Bayanın tecavüz etmiş sayılması için ne olması gerekiyor ?

Ya arkadaşlar az önce bir konu-soru açtım: link

Linkini verdiğim olay için, yorum yapanların şimdilik çoğunluğu beni suçlamış. Çoğu "tecavüz mü" diye sorgulama gereği bile duymamış. Bu vesileyle şu soru aklıma geldi:

Bir bayanın bir erkeğe tecavüz etmiş sayılması için ne yapması gerekiyor ? Tecavüz illa silah zoruyla mı yapılır ? Sizce bayanlar ne yaparlarsa tecavüz etmiş olurlar acaba ?

0|0
5|10

En İyi Kız Görüşü

• Gerçekten üzüldüm durumuna. İşte erkekleri kandırmak da onların ırzına geçmek de biz kadınlar için bu kadar kolay. Acımasız kadınların sayısı çok fazla.

0|1
    0|1
    • Malesef.. :/

• Anladım; haklısın herkes farklıdır elbette. Ben kötü durumda değilim. Kesinlikle tecavüze uğradım da diyemiyorum zaten. Ayrıca, benim de hatam olduğunun farkındayım.

Sadece o an psikolojik de olsa zorlanma hissi yaşadığım için biraz rahatsız oldum. Yoksa yani bende beş vakit namaz kılan, hiç günah işlemeyen veya başka kızlara bakmayan birisi değilim.

• Kadın seni gaza getirmiş. İkinizde de suç var ve kazanan kadın.

Kızlar Ne Diyor 4

• erkegin nefsi zayiftir kolu acik bayan görse bile tecavüze ugramis sayilir zavalilarim oy oy kiyamam

0|4
    0|1
  • Suçlusun.

Sana her erkekmisin, yapamıyomusun diyenle ilişkiye gireceksen vay seninle birlikte olanın haline. Bir hata yapmışsın ve bu hatayı kadına yüklemeye çalışıp vicdanını rahatlatma çabası içindesin. Nefsine hakim olup kadınla birlikte olmayacaktın. Üstelik kadın sarhoşmuş o kafayla ne dediğini kendi bile bilmiyordur. Sende sarhoş olduğunu bildiğin halde kadını ciddiye almışsın. Dediğim gibi, hata yaptığının farkındasın ve milletten seni haklı bulmalarını bekleyip vicdanını rahatlamaya çalışıyosun.

0|1
    0|2
    • Yorum için teşekkürler...

Kendimi haklı göstermek değil niyetim. Benim hiç hatam olmadığını da savunmuyorum zaten. Linki verme amacım sorumun çıkış noktasını belirtmek ve misal vermekti. Bu başlıktaki asıl sorum: Benim yaşadığım değilse bile, bir bayanın tecavüz etmiş sayılması için ne yapması gerekiyor ?

• Zorla yapılan her şey tecavüzdür. Erkek ne yapınca tecavüz etmiş sayılıyorsa kadın içinde aynısı geçerli. Kadın sana şiddet uygulayarak ilişkiye mi girdi? Ya da zorla yatağa bağlayıp ırzına mı geçti? =) Evet ise, tecavüze uğramışsın demektir.

• Erkeğin onayı olmadan zorla bir şeyleri yaptırmaya çalışması bu illa namusuna tecavüz sayılmıyor birçok konuya tecavüz olabiliyor her konu için geçerli

1|0
    0|0
  • Erkeğin rızası olmadan, ilişkiye zorlanması...

1|0
    0|0
    • öyle erkek mi olur ya :D

• :)))))))) sesliii güldüm:=)

• tamam zaten link de de bundan bahsediyor demekki tecavüz bence de tecavüz sen rahad ol seni elde etmek istemiş iste yada isteme etmiş tecavüzzzzzz

Erkekler Ne Diyor 10

• Her iki yazını okudum,

Abartıyorsun diyemeyeceğim çünkü bende turizmde bir otelde resepsiyonda çalışıyorum. Bu veya benzeri durumlar oluyor ve yaşıyoruz, özellikle de bayanlar alkollü olduğunda bu olaylar daha sık başımıza geliyor. Öncelikle şunu belirtmeliyim; Ben alkollü bir bayan misafir olduğunda mutlaka güvenlikten bir kişiyi yanıma alıyorum. Nedenine gelince bu tür olayların sonunda sıkça gördüğüm veya duyduğumuz bazı olaylar var. Yani benzer bir durumun sonunda, kadının "bana şu kadar para vermezsen, polis çağırırım bana tecavüz etti derim" gibi olaylarla karşılaşan arkadaşlarımız oldu. O yüzden benim sana tavsiyem bundan sonra daha dikkatli olman, yoksa ummadık işler başına açabilirsin.

Soruna gelince; Tecavüz olayın bir hukuki birde mantıki boyutu var.

Mantıki boyutu: Bu olayın gerçekleşmesi için bir veya birden fazla kişinin başka birine (kısacası yaşı, türü, cinsin bir önemi yoktur) zor kullanarak, tehdit ederek veya sendeki gibi tahrik edici sözler kullanarak karşısındakinin rızası olmadan yapılan olaya tecavüz denir.

Sendeki olay aslında tehdit olayına girdiğini söylemek biraz zor. Nedenine gelince odaya normalde bellboyun çıkması gereklidir, bellboyun olmadığı veya ulaşamadığın durumlarda bu için sırasıyla Güvenlik, Meydancı (varsa gece meydi), Garson veya oda servisi görevlisini yönlendirmen gerekliydi.

Resepsiyoncu olarak bunları biliyor olman lazım ve buna rağmen resepsiyonu bırakıp odaya çıkma girişimini tüm resepsiyon çalışanları amacının ne olduğunu iyi bilirler. Böyle veya benzer durumlarda resepsiyoncu deski bırakıp odaya cinsel amaçlar için çıkar. Bunun dışında ancak güvenlik eşliğinde olmak şartı ile ve resepsiyonda da Night Auditor bulunursa ancak görev yerini terk edebilirsin.

Dünyada ve ülkemizde hukuki açıdan baktığında bir olayın tecavüz olarak sayılması için olayın oluş şekli, zamanı, kıyafatler gibi bir çok nedene bakılarak sonuca ulaşılır. Bildiğiniz gibi, sadece etek giymesi veya o anda bağırmaması, gerekli direnci göstermediği gibi durumlardan dolayı maalesef bir çok olay tecavüz olarak tanımlanmıyor.

Kısacası senin olayda açıkçası sende bu durum için biraz meyilli ve istekli olduğun için buna tecavüz demek zor.

0|0
    0|0
  • Silah zoruyla veya kaba gücüyle (olabiliyorsa) seni cinsel ilişkiye zorlarsa ancak tecavüz olur. Gaza getirmek tecavüzden sayılmaz.

1|0
    0|0
  • bayanın tecavüz etmiş olması için farklı birşey gerekmiyor. rıza dışı ilişkiye girilirse erkek kadın fark etmez tecavüzdür

2|0
    1|0
  • gecmiş olsun hafız

0|0
    0|0
  • ''Hanii, nerde?!''

İmza: Türk Erkeği..

1|1
    1|0
  • bunun adı tecavüz değil dostum,sen kendin istemesen yada yahrik olmamış olsan bu yaşanmazdı...sen dua at bana tecavüz etti deyip seni otelden kovdurtmasın...

0|0
    0|0
  • bence kadın eline alır kasaturayı erkeğin boğazına dayar ebnim olacaksın lan erkek şırpıntı sı deyip çalılıklara ceker ve orda erkekğin namsuunu elinden alır tecavüz eder arkadasım baska işin günü yokmu senin yaa

0|0
    1|0
  • ya arkadaş kumda oynamalısın bence :D şurda konu acıp güldürme kendine :D

0|0
    1|0
  • iki yazınıda dehşet içinde okudum. Bende turizm sektöründeyim aynı zamanda bu işin okulunu okumaktayım. Sen işini yapmışın iyi güzel ama böyle şeyler mesleğimizde etik değil misafirden sarhoş olduğunda faydalanmışın onun sana tecavüz etmesi gibi bir durum söz konusu değil sen sadece kendini avutmaya çalışıyorsun ayrıca bu konuyu buraya taşımanda komik görmüyor musun baksana yorumlara senle dalga geçiyorlar. Mesleğimizi ne hale getirdin yazıklar olsun sana şimdi bütün turizmcileri senin gibi abaza sanacaklar kahretsin ya :/

0|0
    0|0
    • Madem sadece benim yapmamla, herkes turizmcileri abaza sandı-sanacak; o zaman bir bayan müşteri sana teklifte bulunduğunda sen yapma da kurtar-temizle turizmcilerin ismini...

• eğer öyle bir yanlış yaparsam yok bana tecavüz etti yok aklıma girdi gibi saçmalıklar uydurmam emin ol :D

• Tecavüz etti demedim. Dikkat edersen, bu konuda insanların fikirlerini sordum. Her neyse...

(Ayrıca, bunun münferit bir vaka olduğunun da herkes farkında. Yani olayı neden sektör çalışanları boyutuna çekerek biraz abarttın yani.)

• çocuğu saçından tutup ormana götürdükten sonra iki elini yanlara dayayarak üstüne çıkması lazım.arada oğlanın attığı imdat çığlıklarına ağzını sıkıca kapatarak susss diyip donceğizini indirip ırzına geçmesi yeterli sanırım:D:D

0|0
    0|0
Yükleniyor...