Dulsan eğer aşk sadece iki dakika

merhaba arkadaşlar, bu siteyi tesadüfen buldum ve hayran kaldım diyebilirim. sorulan sorulara verilen cevapların çoğu yardım amaçlı yani bir dost edasıyla cevaplanıyor gayet kaliteli bir site ve paylaşım. benim sorum dul olmak suçmu? çevremdeki erkeklerin hepsi potansiyel cinsellik olarak görüyorlar beni. yani dullar için aşk yaşamak neden bu kadar zor?

0|0
3|25

En İyi Erkek Görüşü

• Kızlık zarı üstüne yüklenen namus kavramı yüzünden.Adı bile bu yönde etkili olduğunu gösteriyor, "kızlık zarı".Kadınlar elbette birlik olup böyle yobaz ataerkil sorunları aşabilirler bunun yanında erkeklerde destek vermeli.Hala bu yobaz tabuları aşamadık bir türlü.Yani tamam birileri yobaz ve sığır bunu biliyoruz.Fakat bu durumu aşmak için ne yapılmalı?Önemli olan bu.Kadınları, bu zor durumlarından dolayı ve dünyanın iyi yöndeki değişiminde büyük etken olduklarından dolayı desteklenmesinden yanayım.Aynı zamanda bunu medya,sanat ve eğitim desteğiyle çok rahat aşarız.Çok sevdiğim , yakınım olan dul kadınlar var, o yüzden bu durumu iyi biliyorum.Dul demek bile aptalca aslında, bekar kelimesini kullanmalıyız.

0|0
    0|0
    • tebrik ederim çok güzel yazmışınız

Erkekler Ne Diyor 24

• Selam;

Bende haftalar önce bir soru sormuştum''Neden dullara defolu mal gibi bakıyorlar''Diye

Oysa herkesın başina gelebilir,oysa boşananlar sadece bayanlarımız degıl erkeklerde var.Ben mesela.Boşanan babalar platformuna uye oldum.Çok şükür kendımı gelıstırdım..Sizede tavsıyem,emin olmadıgınız kişilerden dostluk adına bıle uzek durun,bir adamda Allah korkusu,vicdanı olmalı ki,guvenelım degıl mı?

Kaldı ki; bosanan onların bacısı,kızkardeşi,anası,yegenı de olabılır.Onlara bırı laf atsa gözleri patlarcasına dalarlar.Ama aynı şeyı laf atma işini onlar kendilerıne hakmiş gibi kabul etmelerı yok mu?Igyyyyyy

Neyse sonuç:Hayat bır sekılde akıyor.Allah ıyı ınsanları karsımıza çıkarsın derim...

0|0
    0|0
  • Çevrendeki insanlar-erkekler geneli ya evli, yada yeni gelişim çağında henüz evliliğe uzak toy gençlik olduğu için olabilir sanırım. Malum toplumumuzda "Bekaret" baskısı var. Dul bir kadın bu baskıdan kurtulmuş aynı zamanda "tecrübe" sahibi olarak, yukarıda bahsettiğim iki zümre için potansiyel av konumunda olur. Çevrendeki kişileri -özellikle erkekleri- daha itinalı seçmenizi tavsiye edebilirim... Allah kolaylık versin. -erkek için durum biraz daha farklı oluyor, dul isen bu senin aleyhine işleyen bir durum oluyor-

0|0
    0|0
  • canım sıkıldı ve geçmişe bakim dedim 34 .cü sayfa seçeneği vardı tıkladım başlık ilgimi çeki . sorun da yazdığın baştaki konu da haklısın , sonuna gelince , ümidini yitirme sadece aradığın insanı bulamamışın , toplumun alayı abaza değil , kurduğun kuracağın ilişkileri sağlam kur . unutma sen hayatının yönetmenisin , insanlara hayatın da oynamaları için rol ver ama hayatınla oynuyorsa yol ver . bir gün hakettiğin mutluluk seni de bulucaktır sadece dikkatli ol .

0|0
    0|0
  • toplum baskısı. öyle bir toplumda yetiştik ki bizler sanki "dul" insanlar en günahkar insanlarmış gibi lanse ettirdiler bize. hiç kimse "neden?" sorusunu bile araştırmadan geçmişten şimdiye kadar süregelen kadın üzerindeki baskıcı zihniyeti körükleyerek, kadından nasıl faydalanırız kaygısı içerisine düştüler. hal böyle olunca parmak ile gösterildi o kadınlar. "dul" kelimesi yasaklanmalı. ayrılmış denilse daha hoş olur. her neyse demem o ki aslında ayrılan ya da ayrı kalmış kadınların suçu yoktur. suçlu olan onları fişleyen toplumdur.

0|0
    0|0
  • önyargılarla hareket eden toplumda, bireyler olarak önyargıların dışına çıkmak lazım, çevrendeki erkekler seni cinsellik olarak görüyorsa, sen de onları muhatabın olarak alma, eşek hoşaftan ne anlar, dul insan sevemez mi, aşkın içinde cinsellik de var bu ayrı, ama herşey de cinsellik değil.

0|0
    0|0
    • ben zaten muhattab almıyorum ki, ama işte sonuçta erkek milleti :)

• bütün erkekler ben farklıyım der ama hepsi aynıdır :)

• “Önyargıları yıkmak, atomu parçalamaktan zordur ” (Albert Einstein)

Einstein yine haklı çıktı ya, daha ne diyeyim. :)

• :) özür dilerim ama buradaki erkeklerin hiç biri samimi cevap vermemiş :)) çok guldum cevaplarına hepside yanlış insanlara denk geldiğini söylüyor:) halbuki erkeklerin hepsi aynı ...

bir erkeği etkilemek kadının elindedir eğer kadın kendisini bir seks objesi olarak kullandırıyorsa erkek o fırsatı kaçırmaz haliyle erkeklerin doğasında var olan bişey heleki bu dul bir kadınsa...açıkçası demek istediğim etkilemek senin elinde cinselliği önünen gelenle yaşamak erkeklerin en guncel yaşantısıdır ama kadında bu böyle olmamalı...vel hasıl kadın dediğin biraz ağır olmalı :)

0|0
    0|0
  • aslında zor demeyelimde sizin gibi bayanları yenilir cinsten lokma olarak görüyorlar desem daha doğru bir ifade olur.Toplumda böyle bir algı var kocasından boşanan kadın kesin erkeksizlikten yanardır ne alakası var anlaşamamışsın boşanmışsın bu birazda toplumun yargı değeri kadar anlama kapasitesiylede alakalı bence

0|0
    0|0
  • Deneyimlisiniz ve rahatsınız ve düzenli bir ilişkiden çıkan çoğu kadın birliktelik yaşamak ister o yüzden dul kadınlar erkeklerde kolay lokma izlenimi uyandırır yaklaşımda ona göre olur umudunu kesme elbet biri ciddi yaklaşır tabi umudun devam ederken herkese de kanma derim (;

0|0
    0|0
    • oldu annem deneyimliyim eşim yok bakireyim diye aşk adı altında gelen kandırsın geçen kandırsın

• yok yok hiçte belli etmyrlar valla

• o zaman cinselliği ertele bakalım ne kadar dayanacaklar bir insanla zaman geçirdikçe tanırsın bir kaç görüşmede değil ;)

• günümüzde insanların dullara bakışı budur malesef. kızlık sorunu yok, ilişki deneyimli oh kebap daha ne istesin. işte her yönden kültürümüz düşüncemiz tamamen değişiyor

0|0
    0|0
  • selam canım zor değil elbette ama doğru insana rast gelmemişsin neyse erkeklerin çoğunluğu söylediğin şekilde bunu itiraf etmeliyim ama unutma ki şu kısacık dünya da hala bir kaç iyi adam var belki evlilik için bulamayabilirsin ama dost olarak bulman dileklerimle

0|0
    0|0
  • Suç değil elbetteki. ama dejenere olmuşuz demekki. Dul kadınlar hazır av gibi görülür. onların da nefsinin olduğu düşünülmez. direk mevzuya!? girilmek istenir... maksat sohbet olsa arkadaşlık olsa ama nerde... erkek dediğin kadın gördümü asılır... hele dul kadın ise balıklama asılınır. ahlak zaafiyetimiz var sanırım.

0|0
    0|0
  • Aşk yaşamak zor değil aslında. Toplumsal bir sorun bu maalesef ama bundan 20 yıl öncesinden daha iyi durumdayız gibi. Bir de yaş geçtikçe duygusal ilişkiyi bulmak zorlaşıyor sanırım. O yüzden cinsellik ön plana çıkıyor.

0|0
    0|0
  • Neden zor biliyormusun kötülükle beslenen bir toplumuz. ve emin ol cinsel açlığın afrikası Türkiye

benım görüşüm dulda olsa karsımdakı kısı bayan sonuçta ve her ne olursa olsun eğer ona karsı birşeyler hissettiysem arkasınıda getiririm zaten. yani şöyle söyleyım karakter meselesi.

0|0
    0|0
  • Sadece sen cazip değilsin ben de eşimden ayrıldım evli kadınların bana bakış tarzları inanılmaz farklı anlamamak için salak olmak gerek

0|0
    0|0
  • 1- öncelikle yanlış yere hayran kalmışsın.

2- bu kadar andaval, maybaş ve mamçağı başka hiç yerde bulamazsınız.

3- bahsettiğiniz durum maalesef TR'nin acı bir gerçeği.

4- zaten 3üncü önermeye, 1inci ve 2nci önermelerle de ulaşılabilir.

0|0
    0|0
  • dul olabilir namusuyla evlenmş olmamış hiçbirşeyb yolunda gitmemiş olabilir namussuz değil dullar farklı gözle bakılmaması lazım

0|1
    0|0
  • allah yardımcın olsun durumun zor değiil ama stresin çok olur

0|0
    0|0
  • Zor yerden sormuşsun. Bu soruya verilebilecek birçok cevap olabilir belki ama sonucu değiştirmez sanırım. bu birazda kiminle aşk yaşadığına bağlı bir durum.

0|0
    0|0
  • Bence Yanlış insanalarla berabersiniz.

0|0
    0|0
  • Dulların suçu ne ? Yakında vizyonda :D

1|0
    1|1
  • Gott weiss ich will kein engel sein !

0|0
    0|0
  • sadece 2 dakikamı :(

0|0
    1|0
  • Mesaj kutunu patlattılar ablacığım bu gece geçmiş olsun.. Haydin gençler operasyona..

0|0
    1|1
  • önce aşkı kimden beklediğine bakmalısın .bir dul aşkı kendi konumunda olan başka bir duldan beklemeli.istisnalar hariç gerisi seni yatağa atana kadar .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bayanlara bakış açısı yanlış zaten.

0|0
    0|0
  • siteyi yanlış gözlemlemişsiniz:) soruya gelince dul olmak neden suç olsun ki ahlakıyla yaşadıktan sonra dulluk bir sıfat ya da yakıştırma olmamalı

0|0
    0|0
    • o zaman siteyle ilgili öğreneceklerim var galiba. ne kadar ahlakıyla yaşarsanız yaşayın çevrenizdeki erkeklerin bakışı her zaman farklı oluyor. herkes sizin gibi düşünmüyor ama düşünse keşke

• Cevrende hic tekin insanlar olmadiginin gostergesidir bu.

Kendini ve cevreni suzgecten gecir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...