Regl sırasında ertesi gün hapı kullanılır mı?

Benim çok yakın bi arkadaşım bi nane yemiş.Bundan şimdi haberim oldu.Eski erkek arkadaşıyla ilişkiye girmiş ve çocuk arkadaşımın içine boşalmış.Kız da ertesi gün hapı almış.Ama o gün içinde regl olmuş ve regl sırasında ertesi gün hapını içmiş.Ancak arkadaşım zaten bakire değildi ve zarı esnek.11 gündür kanaması var.Bu normal mi?Regl sırasında ertesi gün hapı kullanmak etik mi?Arkadaşlar beni bilgilendirirseniz sevinirim.Ona göre onu jinekologa götüreceğim.

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadasının dibinde misin bu kadar cok detay biliyorsun ? Net olarak ben yaşadım da diyebilirdin .

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Regl olduğu için ertesigün hapını kullanmasına gerek yoktu zaten.Kanamanın neden uzun sürdüğü ile ilgili jinekoloğa görünsün ama.ertesi gün hapı zaten kanama yapacaktı.Adet döneminde alması olumsuzluk yapmış olabilir belki.

0|0
    0|0
  • derde sen neden düşüyorsun. o haltı yiyen herşeye hazırdır demekki. sana neden telaş çöktü. bırak ne hali varsa görsün. sevişirken sanamı sordu şimdi derdine düştü

0|0
    0|1
  • Arkadasin icin mi? Hm anladim esnek zarda nasil bakire degil diyorsun zar ya yirdiktir ya esnektir esnekdlse bakiresindir falan filan doktora git

1|0
    0|0
  • :d:DD:D.D insanlar arkadaşları için ne kadar endişeleniyor :DD

4|0
    0|0
    • evet.kendim için olsa yazardım merak etme ama ben acemilerle takılmıyorum zaten :)

• Jinekologa götür, gidene kadarda K vitamini alsın, kanamanın azalmasına yardımcı olur.

0|0
    0|0
  • çok ıyı bılmıyorum bu konuyu ama o donemde hamıle kalma ıhtımalı yok gıbı zaten yumurtalıklar parçalanıp dışarı atılıyor 2. si belkı hapın etkısı ıle kanama bu kadar uzun surmuş ola bılır ama sız gene bır doktora gorunun derım içinız rahat eder nıye bu kadar uzun kanama oldu diye ;)

0|0
    0|0
  • Kanama 3 günden az 9 günden coksa problem vardir, doktora görünsen iyi edersin.

1|0
    0|0
  • anladık bişey demeye gerek yok git doktara

1|0
    0|0
  • uzun konu nette araştır ..

0|0
    0|0
  • ertesi gün hapı düzen bozabilir normaldır ama doktora gidin tabi

0|0
    0|0
  • doktorluk birşey yok korkma zaten regliysen gebe kalmazsın..hap alamanda olurdu...

0|0
    0|0
    • Hayır hamilelik için korkmuyo zaten sadece internetten araştırdığımda yumurtalıklarda kist olabilir diye bi ibare çıktı.

• olabilirdiye birşey yok sorun oysa o halde doktora gitsin yada git...:)

• siz etiği metiği bırakın .haltı yemiş hala etikten bahsediyorlar :D:D

doktora gitmelisiniz

0|0
    0|0
  • Tupa taksın hem kanaması durar hem de gereksiz trafik kapanır.

0|0
    1|0
  • bu normal değil dogrtu doktoa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• normal regli kaç gün sürüyor? bence normal. çünkü o hap zaten arada kanama yapabiliyor normaldir

0|0
    0|0
  • hapı 12 st. içinde kulanmışsa , döllenme olması çok zordur , ne zaman kullandığı önemldiri ? kanama 7 günü geçmişse dr a görünmesi lazım , hormonal bozukluk yapabilir ..

0|0
    0|0
  • kesın yakın arkadasındır zaten bu gibi durumlarda ya benım arkadasım işte diye baslanır neyse konuya gelelım 11 gün kanama normal degıl doktora gıt

0|0
    0|0
    • Bak canım benim.Gizliden yazmışım, benim bu tarz bişey yaşamama kimsenin laf söylemeye hakkı yok zaten.Ama yaşayan ben değilim,bu kadar sensin sensin diye ısrar ediceğinizi bilsem kendi ağzımdan yazardım çok önemli değil.

• adet olduğu gün dahi kullanılabilir bununla ilgili bi sorun olduğunu sanmıyorum.çünkü o günlerde de hamile kalınma riski var.ama 11 gündür kanaması olması pek normal değil onun için bir jinekoloğa götürebilirsiniz

0|0
    0|0
  • hamile degil . 11 günlük kanama normal ama yinede dr ye gözüksün

0|0
    0|0
  • 11 gün regl sürmesi normal değil, çok fazla bi doktora gitse iyi olur.

0|0
    0|0
  • yani regl olmuş , ama hamile olmadığı anlamına gelmez , ertesi günü hapı döllenmeyi engellemez , kesin sonuç vermeyebilir .. olasılığı çok düşük ama , yine de imkanı var , gebelik hemen anlaşılmaz en az 30 40 gün geçmesi lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...