Kızlık zarıyla ilgili bildiklerimiz yanlış mı yani?

sabah nette dolaşırken bır dokdorun sitesine girdim soru cevaplar vardı orada kızlık zarıyla alakalı soruya dokdor cevap vermiş bana farklı enterasan geldi bildiklerimin yanlış oldugu kanısına vardım kopyalayıp buraya yapıştırıyorum yorumlarınızı alayım...

İlk cinsel ilişki ve kızlık zarı genç kızlarımızın en çok merak ettiği ve kaygı yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Kızlık zarı vajina girişinin kenarında doğuştan delik olan esnek bir yapıdır ve ilişki sırasında kızlık zarında hafif bir açılma olur, aslında kanama olmaması normalde beklenen bir durumdur. Ne yazık ki ülkemizde kızlık zarına gereğinden fazla önem verilmekte ve yanlış bir şekilde kanama olması bekaretin bir kanıtı olarak görülmektedir. Bu nedenle rahat olun, çünkü normal şartlar altında normal bir kızlık zarı ilk gecede yüzüncü gecede kanamaz, delinmez, patlamaz, yırtılmaz, cinsel ilişki ağrı ve acı yapmaz. Sadece hafif bir açılma olur ve buda rahatsanız, kendinizi kasmazsanız, sulanmanız tam olmuş ise hiç fark edilmez. Nasıl ki kuru bir ekmeği çiğnemeden, tükürüğümüzle ıslatmadan yutmaya çalıştığımızda boğazımız kanarsa, acırsa, vajinanın içine de kuru kuruya penis sokulmaya çalışılırsa, ağrı acı ve kanama olabilir. Çünkü vajinanın görevi penisi içine almak ve neslin devamını sağlamaktır. Vajina bu görevini yaparken neden sorun yaşansın? Yanlış mitleri (hurafeleri) kafanızdan atarak erkek arkadaşınızla cinsel bilgilerinizi arttıracak doğru kaynakları okumanızda ve arkadaşlık ilişkinizin cinsel birleşme yaşayacak kadar ilerlemiş olup olmadığını yeniden değerlendirmenizde fayda var.

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Belkide erkekler önem verdiği , evleneceğiniz zaman ilk aradığınız kıstas bu olduğu için bu denli önemli , önemli olmasa idi ne diktiren ne kaçamak yapan olacaktı ...

0|0
    0|0
    • aslında burada ki olay zardan ziyade güven olayı bence bu kız benden önce yapmış alışmış acaba benle evlenıncede başkalarıyla yaparmı olayı sanırsam olay bu ama insanlar tuhaf birileri 3damla kan arar birileride grup seks yapmak için çift arar ...

• bu kadar paranoyak olmamak lazım ...

Kızlar Ne Diyor 2

• bekaret önemli ama illak ilk ilişkide kanama beklentisi ve kanama olmayınca bakire dğil diye kavga çıkartma, boşanma, doktora kontrole getirme çok cahilce...

1|0
    0|0
  • artık çoğu kızdan kanama gelmiyor çevremdeki kızların en büyük problemi kendilerini ifade edemiyorlar sonra

2|0
    0|1
    • dokdor yazmıs bende bildiklerimin tersi dıye aldım burada yayınladım

• iyi yapmışssın önsevişme uzun olduğu takdirde kadından kanama gelmez genelde olay bu

Erkekler Ne Diyor 4

• işte budur ya. bunu kocaman afişler yapıp milyonlarca basıp yurdun dört bi köşesine asmalı. hatta kamu spotları yapılmalı. ilkokulda cinsel eğitim dersi verilsin derken anlatmak istediğimiz şey de bu. pozisyonlar değil. sağlıklı birey sağlıklı cinsellik.

2|2
    1|1
  • bekaret 2 damla kan demek degil bunu öğrenmeli insanlar ya

2|0
    0|0
  • Tamamen yanlış bilgi kızlık zarı açıldığında kesinlikle çok azda olsa kanama olur.

hatta doğum yapmamış kadınlar gelip diktiriyor ve bu dikimden sonra bile tekrar açılmada kanama oluyor

0|0
    1|2
    • ben dokdorun sitesinden aldım bunu

• Tamam bende dr um ama böyle bir durum yok yani doğaya atkırı orada esnek bir et parçası yırtılıyor ve doğal olarakta kanıyor bunun ıslanıp ıslanmaması ile alakası yok

• bu yorumdan sonra haydi bütün bakire kızlar bekaret teslim kampanyasına :)

0|0
    2|1
Yükleniyor...