Dindar bir erkek dinsiz bir kızla ciddi bir ilişki düşünür mü?

Merhabalar...Benim aklımda bazı sorular var bunlarla ilgili bu sitedekilerinde görüşünü almak istiyorum.

İnançsız biriyim.herhangi bir tanrıya karşı inancım yok.19 yaşındayım.Her ne kadar sonradan tüm dinleri red etmiş olsamda ailem çok tutucu olduğundan bende bazı konularda tutucu yetiştim.Yani şu ana kadar sevgilim olmadı,kimsenin eli elime değmedi.Şaşırabilirisiniz hem inançsız hem de tutucu diye ama bazı şeyleri sonradan aşmak inanınki çok zor oluyor.Her neyse...

Merak ettiğim konu şu; bir dindar erkek müslüman/yahudi/hristiyan fark etmez dinsiz bir kızla ciddi bir ilişki düşünür mü?Dinsizliği dert eder mi?Yine söylüyorum genel itibariyle pratikte müslüman gibiyim fakat fikriyatım iman ve dinler konusunda çok daha farklı.

Benim isteğim herşeyi sadece benimle yaşamış olan bir insanla hayatımı birleştirmek.Fakat bu tür insanları kız olsun erkek olsun bulmak günümüzde daha zor.Böyle bir insanı bulabilme olasılığını göz önüne alıp bakire rahibe modunda devam mı etmeliyim yoksa sadece kendi keyfime mi bakmalıyım?

Güncellemeler:
Yahu arkadaşlar inançsızlığımı sorgulamayın.Sorduğum soruya odaklanın ya da cevap yazmayın özellikle belirttim anlamak çok mu zor?

0|1
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• ilk paragraf çok saçma olmuş arkadaş. zaten herkes aynı amaçla gelmiştir buraya. yada benim gibi gırgıra gelmişindir. neyse. bende sendenim. aslında biraz daha karmaşık benim ki. ateistlere bile bize göre daha dindar diyolar. ben direk din kavramının varlığını reddediyorum. neyse. bende senin gibi özel ilişki arayan biriyim. ha sevdim falan filan evlenmenin eşiğine geldim ama o beni inançsızlığım nedeniyle reddetti diyelim. çokta fi fi. zaten dar görüşlü olduğu için sonradan ben onu terkedicekmişim demek ki işler hızlanmış oldu o da kurtuldu bende. yeni rüzgarlara yelken açarım. neyse senin soruna gelince. arkadaşım insanlar din konusunda fazla tutucular. özellikle din konusunda eğer farklı görüşlerin varsa elhamdüllillah de geç. bunu çok fazla kasanlarda var hiç kasmayanlarda. belli bi düzeyde bilimsel eğitim almış kişiler zaten her türlü inancı-inançsızlığı kabul edip senin kişiliğine bakıyolar. senin muhattabında onlar olsun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• ben allah değilim bir kızın kime veya neye taptığıyla yada neye inanıp inanmadığıyla ilgilenmem. istersen pasifik kaplumbağasına taparsın istersen karpuza taparsın. önemli olan senin iyi bir insan olup olman. içinde kötülük yoksa kalbin temizse gerisi benim umrumda olmaz. ama senin için üzülürüm sonuç olarak benim inandığım allah seni cezalandıracaktır.

0|1
    1|0
  • İslamiyete göre müslüman bir erkeğin dinsiz bir kız ile evlenmesi yasaktır.Kaynak Kuran-ı Kerim Maide suresi yahudi ve hristiyanları bilmiyorum

0|0
    1|0
    • Yanlış...Müslüman kadının müslüman olmayan erkekle evlenmesi yasaktır.Bunu bilin bari.:S

• bakara suresi 221.ayet okudun mu cevap versene sayın cahil

• Maide 5'in gerçekten ne anlama geldiğini bilemeyecek kadar cahilsin belliki.Aç araştır..Bugünün hristiyan,yahudi kadınlarıyla (ki her ne kadar islama göre kafir olsalar bile) evlenmek caizdir.Sizin alimler diyor,muhammed yerine getiriyor sizede b.k yemek düşüyor;)

• sonuçta rahibede bir dine mensup ve evrenin bir yaratıcısı olduğuna dair okadar delil ve ispat varken inançsızlık nasıl bir düşünce oluyo çok merak ediyorum

0|0
    2|0
    • kendisine uygun olanı bulamamıştır belki ? Ha şa ben müslümanım ve dinime inanıyorum fakat şöyle de bir gerçek var : siz kendi isteğinizle dininizi seçmiyorsunuz ilk başta popüler kültür ve aile , türklük vs bunlar vasıtasıyla bir dine mensup olmuş durumdasınız.

• sen ne zamandan beri müslümansın

• çin.e git...

0|0
    1|0
    • Ne alaka? çinde 52 milyon kadın açığı var diye mi?:D

Gerçi dünyada 66 milyon kadın açığı var dikkatli olun kapmasn çinliler kadınlarınızı;)

• iyi geceler faşist yaratık umarım sabahı bulmassın ...

• Tamam şimdi*git?

• şu zamanda kimsenin arayacağını sanmıyorum . Ama ilk başta bir müslüman senin durumunu reddeder. Diğerlerini bilmiyorum ama onlar için sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.

0|0
    1|0
  • O tür insanları bulma zorluğu kanısına nereden vardınız. Azalmanın aksine çoğaldığını düşünüyorum. Belli bir çevrede sıkışıp kalmışsınızdır. Bence yoğun şekilde gizli atayis türedi son yıllarda. Mutaassıp olma konusunda size hak vermemek elde değil, yetiştiğiniz toplumun kalıplarından sıyrılmak önce karar vermeyi sonra sıkı bir çabayı gerektirir.

0|0
    0|0
    • Gizli dinsizlerin olmadığı yer yok.Kesinlikle fark edemezsiniz.Sizinle birlikte namaz kılarlar,oruç tutarlar gerekirse baş kaparlar..Ama neticede onlar inançsızdır.Ve istemediği yaşam koşulları altında yaşamak zorundadırlar.Fakat bir gün bu faşizan ortamdan kurtulacağımıza inanıyorum.

Ve evet dindar bir insanla evlenmek isterim çünkü benim karakterimi de malesef bu dindar kalıba sokmayı başardılar ve o kalıptan sıyrılmak çok zor.Başarabileceğimi sanmıyorum.

• tabi ki düşünmez. senin gibilerin yeri cehennemdir

0|0
    1|1
  • inançlı bir erkek (gerçekten inançlıysa) inançsız ir bayanla asla yapamaz, sürekli zıtlıklar olur ve geçinemezler

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• İlk başta kurduğun mantık çok yanlış. Sen hala inançsızlığın ne demek olduğunu kavrayamamışsın. Ateizm hayatta ki bütün erdemlerden sıyrılmak yada senin düşüncenle önüne gelene vermek değildir. Bugün müslüman olup bir çok kişiyle yatıp kalkan da var. Bende inanmıyorum ama her önüme gelenle yatmıyorum veya günah değil deyip adam öldürmüyorum, hırsızlık yapmıyorum. Sadece bunu bir Tanrıdan korktuğum için değil teoride iyi bir insan olduğum için yapmıyorum. Yani kimse sana inanmıyorsun ama bakiresin demez. Geçenlerde bende bu tip bir soru sormuştum ve erkeklerin çoğu dini inancı dert etmediklerini söylemişti. Bunları düşünme bence neyi doğru buluyorsa öyle yaşa.

0|0
    0|0
    • Dinsiz insan kötüdür kanaatine ben değil yobaz insanlar varıyor.Ben zaten dinsizim,bırakında kendimi onlardan daha iyi bileyim.

Ki kaldıki dinsiz insanın spesifik bir ahlak anlayışı yoktur.Kimisi müslüman gibidir,kimisi budist gibidir kimisde vur patlasın çal oynasın modundadır.

• Sizin belirttiğinize ateizm denemez sonuçta sizde kendi mantığınıza inanıp bununla hareket ediyorsunuz . Öte yandan karşınızdaki insan için şekilden şekile girmenize gerek yok ( din konusunda ) . Sonuçta güçlülüğünüzü ve kararlılığını inanç konusunda en başında göstermişsiniz her ne kadar kendi inancıma ters düşse de bu hareketinizi destekliyorum . Hem umutsuzluğa kapılmayın bu hayatta neler neler oluyor :) İllaki sizin kafa yapınıza uygun birisi çıkacaktır karşınıza... =)

0|0
    0|0
  • kendi keyfin değilde nasıl desem bir kızla berabersen ve kızın senden once yasadıgı cınsel hayatını sorgulama bence he bakırelık benım ıcın onemlı dıyosan ona dıkkat et ama onun dısında yasadıgı tecrubelerıne cok takılmamalısın bence. bı kız durup dururken senden ılıskıye gırmesını beklemez bunu hep erkek ıster. eger o kıza deger verıyorsan bırbırınızı sevdıgnızı dusunuyosan o kızı bırakmayacaksan o kızla yasa her seyı sonu sen olursun zaten

0|0
    0|0
  • zaten cevabını sorunda vermişssin dindar bir insan yazmışssın dindar bir insan bu durumu kabullennemez.

0|0
    0|0
  • Sen evlenmeyi boşver yada sana dinini öğretcek tabi şanslısan Allah'ın sevgili kulusan imanlı bir eş bul...hem evlenmiş olursun hemde dinini öğrenip iman edersin...yada bir Kur'an al oku...dert ettiğin konulardan kurtulursun... Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • inançsız biriyle ciddi ilişki zor olabilir. mesela Müslüman bir erkekle berabersin, onun ailesi durumu bir süre kabul etse de sonra bunu problem edebilir. dini bayramlar, Ramazanlar senin açından stresli geçebilir. Yada ilerde çocuğunuz olduğunda sorunlar dahada büyür. senin ailen ve karşı tarafın ailesi ve sizin için artar. dinsizlik, inançlı biriyle olursan bir gün bir şekilde problem olur senin için. bunu dert etmeyen birini de bulabilirsin ama onunla sorun yaşamasan bile ailesiyle yaşayabilirsin. kendi keyfine bakmak yaş aralığın için daha mantıklı, ama umarım bu keyif orda burda bununla şununla değildir. kendi adıma ben inançsız biriyle olmam, aşırı tutucu inançlı biriyle de olamam ama inançlı biriyle olmayı tercih ederim. dilerim bir gün sende inanırsın.

0|0
    0|0
  • inanmıyo olabilirsin normaldir .keyfine bakmak istiyorsan bak yani senin için bir mahsuru yoksa bu durumun .tabi dilediğin gibi birini bulma ihtimalin Türkiye'de zor evet ama herkez bu kadar katı değil.hangisi mantıklı geliyorsa öyle davran.

0|0
    0|0
Yükleniyor...