Genital siğil, hpv hakkında yardımcı olun lütfen?

Merhaba arkadaşlar,

makat kısmında ve genital bölgeme yakın yerde siğiller var. erkek arkadaşımdan bulaşmış. İlk dondurularak tedavi edilecekti, geçmeye başlayınca tedaviyi bıraktım. Derken daha da çoğaldılar ve büyüdüler. Bundan sonra bir doktora daha gittim narkoz altında uyutarak ve yakarak ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi ve bana 1500lira bir fiyat verdi. Benim de öyle bir bütçem yok. Aileme de söylemek istemiyorum.

böyle bir şeyle karşılaştınız mı? Karşılaştıysanız nasıl geçti, evde tedavi yöntemi var mı? Ameliyat oldunuz mu, olduysanız nerede ve size kaç paraya mal oldu?

Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim. Teşekkürler.

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba arkadaşım. Sorularına yanıt vermeye calısayım. Genital siğil ile karşılaşmadım. Ama yakın çevremde bu rahatsızlık oldugu ıcın her gun saaatlerce araştırma yaptım dermatologlar ile görüştüm. ürologlar ile görüştüm. Öncelikle bu virüsün sadece cinsel yol ile enfekte oldugu düşüncesi çok yanlıştır. bu virus bir cilt enfeksiyonudur. genel olarak ve bulaşma ihtimali maksımum olan durum cinsel ilişkidir. hamam sauna ortak kullanılan jlet senn bu virüsü vucuduna almanı sağlayabılır. bu tamamen şans işidr aslında. ortak kullanım alanları ile bulaşması oldukça güçtür. çünkü genel olarak bağışıklık sistemi bu virusu bu şekilde vucuduna enfekte olmasına ızın vermez. Ne zaman bu vırusu kolayca kapabılırsın ortak kullanım alanlarından bağışıklıgının çöktüğü uzun suren grip sitres alkol uykusuzluk aslında kucucuk olan bir ihtimal arttırıp bu vırusu vucuduna alabılır. ben bir çok ınsana ulaştım ortak kullanım alanlarından bu vırusu kapan kisiler ile. Sana tavsiyem uygun adımlar ile tedavine başla. Öncelikle hpv yani genital siğil oldugundan emın ol nasıl emın olursun pap smear testi ile devlet hastanesi ücretsiz yapabilyor sanırım sağlık ocaklarıda yapabılıyor. ya da tip dna testı bu maliyetlı bir durumdur. neden test yaptır dedi çunku hpv ile karıştırılan oluşumlar vardır dermatologlarımız bazen bunu farkedemezler. pap smear testını yaptın hpv virüsu çıktı. vucudunda bulunan siğillerin boyu ve sayısı uygulanacak tedaviye yön verir. fakat ben elektrokoter ile yakılması taraftarıyım iğne ile uyuşturulup yakılır. krıyoterapi maliyetı daha düşük olan bir yöntemdir soğuk hava üfleyerek orda yakıcı bir etki meydana getirir acılı br durumdur. ya da çok küçükler ise aldara krem kullanabılırsın guncel fıyatı 125 tl sanırım. zaman zaman tekrar edebilen bir durumdur hpv virüsunun çok buyuk bır kısmı kanser yapmaz o yuzden sakın ol siğil yokken bulaştırıcılıgı çok düşüktür ama yınede boyle bır ıhtımal vardır çunku çıplak gozle farkedemeyecegın kdr kucuklukte olabılırl

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Üniversite ya da eğitim ve araştırma hastanesine git mutlaka.

0|0
    0|0
  • Başka doktora git, narkoza gerek olmadan sadece lokal anestezi ile yaktırabileceğini düşünüyorum. Sana verilen fiyat çok uçuk, neredeyse ameliyat parası. Bunun dışında çok fazla çoğaldılarsa ve de büyüdülerse asit, krem tarzı evde uygulayabileceğin yöntemler işe yaramaz. Yok eğer küçüklerse, Aldara krem ya da Podofilm işini görür.

0|0
    0|0
  • Genital sigilin tk bulasma yolu cinsel iiliskidir. ilk yapman gereken sevgilin ilacak okuzun g. tune tekmeyi basmak olsun... Birinden kapip sana bulastirmis... Tedavisine gelince uzun ve sikintili bir surec. Tekrar tekrar gorulme ihtimali var. Evde yapabilwcwhin bise yok. Tedavi olmalisin.

0|0
    0|0
  • Genital siğil çözümü olmayan vücut direnci zayıf düştükçe tekrarlayan pis bir hastalıktır. Ssk hastanelerinin Dermatoloji bölümleri soğuk tedavi ile dondurabilir. Daha sonra bunyeyi güçlendiren vitaminler kullanman faydali olur. Bundan sonra kimse ile anal seks yapmaman hem senin sağlığın hem de karşındaki insana bulaşma riski açısından iyi olacaktır. Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Benim boynumda cikmisdi buna okuyan hocalar var bulabilirsen yapdira bilirsin ama dondurmadan daha etkili once dondurdum izleri kaldi ama sonradan okuttuklarim direk gecdi

0|0
    0|0
  • Siğil en iğrenç cilt hastalıklarındandır benimde diyabetten dolayı fazlası ile çıban çıkıyor kendiliğinden geçiyor siğil öyle değil galiba

0|0
    0|0
  • nye ailene söylemion söyle saglık bu yani daha beter olur

0|0
    0|0
  • aldara krem sür çoğalmasi engeler en iyisi elektrokoterle yakmak siğil kökünü öldür bir daha çık maz sgk karşılı yor
    ben vardı sünnet derisinde yaktırdım bir daha çık madı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...