Evli olanlar cevap verebilir mi acaba?

arkadaşlar 3.5 haftalık aylık evlıyım eşim içime boşalmak ıstıyor fakat cocuk ıstemıyoruz henüz kocam doğum kontrol hapı aldı ama ınternetten arastırdm doğum kontrol hapı kullanıp hamıle kalanlar varış ben kullanırsam halıme kalır mıyım kalanlar varmış , kullananlar yazabılır mı lütfen Daha önce hıc ullanmadım nasıl kullanmalıyım ne sıklıkla aç karnına mı tok karnına mı gerçekten bılgısı olan varsa tecrubelı olan varsa yardımcı olabılır mı bana?

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım en güvenilir kontrol sistemi haptır. Hiç bir korunma yöntemi % 100 güvenli değildir mutlaka hepsinde risk var

En sağlıklısı ve güvenilir olanı hap.
    Aynı zamanda vajinal bakım ve sağlığınızı da korur. Vajinadaki kist, polip, myom gibi kitle oluşumunu engeller. Var ise tedavi eder. Bakirelerde kist tedavisi bu haplarla olur

Adetin 2 günü başlıyorsun içmeye. 21 tablet var. Üzerinde günler yazılı. Hangi gün başlıyorsan o güne ait hapı iç. Sonraki günleri de ok yönünü takip ederek devam et. Kadının ay döngüsü 28 gün düşünülür. Bu 21 hap bitince 7 gün içmiyorsun. Sonra yine 21 günlük tablete başlıyorsun. Yani 21 gün hap 7 gün içmiyorsun tekrar 21+7 şeklinde devam.
    Aç tok fark etmez

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• her gün aynı saatte almalısın. tok karnına, bir de kullanmaya başladıktan 2 gün sonra etkisini gösterir. yani sen hapa diyelim pazartesi başladın, pazartesi akşamı da birlikte oldun eşin içine boşaldı diyelim, direk hamile kalırsın.
    ya da hapı 1 gün içmeyi unutursan yine hamile kalırsın. her gün aynı saatte içmek zorundasın.
    eğer 1 gün bile içmezsen hamile kalırsın.
    spiral de taktırabilirsin aslında.

1|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Hapa doktora danışmadan başlama kesinlikle. Adet döneminde başlaman gerekli zaten. Hergün aynı saatlerde düzenli içersen bir ay sonra korumaya başlar ancak.

0|0
    0|0
  • Sende haklısın eşinde kendince haklı o zevki keyfi yaşamak istiyor ve bu onun hakkı... bence bir dr a git dr dan yardım iste en iyi yolu o gösterir sana... burada manyakca yavşakça cevap yazanlara uyuz oluyom bn yaa

0|0
    0|0
  • cevap

0|0
    0|0
  • ne guzel bebegin olmasi niye istemiyorsun ki anlayamiyorum millet anne baba olmak iste sen bunu istemiyorsun anlayamiyorum ya

0|0
    0|0
    • birbirlerine vakit ayıramazlar varsa yoksa bebek ağlaması kusması olur hayatlarının en güzel zamanlarında. geç olsun biraz

• ya sacmalamayın ben daha yenı evlıyım amenna bebek ıstıyorz ama şu an değill zaten bız severek evlendık bırakında tadını cıkartalım çocuk ıkı yıl sonraa.

• Kontrol hapları bir ay önceden başlayacaksın bugün iç yarın etkli olsun dersen olmaz
    kullanmaya başla bu arada kondom kullansın

0|0
    0|0
  • doktora sorsana netten sana ne yardım gelecek herkesin metebolizması farklı

0|0
    0|0
  • dışına attırsın eşin yala yut ;)

0|0
    1|0
  • Yazdım adet gününe iki üç gün kala içine boşalsın zaten hamilelik riski az ve hapıda kullan

0|0
    0|0
  • İlla boşalınca hamile kalmazsın.

0|0
    0|0
  • Yan etkileri var tavsiye etmem ayrıca amile kalmq riskini çok dusurmuyor

0|0
    0|0
  • bence hap kullanmayın

0|0
    0|0
  • Prezrvaif tajsin

0|0
    0|0
  • ilk ay ek önlem kullanmak gerekiyor. Kaç yıldır kullanıyoruz valla hamilelik yok. Aç karna tok karna farketmez.

0|0
    0|0
  • Prezervatif, fitil, hap ve spiral gibi yöntemler artık tercih edilmiyor..
    biz sevgilimle (depo provera) isminde aylık ve 3 aylık formlarda koruyucu iğne kullanırdık..
    çok memnunduk ve her hangi bir yan etkisinede rastlamadık.. her eczanede bulunur 10-20 tl gibi bir fiyatı var..
    her gün unutmaktan korkarak yaşamaktan iyidir tavsiye ederim..
    eczeneye danışmanda fayda var bence..

0|0
    0|0
  • doğru kullanırsan hamile kalmazsın. kullanıpta hamile kalanlar şöyle mesela 1 gün almayı unutuyor sonra çocuğu koyuyorlar. uygun zamanda başlamıyorlar hapa yine bebiş yolda.

kısacası talimatlarını oku hapın öyle kullan. en en kötü bağlı olduğunuz aile sağlığı merkezindeki hemşireye sor. o seni bu konuda bilgilendirir.

0|0
    0|0
  • ahhh uleeen ahhh bide ben evlensem cocuk yapsam :D

0|0
    0|0
  • 1 hafta önceden baslıyosun o ilaca öğle biliyorum

0|0
    0|0
  • Hepsini yut kocan sonra kendi eline boşalsın hergün

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• bunun için doktorunla görüşüp düzenli bir şekilde hapı kullanmalısın. saatini bile atlamamalısın. ama onun dışında spiral oluyor ondan taktır ve bununla birlikte doğum kontrol hapı kullan garanti olsun

0|0
    0|0
  • sprial doğumdan sonra takilir

0|1
    0|0
  • doğum kontrol hapını doktora gitmeden kullanma derim

1|1
    0|0
Yükleniyor...