Evlilik vaadi ile bikri izale etmek suç mudur?

Şimdi işin duygusal ahlaki ve dini boyutunu bir kenara bırakalım işin hukuki boyutuna bakalım bir erkek 18 yaşının üzerinde bir kadının bekaretini evlilik vaadi ile bozmuşsa bu suç mudur?

Zaten bekaret meselesi başlı başına bir şekilcilik ve tutuculuk olduğu vede kadının vaat bile olsa kendi rızası ile ilişkiye girmesi sizce suç sayılmalımı?

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Akıl ve beden sağlığı yerinde,düzgün kararlar verebilen bir yetişkin varsa karşında,suç değildir. Ama doktordan akıl veya beden sağlığının yerinde olmadığına dair rapor alırsa ve onu zorladığını söyleyerek şikayetçi olursa tecavüz bile diyebilirler sanırım.

0|0
    0|0
    • Karmasik konular kim ne bilsin birlikte oldugunun ruh sagliginin yerinde olup olmadigini

• psikoloji okuyorum ben,derslerde gördüğümüz kadarıyla feronom salgılayan bir beyin yani aşık olan bir insanın beyni akıl hastası olan bir insanın beyniyle çok benzerlik gösteriyor.

• Benimde arastirdigim konulardan

bu ask denilen ruh hali insana normalde asla yapmayacagi seyleri yaptirabiliyor ben askin cozumsuz yada unutulamayacak bir duygu olduguna inanmiyorum ama benim bagisikligim var artik asklara bir kac sefer cok sevip unutmak basarilirsa bagisiklik kazaniliyor Yani bir nevi kabullenmek ve psikolojik sorunlarin cozumununde temelinde sorunlari kabullenmek yatar cunku kendilerini kandiramayacak kadar akilli olur bu tur kisiler

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• eğer erkek 18 kız daha KÜÇÜK ise bu isteyerekte Olsa tecavüze giriyo ben öyle Biliyorum kız şikayet ederse oglan hapse girebilir ahlaki kısmına girmeyelim dedin böyle insanları yakmali

0|0
    0|0
    • Ya o erkekte kizla ayni yasta ve ikiside diyelimki 15 yasinda yinemi durum ayni oluyor yani erkek aleyhine

• hayır iki kişinin de kendi kararı.sadece adam yalan söylediyse bu bir karaktersizlik ! kadın kandıysa salaklıktır.

0|0
    0|0
  • suc degil. cok sacma

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Rıza varsa sorun yoktur. Yoksa vaat ettiğin şeyi etkileyen unsurlar sonradan meydana çıkabilir.

0|0
    0|0
    • Rizasi yoksa zaten tecavuz olur elbette rizali

Yükleniyor...