Modern olmanın vajinayla alakasını çözebilen var mı?

Modernliği vajinada arayan bir kesim var. Aklım duruyor. Bakire değilse modern, bakireyse değil.

Bu durumda üç yaşında tecavüze uğrayan kız çocuğu modernleştirilmiş mi oluyor?

Ya da 13-14 yaşında daha kendi kararlarına alamayacak durumda olan yavrucağın cinsel ilişki yaşamadı diye dışlanması çok mu modern bir davranış?

İnsanlar ne zaman birliktelik yaşamaya kendilerinin karar vermesi gerektiğini öğrenecek?

Şöyle başkalarını düşünmeden, reşit olduğunda ben artık özgürüm diyebilen kadınlar dolsa ortalık.

Beğenmeyen cici oğluna almasın diyebilse cinsel ilişki yaşayanlar.

Cinsel ilişki yaşamayanlar, ilişkiye girmeye zorlandığında orada dur diyebilse. Başka yollara başvurmak zorunda kalmasa. ( oral, anal vb. )

Kendilerinden iğrenmese kadınlar. Yaşayan temiz değilim tribine girmese, ilişkiye girmeye zorlanan vicdanıyla hesaplaşmak zorunda bırakılmasa.

Bu modern olmak değil midir? Kadının kendi kararını alamadığı, yaftalandığı topluma modern diyebilir miyiz?

Dip not = bir yandan arkadaşıma laf yetiştiriyordum. Karışık olduysa düzeltiverin bir zahmet.

Ayrıca dip not = gizli sapıt diye açmadım.

Güncellemeler:
Tekrar okudum. Gayet anlasilir olmus.

0|0
6|22

En İyi Kız Görüşü

• Sorun gizli cevaba açık ki :D

Modernizm kelimesini yanlış anlamış ülkem, Modernizm; geçmişten kopup an'a ve geleceğe odaklanmak değil, geçmişle bağlarını sürdürerek ve geçmişi 'sorgulayarak' geleceğe bakan bir olgudur. Geçmişi silip atmak, yok saymak değildir.

Bu tavrın özüne gelirsek; saygısızlıktır. Karşındakini yok sayarak kendi düşünceni diretmektir. Cinsellik gibi ortak bir yaşamda,paylaşımda nasıl bu kadar tek taraflı düşünüp, zevk aldıklarını düşünüyolar anlamıyorum, kendilerini olduğu gibi kabul eden kadın bulma sıkıntısı mı var?

Başkasının düşüncesine saygı duymayan adamın modern hassasiyetinden ne kadar emin olabilirsin? Bu kavramları gayet iyi biliyorum.

Ha bu hastalık, modernizm değil postmodernizm'dir. Geçmişi yıkar, bugunu inşa etmeye çalışır. Geçmiş gelecek umurunda değildir. Tam tanımını yapamıyorum şu an ama geçmişle ilgisi olmadığını biliyorum.

Şu anki insanların durumunu daha çok nihilizmle bağdaştırıyorum; hiçlik. Umarsızlık. Duyarsızlık. Bu insanlar tatmin olsa ne? Yani cinsel anlamda, bedeni tatmin olsa bile ruhu tatmin olmayacak. Her zaman bir eksiklik duygusu yaşayacak. Değer mi bu adam için doğrularından vazgeçmeye, değerlerini kaybetmeye, her zaman inandığın bir doğruyu terk etmeye? Değmez.

1|1
    1|0
    • Acik birakip sapitmayin dedim zaten :-). Baskasinin dusuncesine saygi duymayan insanin modern hassasiyetinden ne kadar emin olabilirsin? Yiring. En iyi cevaptir.

• konu itibari ile şimdiye kadar okuduğum en güzel soru ve en güzel cevap..

• Teşekkür ederim Daral ve Soran, teveccühünüz :)

Erkekler Ne Diyor 22

• insanlar kendi kültürü içerisinde olanları yorumlamak yerine başkaları ile kendini yorumlarsa böyle sakat bir durum çıkar.

bir müslüman türk kültürü hıristiyan bir avrupalı ile mukayese ederse. modern yada yobaz gibi bir kavram çıkar. bakire olmayan modern bakire yobaz, çırılılçıplak gezen cesur ve modern, düzgün giyinen yobaz, olur. tüm yabancı filmlerde kilise sahnesi olur ve hıristiyanlık mutlak vurgulanır. ama bir müslüman türk din kelimesi ağzından çıksa adı yobaz konur.

kısacası yabancıların kültürünü ülkemizde eğer modern diye tanıtırsak. onaların kültürüne özenirsek kendi kültürümüz gericilik yobazlık olur.

bu gün biri bana bir yorumumda hakaret etti. cahil dedi, senin gibi kuran okuyacak kadar düşmedim dedi. nedenmi. ters ilişki gibi mikrop alma riskli ilişklerden hastalıklar türer dedim yanınada allah bu nedenle yasaklamış dedim diye. elin hıristiyanı günde 50 kez koynundaki istavrozu öper başına kor, birbiine sürekl isa korusun der dua eder laf yok ben allahtan bahsedince cahil oldum yobaz oldum. haa birde deve kuşu oldum. kafanı kumdan çıkar dedi bana.

bizler ne yaptığımızı bilmiyoruz. cinsellik özel bir durum insanlar yanlış da olsa bazı tercihlerde bulunuyorlar. ama bu asla modern yada yobaz olarak değerlendirilemez.

modernlik bilim ve teknoloji ile olur sevişmeyle giyimle kuşamla olmaz. bilimi teknolojiyi ileriye taşırsın ve sürekli kullanırsın bu modernliktir.

3|0
    0|1
    • Onun yaptigi dingillik. Ancak anal seks duzgun yapildiginda hastalik bulasmaz.

• Güzel bi yorum +1

• Hassasduygular teşekkür ederim

• ya o oluşum tamamen tesadüfi aslında övünülecekte bişi değil bence şöyle olduğunu düşünüyorum büyük şehirlerde zengin kısım olarak takılan insanlar genelde pek dinine olsun örf adetlerine olsun bağlı değillerdir yada kısmen bağlıdırlar bunlar genelde hayatın her şeyini yaşadıklarından cinsellikte normal bir şekilde yaşanıyor bakirelik burda gidiyor he zenginlikte olduğundan modern değilde kaliteli yaşayabiliyolar ama bu karakterleri kaliteli demek değil bu modern güya modern ve bakire olmayan insanlar o kesimlerden çıkınca böyle bir ayrım ve düşünce meydana gelmiş düşüncem bu yönde saygılar:)

1|0
    0|1
    • Bir seyi merak ettim. Simdi bakire olmayan kesim kalitesiz mi? Cinselligi yasamak normal degil mi? Ben mi yanlis anliyorum. Pek noktalama isareti kullanma ihtiyaci hissetmiyorsun anladigim kadariyla.

• he evet noktalama pek kullanmam. hayır değil düşünülen tam tersi zengin bundan dolayı modern ve kaliteli ve bakire değil çünkü herşeyi normal yaşıyo düşüncesi var. ama bu düşünce doğru demiyorum bende senle aynı kafadayım yani.

• Anlayana kadar canim cikti yahu :D.

• Yok arkadaş, bu Ks ahalisine anlatılmıyor. Yorumlara baksana. Modern kelimesini duyunca hemen doğunun duvarını batıya kaldırıyor. Anlamaya gerek duymuyor. Sen bir parçasını anlatıyorsun, onlar da modernlikle yatmanın ne alakası var diyor. Kadınlarının bile bir kısmının, "Başka heriflerle işini görsün tecrübe edinsin, ben bakire namuslu kalayım yatakta havalara uçayım." dediği memlekette bu kelimeler cidden fazla.

Bunlar ölmüş, haberleri yok.

Kadın kim oluyor da cinsel ilişki yaşama kararını alıyor ? Kesin yoldan çıkmıştır, batıya özenmiştir.

Bunları söyleyenlerle aynı yerde yaşamak ... Lanet.

0|1
    0|0
  • Bak bu konu tartışılır işte çünkü çok değişik düşüncelere sahip insanlar var, aslında o modern kısmı erkek için kızın vermesi anlamına geliyor, kız içinse ben bakire değilim oda olmasın diye resmen kıskançlık seviyesinde bir olay, ben erkeğim sevmediğim kızla birlikteyken yada kız yoldan zaten çıkacaksa her türlü şeyi yapabilirim ama iş evlenmeye gelince işte o modern kısmı unutup giderim bu sefer farklı düşünceye sahip olurum, cinsellikte yok diyemeyip oral vb konulara yönelen kızlarda sevgilisine hayır demeyi bilmiyor çocuk yalandan bir trip atıyor hemen benden ayrılmasın, soğumasın diye her türlü şeyi yapıyor ama bunu yapınca zaten bu işe bir adım yaklaşmış oluyor sonra hiç yok diyemiyor bu sefer çocuk ayrılınca öbür madde ortaya çıkıyor yok neden yaptım, aslında yapmamam gerekli filan sonra tekrar başa dönüp iş modernliğe geçiyor pişman olan çıkıp arkadaşına ben yaptım sen yapma demiyor modernlik diyor işte buda insanların ne kadar bencil olduğunun göstergesi, kimse kendi düştüğü için başkasını kurtarmayı istemez, ben düştüm oda düşsün der, bunları aşamamışken öbürlerini saymaya bile gerek yok.

1|0
    0|1
    • Simdi cinsel iliskiye girmek dusmek midir? Bu durumda sen niye dusuyorsun diye sormaz miyim?

• 1) kadin mal degildir. Alinip satilamaz.

2) kendine sahip cikmak. Dusuncesini savunmaktir. Vajinasini korumak degil.

3) bakire olan kadinla evlendiginde bekareti bozuldugunda ne yapacagini bilemezsin. Kadini kafese hapsedersen bilemem.

4) uzerinden gecmek? Cok kabasin cidden ya.

Daha fazla konusmayacagim.

• 1 - Evet kadın mal değildir bu yüzden tüketicinin kullandığı bir mal gibi kendisini kullandırtmasın.

2 - Tamam o zaman korumasın isteyene versin geçsin, hala anlatamıyorum kim kime verirse versin ben bakire kızla evlenmek isterim.

3 - Doğru bilemezsin ama yanlışını görürsen ayrılırsın biter.

4 - Bunu da sen açtın sevgilin versin mi bakirelik, modernlik filan diye evet yaşadığım bir olay arkadaşım bir eve götürdü ve kızla 3 kişi ilişkiye girdi, 4. kişide bu olaydan önce başka bir arkadaşımızdı

• Okurken "Imagine all the people, sharing all the world" diye şarkı söylemeye başladım. Bu nasıl bir ütopyadır?

İnsanlar sekse çok fazla anlam yüklemese, sevişip geçseler her şey daha güzel olacak. Her şey mi canım seks?

O değil de benim modernleştirilmeye ihtiyacım var.

1|0
    1|1
  • Ahlaksızlık ve yüzsüzlük nezamandan beri modernlik olmuş bazısıda sanatçıyım ben ayağına ben anlatıyorum siz beni anlamıyorsunuz ayağı çekiyor kadınlara amaç ise kadının kendini ezik hissetmemek adına karşısındakine mahçup düşmemek adına o kişinin sexüel ego ağına düşürülmesi çok yanlış şeyler bunlar bence ...

0|0
    0|0
  • toplumdaki insanlar kendi yaşamlarında çocukluklarına saplanacakları yaralara sahiplerken ve bugünü, anı, yaşayamıyorlarken ve hep geçmişle ilgili sorunlara saplanıyor ve günlerini harcıyorlarken, yine aynı insanların ahlaki boyutta da geçmişle barışmalarını ve bugüne ve geleceğe bakmalarını beklemek insanı çaresizleştiriyor.

kimse kendini sevemiyor ki -ötekine- saygı gösterebilsin. herkesin bildiği en iyi şey yargılamak. bu otonom bir hal almış. çünkü herkes zaten yargılanmalara da maruz kalıyor.

vajina da yargılanmalara kocaman bir kapı açıyor.

0|0
    0|0
  • hala beyinsiz dolaşanları tespit edecek bir cihaz icat etmediler :S

hani bulsak belki düzeltiriz yada en azından aforoz ederiz :S

1|0
    0|1
  • Modernlik zihinde başlar diye biliyorum.

1|0
    0|0
  • sonuna kadar haklısın ama yapan kızların %90 ı kendi isteğiyle yapıyo zaten bi kıza istemeden hiçbişeyi yaptıramazsın sevgiliysen bile ayrılır

0|0
    1|0
    • Yapmak zorunda hisseden kadinlar da var. Bu ayni kadinlarin xxs olmaya calismasi gibi bir sey.

• Marsta yasiyorum ben ok.

• saygı duydum sana

1|0
    0|0
  • modernlik ozgur olmak ve baski altinda kalmadan kendi kararlarini verebilmek ve onlari savunabilmektir.

0|0
    0|0
  • bunu senden duydum resmen saçmalamassın hepsini okumadım bile

0|0
    1|0
  • o ne yaa yei duydum... hangi din hangi ırk bunu diyor onuda anlayamadım

0|0
    0|1
  • mal onlar mk link

0|0
    0|0
  • tamamen turk toplumunun ben yaparım sorun yok baskası yaparsa sorun var mantıgına dayanan sacma bir yargı ne acık sacık namuslu kızlar var ne kapalı namussuz kızlar var

0|0
    0|0
  • boş laflar bunlar...

0|0
    0|0
  • herkes keyfıne yanı ne dıyek :S

0|1
    0|1
  • -tecavüze uğramış kız,kızlığını kaybetse bile bakiredir ;)

-zaten ilişkiye giren kızlar kendi rızasıyla giriyor.

-zaten ben köyden bulcam.

0|0
    0|0
  • Sunu mantik cercevesinde aciklayacak adamin alnindan operim ;

1- 5 yillik sevgili olan X ve Y birbirlerini cok iyi taniyorlar ve ilk deneyimlerini birbirleri ile yasiyorlar. Ki bazi musluman gecinenler birbirlerini tanimalarinin gerektigini bu sekilde hastalik kapmayacaklarini soylemis. Tamam bu iki sevgili birbirlerini 5 yildir taniyorlar ve hastalik kapma riskleri de dusuk. Ama din buna kaka zina gunah diyor.

2- Birbirlerini cok iyi tanimadan evlenenler. Tv'deki izdivac programlari, 1-2 ay flort edip evlenenler evlenip iliskiye girince din buna sevap diyor alkis tutuyor. Ama bu sefer de o musluman gecinenlerin, eslerin birbirini tanimasi gerek tezi curuyor. Bu ne tezatlik arkadas ?

Sorunun cevabi da bunun icinde. Cunku butun bahsettigin bu mekanizma bu din denilen afyona bagli. İnsanlar ona gore modern yobaz olarak yargilaniyor.

2|0
    0|0
    • Bu insanlar bakire olmayanlarin onune gelene bacaklarini actiklarina inaniyorlar. Boyle olmadigini anlatsak ta ise yaramaz. Hali hazirda modernlikten bahseden bir insanin kadina "bozuk" diyen, sevismeyi "dusmek" sayan, hatta ve hatta buna "uzerinden kac kisi gecmis" yorumda bulunan kisilere ne anlatsan bos. Bu zihniyet devam ettikce kadinlar gene oral, anal takilacak, kizlik zarini diktirecek. Ve ruhlari duymayacak.

• aklına, ağzına sağlık. yazı olarak ekleyebilirsin bunu bence

2|0
    0|0
  • vala bşy anlamadım yeminle

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• sex medeniyet ve medeniyet bel altında değildir ...

1|0
    0|0
  • cinsel ilişki yaşayanlar -kendi isteğiyle oluyorsa- zaten bu durumdan çekinip utanmıyor(utanması da gerekmiyor). ama modernliği, gelişmişliği kadının bacak arasında arayan zihniyetlere karşı seninle tamamen hemfikirim.

0|0
    1|1
  • modernlik ilişkiye girmek önüne gelenle yatmak değil ki karşına ciddi düşündüğün bi insan çıkınca ay evlenmeden olmaz demek cahillik bence ama kimse de sırf ilişki yaşamadı diye cahil nitelendirilemez akılla ilgili bi olgu bacak aranla değil

1|2
    1|1
  • "Soyle baskalarini dusunmeden, resit oldugunda ben artik ozgurum diyebilen kadinlar dolsa ortalik." buna istinaden, "organize olsam çok tehlikeli olurum!" der, "femen'e gitmek de şart değil!" derim. hiçbir 'geleneğe' ve de 'görüşe' bağlı, sabit kalmadım oldum olası. ki, babadan kalma miras bu bana. büyük şans tabii ki de. aslında detay çok da, geriye kalan herşey teferruat benim için. tırı-vırı da çok uygun.

1|0
    0|0
  • modernlik özellikle cinsel anlamda modernlik ancak bekaret yüzünden veya bakire olmadığı için dışlanmalar ortadan kalktığında olur. ve bu modernliği bu ülkede görebileceğimizi hiç sanmıyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...