Dalgaya almayanlar normal seviyeli insanlar cevaplasin lutfen hymenle ilgili?

Selam arkadaşlar. Ben küçüklüğümde bir olay yaşamıştım ama tam olarak ne olduğunu hatirlamiyorum. Kendimden şüphe ediyorum bu yüzden 😞☹️☹️ Ailem olmadan doktora gitmem pek mümkün değil, kendi kendine anlamakta imkansız diyorlar. Ama geçen birinin yorumunu okudum esnek ve ya bozululmuş zarı kişi kendi rahatlıkla göre bilir diye. Bende aynada bakanda delik görüyorum ama çokta büyük değil. Sonra başka yorumda hava çıkması falam yazılmıştı. O da oluyor bende. Ne düşüneceğimi şaşırdım. Soruyu erkeklere kapatmadım çünki bu konuda bilgili olan erkekler daha çok gibi lütfen bana yardımcı olun ben nasıl anlarım? 😔

0|1
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Kendiniz anlayamazsınız, arkadaşınız baksa da anlayamaz. Kızlık zarı muayenesini devlet hastanesinde yaptıramazsınız çünkü ortada bir vaka, tıbbi hastalık durumu yoktur, sadece adli bir vaka veya devlet hastanesinin onay kurulu kararı ile yaptırabilirsiniz. Yani kızlık testini en kolay ve gizlilik içinde özel bir jinekolog muayenehanesinde yaptırabilirsiniz.
    Sorunuzu yeni atanmış bir doktor olarak cevapladım. O hava çıkması falan saçma yöntemler. Kızlık zarları çeşit çeşit olduğu için o yöntem imkansızdır. Bazı kızlık zarlarının ortasında bulunan delik nedeniyle yanlış sonuç çıkma olasılığı %90 dır.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• Arkadaşım zar denilen iç dokuya ait deri uzantısı. Zar tipi çok çeşitlidir. Baktığın yerde sen ayırt edemezsin. Çünkü aynı doku çevresi.
    Hava meselesine aldırma. Bakirede de hava olur. Çömelerek ya da bacak açık otırunca hava girer sonra da çıkar. Doktor dışında çözülemez

1|0
    0|0
  • Yaşadığın olay nedir tam olarak?

1|0
    0|1
  • bence parmakla kontrol etmeyi dene
    bakalım canın yanıyor mu
    kesin çözüm bu bana göre tabi kızlar daha iyi bilir

1|0
    0|0
    • Peki parmakla bozulursa napıcam? 😟

• parmakla bozamazsın. acır, acıyınca bırakırsın zaten
      sen yinede bu dediğimi bir kıza sor öyle dene

• Kızlar kayıplara karışmış yorum yapan var mı ki sorayım 😣

• aynayla cok dogru aciyi bulman lazim zor
    delik zaten normal vajinanda sonucta adet kanin akicak hava cikmasida normal

1|0
    0|1
    • Evet zor ama mümkün yani göre bildim sadece anlamadım bozulmuş mu bozuşmamış mı 😑

• Nerden anladın? :(

• delik buyk dwgikmis acilmis vajinanin deligi genisler

• Bunu senin bakarak anlaman mümkün degil ne yazik ki... Ne yasadigin konusunu acarsan en azindan fikir sunabiliriz. Ayrica kafana bu konuyu takip kendine cok fazla da stres yapmamani oneririm.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim ama olmuyor kuşku insanın içine düştü mü 😞

• Sen zatini goremezsin bu bir ikincisi ise hava falan hikaye anca muayene ile cunku iliskide bile belli olmaz zar esnekse kan gelmez

1|0
    0|0
    • Ama göre biliyorum sadece anlayamıyorum

• Iyi de canim onu goruyorsam o zaten zar degil mi?

• Ya soyle soyleyim neyle baktim bilmiyorum zar hassas noktada mesaj at bana aciklayim

• sağlık ocağına gidip bir ebe muayene etsin anlarsın. resimden anlamak çok zor

1|0
    0|0
  • Delik illaki var deliğin genişliği ne kadar

1|0
    0|0
  • hymen kızlık zarına verilen isim ama sorun ne şimdi neyi anlamak istiyosun ben anlamadım

1|0
    0|0
  • çok değişik şekillerde oldugunu biliyorum canım her kızda aynı olmaz zaten...

1|0
    0|0
  • Kendi başına anlayamaz sin belkide zar bozulmamış tir kötü düşünme hemen

1|0
    0|0
    • Insa Allah.

• Tesekkur ederim icimin rahatlamasina ihtiyacim var dra gidemedigim icin kurup kurup duruyorum

• o delik normal delik yavrum ordan adet kanın akıo

1|0
    0|0
    • 0,5mm olması lazım bana büyük göründü :/ ama google bozulmuşların fotosuna bakınca da daha küçük görünüyor

• daha küçücük bir amdır canım o üzülme :D

• Yakın bir kız arkadaşına baktır kontrol etsin ya da yasın 18 geçtiyse özel bir doktora git durumu anlat neler yapabilcegin hakkında bilgi al

0|0
    0|0
    • Kiz arkadasim baksa da anlamaz ki, kendim anlayamiyorum :/ dra gitmek lazim

• En iyi bilgi doktordan alınan bilgidir

• Sen onu anlayamazsın utanıyorsan bayan bir jinekoloktan yardım almalısın çekınmene gerek yok

0|0
    0|0
  • Cevap bende

0|0
    0|0
  • doktora git yaşında 18 den küçük se evet doktara gideezsin ama o senin anlaya bileceğin bir durum değil ehil olan doktorlar bile zor anlıyorken sen öyle ayna karşında anlamak için uğraşma derim ben boşuna çaba

1|0
    0|0
  • adı lazım değil baş harfi vajina :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hava çıkabilir o bekaretle alakalı değil deliğin büyüklüğü de alakalı değil

1|0
    0|0
  • Hava cikmasi derkrn o nasil oliyor anlatirmisn

0|0
    0|0