Genital bölge temizliği nasıl yapılmalıdır?

Vajinal duşun zararlı olduğunu duydum. Ph dengesini bozuyormuş. Peki nasıl temizleyebiliriz en etkili en sağlıklı yoldan?
Genital bölge için jeller satılıyormuş nerden alabilirim eczanelerde bulunur mu? tahmini kaç tl'dir?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• özel hiçbişi satın almaya gerek yok.. faydaları yok zararları var.. duşta omzunu boynunu yüzünü nasıl yıkıyorsan vajinaında dışını (arasını açıp içi değil) hafifçe yıkaman yeterli..

1|1
    1|1
    • temiz değilmiş gibi hissediyorum ama öyle olunca da. Evlenicem yakın bir zamanda birleşme sırasında temiz olmasını istiyorum.

• akıntı oluyor gün içinde bu sebeple temiz değilmiş gibi hissediyorum. Söyledikleriniz doğru.. Teşekkür ederim.

• o akıntının görevi o biryerde zaten.. temizlik.. sen hasta olmadığın sürece o akıntıların hiçbirini dert etme onlar olağan..

En İyi Kız Görüşü

• Jeller de kimyasal ve doktorlar kullanmayın diyor.
    Su harici bir maddeye gerek yok temizlik için zaten önemli olan kokulu jellerle temizlemek değil genel temizliğe önem vermek.

0|1
    0|0
    • su bile zararlıymış

• gözümden rakı renginde hafif beyaza kaçan akıntı olmuyor ama mesela. Bu akıntı sence bir problem midir? mantar veya hastalık habercisi olabilir mi? akıntı her zaman şeffaf mı olmalı?

• Zaten kimsenin akıntısı şeffaf olmaz rakımsı olur.
      Mantar olsa kaşıntın ve yanman olur.
      Akıntı olmasa sorun vardır, varlığı sorun değil ki.
      / kokulu ve yoğun değilse tabii öyleyse de enfeksiyon vardır.
      Ayaklarını üşütmüşsündür ya da umumi wc mikrop kapmışsındır.

Erkekler Ne Diyor 13

• Kimyasal hiç bir şey sürme. Vajina içi zaten pis olmaz. Kendi koruma kalkanı var
    Banyoda direk sabun sürme. Kurutur sonra da mantara yol açar. Sadece elindeki köpükle ovalayarak sabunla ve çok iyi durula. Banyo sonrası da iyi kurula ıslak kalmasın. Nemli kalırsa mantara davet çıkar

0|0
    0|0
    • ya ben mantar olmuş olabileceğini düşünüyorum :( Aynayla içine baktığımda genelde tam vajina girişinde beyaz bir jel kıvamında bir akıntı oluyor. Hiç hoş değil bu normal mi yoksa bir mantar mı?

• Doktora git elbette.
      FLUCAN 150 mg tek içimlik tablet var istersen al iç. Tek tablet. 5 gün içinde geçmezse doktora git

• çok değil ama bir keresinde tuvaletimi yaptıktan sonra ayağa kalktığımda bacağıma sümüksü jel kıvamında rakı renkli bir sıvı aktı. Normal olduğunu düşünmüyorum ben ya

• Dış bölgelerde intim losyon kullanman gerekli. Eczane ve parfümerilerde var.20-25 tl civarı fiyatı. İç kısımlara da duş tutmaman gerekli.

0|0
    0|0
  • Markette bile bulursun ucuz oyle pahali degil

0|0
    0|0
  • özel şeyleri oldugunu bende duydum su bazlımıymış neymiş netten bulabilirsin

0|0
    0|0
  • En iyisi doğal halidir.. oyle urunler kullanmak dogru degil ki doktorlarda oyle soyluyo zaten.. birde doğal kokusu tahrik edici hemde cok.. jel kokmasindan cok daha iyi ve seksidir dogal kokusu

0|0
    0|0
    • sürekli akıntı halinde sanki temiz değilmiş gibi hissediyorum

• Normal o vajinada akinti oluyo. ... ama dogalligini bozmamak lazim bence.. ve kokusuda tahrik edici... en azindan bana göre; )

• duş şeli olmuyormu...

0|0
    0|0
  • en temizi su kullanmalısın

0|0
    0|0
  • Ağda yap

0|0
    0|0
  • Tuz ruhu , hipo, yüzey temizleyici ( kokulu olanı daha iyi olabilir ) :)

0|0
    1|0
  • Kolonya dök ateşe ver.. sdkfjş :D

0|0
    2|1
    • bu gereksiz yorumun ne bana ne size bir faydası yok

• vallaha mı

• Özel bir temizlik gerekmiyor.

1|0
    0|0
  • vajina kendi kendini temizler, ekstra şeyler savunma mekanızmasına zarar verebilir

1|0
    0|0
  • ağda yapma sıkılaşır bunu bil yeter

0|0
    1|1
    • nasıl yani

• jilet daha kötü kararmasına sebep oluyor ve dipleri gözüküyor

• keyfin bilir

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...