatiyorlar :) ayin onemi yok yani. En azindan benim yasimi hep yil olarak hesaplarlar, ay olarak degil. Ki ben yilin sonunda dogmusum.

• Kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir konu. Burdan ilaç söylememizle olmaz. Sağlık bu.

Doktora en kısa zamanda gitmelisin bence. En basit üşütmenin de belirtileri budur, daha vahim hastalıklırında. Bunu riske atamazsın. Bir an önce gitmeye bak doktora derim.

0|0
    0|0
  • hemen doktora görünmelisin...

0|0
    0|0
  • burda sana teşhis koyup ilaç yazamayız ki :)

doktor zatenn bakiremisin değilmisine bakmaz öyle bişi yok.. ilerlemeden görün bi doktora...

0|0
    0|0
  • mantar olabilir, çekinme niye çekiniyosun bakire olmamak ayıp bişey değil.

0|0
    0|0
  • vajinit olmuşşun canım

0|0
    1|1
    • Nasil tadavi olunur

• Nasil yani tehlikeli

• netten bak araştırsana burdan anlatamam ki

• sen sistit olmuşsun bende yaşadım bu olayı idrar yaparken feci sancısı oluyor ve sık sık tualete çıkartıyodu.ben gitttiğim bi gece kulübünde oldu die düşünüyorum tualetlere herkes oturuyo haliyle mikrop bulaşması çok olası bişi eczaneden sordum antibiyotik verdi kullandım geçti doktora gitsende sana aynı şeyi uygular

0|0
    0|0
    • Sistit oluyrum zaten bende clupte tuvalete girdim ondan sonra oldu bunlar vahina giris yerindeki dudaklarin sismesi korkuttu beni ya

• Yasim daha tam 18 dgl temmuzda olcm

• git ozaman bi eczaneye bi antibiyotik vercek sana bişi kalmıcak bayanlar var zaten genelde bişi sorcam dersen o yanına gelir zaten söle ve bukadar

Yükleniyor...