Cinsel organın siyahlaşması normal mi?

Arkadaşlar, bacaklarımın arasında ve cinsel organımın dış yüzeyinde kararmalar oldu. Vajinamın içinde bir problem yok, pembe. Ama dıştaki bu kararmalar neden olur? Normal midir? Temizliğime çok önem veren biriyim böyle olması güvenimi zedeledi. Denizde filan bikini giyen biriyim. Doktora gideceğim ama şu ara gidemem. Bilgisi olan var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kuaför ağdanın cok sıcak kullandıgında kararma yapabılecegını,jılet kullanımında ıse hem koku hem de kararma yapacagını soylemıstı.

Erkekler Ne Diyor 8

• ben de hafiften zenci oluyorum ama dert etmiyorum :DD neyse geçmiş olsun, bence kadın hastalıklarına git ne desek boş, sonuçta sen rahatsızlığının farkındasın, e resmini çekipte koyamayacağına göre sen en iyisi doktora git değil mi? belki bi çeşit enfeksiyon ya da mantardır

• enfeksiyon ya da mantar da kararmalar olur mu ki? ama hiç öyle kaşıntı filan yok

• epidermik bazı mantarlar kaşıntıya yol açmaz, deride kalınlaşma ve hissizliğe sebep olur... mesela

• hm teşekkürler

• Bence doktora gidene kadar tahriş etmemeye çalış.Mümkünse üstten kısalt.En kısa zamanda da doktora danış.Cilt rengin koyu mu bu arada?

• yok açık tenliyim yani buğday tenli

• Tahriş etme bakalım bir süre sonrada cilidyeye görünürsün.Geçmiş olsun.

• teşekkürler

• muhtemelen jilet kullanıyorsunuz kararma ondan kaynaklanıyor. Tavsiyem ağda kullanmanız.yada kılları dibinden kesecek bi makine.

• Sana bir şey söyleyeyim . Ağda da rengi koyulaştırır.Ağda yüzünden koltuk altı bile koyulaşan insanlar var.

• ben buraya yorum yazmıştım anlaşılan silinmiş..ewet tamamen normal ten rengin ne bilmiyorum ama orası ne güneş nede hava alır gün yüzüne çıkmaz o yüzden siyah olur genellikle...ayrıca kıl köklerinden dolayı da siyah gözükebilir...

• aslında orası kapalı bölge olduğu için bembeyaz olması gerekir kesin çok mastürbaston yaptın ondan olabilir

• Tüylerini ne ile alıyorsun ? Belki jilet kullanman ile alakalıdır.

• dalga geçmiyoeum açık ve dürüst olacağım...kız olsun yada erkek olsun...çok fazla cinsel ilişkiye kim girerse organları bir diğerinin organındaki sıvılarının diğerine bulaşmasından dolayı kimyasal temkimelere neden olduğundan ve her bedende bu oran farklı olduğundan...ne kadar çok kişi ile birlikte olundukça o nispette kararıyor bu böyle...

• bakireyim, hiç ilişkiye girmedim.

• evet ben deniz kum ve güneş olayını hesaba katmamıştım güneş ışınlarının etkisidir :)) arkadaşım panik yapma

• bikini bölgesi sürekli kapalı kaldığı için siyahlaşma normaldir.

Kızlar Ne Diyor 5

• jilet mi kullanıyorsun?

• evet

• başka bir neden arama jilet o bölgelerde kararma yapar apış arasıda öyle kıl köklerinden dolayı

• hadi ya son zamanlarda hep jiletle almamdan mı oldu bu yani şimdi :(
      peki daha jiletle almasam geçer mi?

• Olabilir bazı hormonların fazla salgılanmasından da olabiliyormuş.Cildiye ye veya eczaneye danış git renk açıcı ürünler var onlardan al.

• normaldir ölü deri birikir peelingler var genital bölge için kullan rengi açılır.

• Belki jilet kullanman ile alakalıdır.Ilık sir ağda ile al derim. Acıtmıyor yahu abartmayın.

• Tüylerini ne ile alıyorsun ?

• jilet ya da epilasyonun hassas bölgeler için olan başlığıyla

• Öncekileri Göster
    • sir ağda kullanıyorum ama aynı durum bende de var..ağda ile ilgisi olduğunu sanmıyorum..
      kuaförüm bacakların birbirine değmesinden ötürü olabilir demişti..

• teşekkür ederim camelie

Yükleniyor...