Peygamber Efendimiz (s. a. v) zamanında kadınlarında sünnet olduğunu biliyor muydunuz?

Cinsel organlarının etrafından az bişey et aldırıyorlarmış sünnet olsun diye. Ben ilk defa duydum daha önce bileniniz var mıydı?

0|0
8|10

En İyi Kız Görüşü

• Kadınlar için sünnet veya farz veya herhangi mühim bir şey değil ama yapıldığını biliyorum.

0|2
    0|0
    • Kadın sünnetinin yararını söyliyen hiçbir doktor görmedim
      erkek sünnetide farz degil vel-hitan
      ebudavut hadisinde sünnet diye gecmıyor gelenek diyor

• Kuranda Vel-Hitan Erkek Sünneti Bulunmaz Farz Degildir Sünnettir Hadisleri Din Olarak Görmüyorum
      Örnek Olarak Görüyorum
      Vel-Hafd Kadın Sünnet Farz Sünnet Vacip Degildir Hafd (Degerdir)
      Erkek Sünnetine Bir Lafım Yok
      Kadın Sünnetini Kabul Etmıyorum :)

• Tesekkurler.

En İyi Erkek Görüşü

• sadece o dönemde değil hala yapılıyor hatta Abd de her sene 2000 civarı kadın sünnet oluyormuş ayrıca kadınlarda ilişkiden alınan zevkide artırdığı söyleniyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bazı toplumlarda, kızlar da erkekler gibi sünnet edilirler. Daha çok gizli olarak icra edilen bu sünnet Mısır, Arabistan ve Cava'da yaşayan Müslümanların bir kısmında halen mevcuttur. Bu toplumlarda İslamiyet öncesi de sünnetin varlığı bilinmektedir. İslâmiyet'in zuhuruyla İslâmi bir anlam kazanmıştır. Bütün İslam dünyası dikkate alınırsa, bu durum azınlıkta kalan yerel bir âdet olarak görülür.
    Klitoris üzerindeki küçük bir parçanın kesilmesi olan, kadınların sünneti , rivayete göre Hz. İbrahim (as) zamanından kalmıştır ve ilk sünnet olan hanım Hz. Hacer'dir
    Hz. Peygamber (asm),
    "Sünnet (hıtan), erkeklere sünnet, kadınlar için fazilettir." Demiş.
    Çoğunluğu Hanefi olan Türklerde kadınlar sünnet edilmezler.
    Kadınların sünnet edilmesi konusunda İslâm âlimleri farklı görüşler ileri sürmüşlerdir. Bir kısmı, Maşrık kadınları ile Mağrib kadınlarının fizyolojik bakımdan farklı olduklarını kabul ederek Maşrık kadınlarındaki yaradılıştan gelen fazlalık sebebiyle, sünnetle yükümlü olduklarına, öbürlerinde ise böyle bir fazlalığın bulunmayışı sebebiyle sünnetle yükümlü olmadıklarına hükmetmişlerdir.

0|0
    0|0
    • peygamberimiz s. a. v zamanıdna kadınlar sünnet olmuyordu erkekler oluyordu
      sonradan yahudi geleneg idiyip adeti bozmak istediler
      bilgin olsun kadın sünneti dinin kanyagı degildir

• @Gercek_İslam tamam ben sadece islam da yok denilmesine karşı çıkıyorum ismen sünnet dedim sadece kavram karmaşası olmuş

• @ak-böri tm kardeşim

• Ilk defa senden duydum. Sen hangi kaynaktan duydun bunu acaba?

0|0
    0|0
  • Hangi kaynaktan? Guvenilir mi? Baska kaynaklardada yazıyor mu? Her duyduguna, inanma kardesim. bir sey koyuyorsan ortaya buna dedil goster.

0|0
    0|0
    • Yorumlara bakılırsa ABD bile yapılıyor bu çok kasma sakin ol yani

• @ak-böri nasıl ahlakla alakası yok bu isin. Daha guzel olması icin mi yapılıyor? Sen esine annene kız kardesine olursada kızın yaptırır mısın bu uygulamayı ?

• kadınların zevk almasını engellemek amacıyla yapılmıyor zaten kilorti bilmemnenin bir kısmı alınıyor ayrıca erkekde sünnet olmak zevki azaltıyor ama kimse erkekler abazanlıktan kurtulmak için sünnet oluyor demiyor. karıma kızıma yaptırmam zaten şu an bu işi yapan var mı yok
      ama senin bunu eleştirmendeki amaç islama vurmak gibi geliyor ama neyse
      www.sorularlaislamiyet.com/.../...nnet-olmasi.html

• Oha my God :o

0|0
    0|0
  • hala var orta afrıkada ama artık yasaklandı

0|0
    0|0
  • Evet, hala devam ediyor.

0|0
    0|0
  • Islam geldikten sonra mı?

0|0
    0|0
    • “Sünnet (hıtan), erkeklere sünnet, kadınlar için fazilettir” (Ahmed b. Hanbel, V, 75; Ebu Davud Edeb, 167; el-Fethu’r-Rabbânî, XVII, 1312)

Erkekler Ne Diyor 9

• neyi kesiyolarki anlayamadım 😂😂

0|0
    0|0
  • Enteresan dinin enteresan uygulamaları ve bu enteresanlık zincirinin içinde debelenen enteresan insanlar. Ne enteresan değil mi?

0|0
    0|0
  • Tuhaf geldi bana açıkçası mantıklı da gelmedi sünnettirde bunu yapmaktaki amaç sadece peygamber sevgisi kazanmak mı

0|0
    0|0
  • Arabistan'da hala var diye biliyorum ama sünnet mi onu bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Müslüman olmayan afrikalilar arasinda da yaygin. Sacma bir sey.

0|1
    0|0
  • Kadın sünneti sünnet degildir yapılmaması gerekir kesinlikle katılmıyorum
    Erkek sünnetide farz degildir ama ben cocugumu yaptırıcagım
    saglık acısından

0|0
    0|0
    • Erkek çocukları dinimiz gereği mecburi

• Kardeşim malesef bin din için diyemıyorum cünkü farz degildir
      hadislerede geçiyor bazıları yahudi gelenegi diyor katılmıyorum
      erkek oglum olursa sünnetli olmalı

• Saçmalığın dik alası...