Cinsellik sonrası duygusal değişim

herkese merhaba. sorum özellikle bayanlara olacak zira erkeklerde bu tarz bir durum olmuş olabileceğini pek sanmıyorum.

24 yaşında eğitim ve kültür seviyesi yüksek bir kişiyim, sevgilim de aynı şekildedir. sevgilimle 6 aydır birlikte olsak da karşılıklı olarak evlenmek istediğimiz kişileri bulduğumuzu düşünüyorduk(tanışıklığımız 2006 yılına dayansa da farklı şehirlerde olduğumuz üzere bağlantımız pek olmamıştı 6 ay öncesine kadar)

hem birbirimizi çok seviyoruz hem de ilişkimizi ideal bir şekilde götürmeye çalışıyoruz. birbirimize saygı ve sevgimizi hep koruyup hep birbirimize destek ve yardımcı olan iyi anlaşan birbirimizi üzdüğümüz nadir anlarda da gönlümüzü alan bir yapımız var.

bir süredir onun daha önceki birçok sevgilisiyle yaptıklarının aksine birlikte cinselliğimizi de paylaşmaya başladık. bu ilk önceleri sadece dokunuşlar öpüşmeler ve tahmin edebileceğiniz bazı şeyler olsa da belirli bir ivmeyle birbirimizi daha fazla keşfetmeye başladık. birbirimize oral seks yapmaya daha fazla dokunmaya vs vs en sonunda yavaş yavaş parmak ile vajinaya giriş ve bunu müteakip seferlerde yavaş yavaş vajinanın da eski dar halinden uzaklaşmasıyla iki parmağa geçiş yapabildik. bu şekilde fazlasıyla da keyif aldığını anlamama imkan verecek şeyler hissettiğimi de ekleyeyim. zaten karşılıklı bir istek doğrultusunda orgazma bile ulaşabiliyordu. ancak son seferimizde artık denemeye karar verdik. ben sırtüstü yatarken o üzerimdeydi ve bu şekilde yavaş yavaş bir kere girdi, ancak acı nedeniyle kısa bir süre sonra çıktı. bir kere daha denemek istediğinde ise sanırım acıdan dolayı daha zor bir durumla karşılaştık. ben onu önemli olmadığı daha sonra yapabileceğimiz acelemiz olmadığı yönünde telkin ederken o niye olmuyor diye üzüldü ve hayal kırıklığı yaşadı. ben de ona ilk seferde olduğunu sadece ikinci seferde kasıldığı için olmadığını söylediğimde bir şekilde şoka girmiş bir hale geldi ve hemen giyinmeye başladı, ne olduğunu anlamamıştım. sakinleştirmeye ve onun bu gergin halini düzeltmeye çalışmak üzere telkinlerde bulundum ama ciddi bir şekilde endişe/anksiyete sorunu yaşıyordu. onu sakinleştirmeye çalışırken benden uzaklaştı ve ne düşündüğünü sorduğumda anne ve babamı diyip ağlamaya başladı. ailesi baskıcı bir aile olduğu için onlara göre yanlış bir şey yaptığını düşünerek stres altında kalıyordu ve bu nedenle de benden uzaklaşıyordu. bu olaydan sonra birkaç gün geçti. siz de aileniz yahut sevdiğiniz kişileri hayal kırıklığına uğratma düşüncesiyle sevdiğinizden uzaklaştınız yahut cinsellikten soğudunuz mu? yahut bu konuda benim ona ne yaparak destek olmam ne şekilde tekrar eskisi gibi aramızın iyi olduğu bir ilişkiye dönmemiz mümkün olur? zira benden uzaklaştı ve endişe pişmanlık ailesini hayal kırıklığına uğratma düşünce ve duygularıyla kendi içine kapanıyor. uzun bir soru olduğu için özür dilerim, ama hakkımızda en çok bilgiyi edinerek benzer tecrübeleriniz olmuşsa yardımcı olabilecek tavsiyelerde bulunabileceğinizi umut ettim teşekkür ederim şimdiden.

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• ben de böyle bir ailede büyüdüm ve cinsel organıma bile ellememem gerektiğini söylerdi annem evliyim eşim nişanlıyken bunların normal olduğunu söylerdi ve bir seyler paylaşmamız lazım derdi ve ondan sonra sadece sevişirdik birleşmeye gelince o mutlu halim gider buz gibi soğurdum onun yanlış ayıp günah olduğunu düşünür ve çok acıyacak hissine kapılırdım eşim beni hiç zorlamadı balayında yani 1 hafta sonra birleşme oldu ama yine ben istemiyordum çok korkuyordum çok kasıyordum kendimi ve çok zor acı içinde bir deneyimimiz oldu eşimde ben de o günü hatırlamak istemiyoruz bu bizim suçumuz değil aileden toplumdan kaynaklanıyor sanırım şimdi düşündüğümde kesin psikolojik yardım alırdım kendimi çok yarğılıyorum bu konuda çünkü iler ki cinsel yaşamı etkiliyor 1 yıl tam anlamıyla ilişkiye girememiştik hep canım acıyordu 3 yıl sonra bebeğimiz oldu inanmayacaksınız ama ben normal doğum yaptım benim yaşadıklarım dediğim gibi psikolojik toplumun gereksiz baskısı ailenin yanlış eğitim vermesi çocuklarıma ben cinsellik hakkında şu an sadece o bölgenin özel olduğunu siz isterseniz gösterebileceğinizi istediğiniz kişiye izin verebileceklerini bunun seçimini onların yapabileceklerini söylüyorum ve bunu pedegog yardımıyla evlatlarımın geleceğinin iyi olmasını istiyorum ve cinsellik çok önemli toplumun ne dediği benim için pek bir önemi yok ayıp değil tamamen bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum sorunuzun cvbını tam vermesemde anlamışsınızdır umarım

1|3
    0|0
    • ben de aynı fikirdeyim sevgilimin de sizinle oldukça paralel şeyler yaşadığını düşünüyorum.. onu küt diye psikoloğa götüremem ne yazık ki önce onun da bunu çözmek istemesi gerekecektir zira.. ama nihayetinde ilişkinizin düzelmesi bana umut verdi.. keşke benim yapabileceklerim konusunda da birer öneride bulunabilseydiniz.. bu gerçekten çok yardımcı olabilirdi :)

• :)

• bugün tekrar buluştuk her şey çok daha güzel çok daha harika oldu desem yeridir. gerçekten de hem özlem hem sevgi hem de birbirimize ifade ettiğimiz şeyler baskın gelmiş olmalı ki eskisinden bile daha sıkı bağlanacak şekilde sarıldık birbirimize. bizimle tecrübe ve önerilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. çok sağolun.

Kızlar Ne Diyor 4

• psikolojik olarak kendini suçlu hissediyor, ayrıca başarsız olduğunu düşündüğü içinde sana karşı çekiniyor olabilir.sen zaman ver ona, onu sevdiğini hissettir. düzelecektir.

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim ilginiz ve yanıtınız için :)

• Benim anlamadığım, insan istemediği şeyi yapmaz. İstemediği derken; yanlış bulduğu, onu üzeceğini bildiği vs. Ailesini bu kadar kafasına takıyorsa yapmayacaktı. Hem ailesi onun peşine dedektif takmıyor herhalde. Ailesinin zaten haberi olamayacak şeyi neden dert ediyor. Edecekse neden yapıyor. Ailesiyle henüz mü tanışmış.

vs vs.

Ne istediğine karar versin. Çocuk olmasın. Seni de üzmesin.

0|0
    0|0
    • çok büyük bir psikolojik baskı altında büyüdüğü için bu kadar büyük bir kırılma yaşadığını düşünüyorum.. onun suçu olduğuna inanmak pek mümkün değil benim için =)

• kendi mutluluğum onunla birlikte olduğum sürece daim. :) çok ama çok derin bir sevgi var aramızda bugün görüştük ve düzelttik her şeyi :)

• bu tarz konuları acmamaya calıs bence uzun süre ılskınızden cınsellıkten ıbaret olmadgnı hıssettır

0|0
    0|0
    • yanıtınız için teşekkür ederim. ilişkimizin cinsellikten olmadığını kendisinin de bildiğini düşünüyorum, aramızda oldukça güzel bir ilişki bulunmakta. zaten teskin etmek ve ona her zaman yanında olduğumu hissettirmek için elimden gelen her şeyi yaptım. bu olaydan kısa bir süre sonra ilişkimiz düzeldi. geçici bir duygusal dalgalanmanın kurbanı olmuşuz sanırım :)

• cok guzel sevındım senın adına

• iyi niyetiniz ve yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim :)

• Vajinismusu hic duydunuz mu?

0|0
    0|0
    • vajinismus değil, vajinismusda vajinal kasların sert bir biçimde kasılması sorunu var olsa da bizde böyle bir durum oluşmamıştı. olay genel olarak duygusal bir çöküş ailesinin istediği kişi olmakla, mutlu olduğu kişi arasında ikilemde kalmak ve cinselliği nahoş bir eylem olarak şartlandırmış olmaktan kaynaklanıyor diye düşünüyorum, vajinismusun da buna benzer bir psikolojik durumdan ileri gelen bir olgu olduğu doğrudur ancak bizde vajinismus olgusu yaşanmadı..

• teşekkürler önerilerin için =)

Erkekler Ne Diyor 1

• Onu önce seninle konuşmaya ikna et, sonrasında ona karşı duygularının ciddi ve geleceğe yönelik olduğunu anlat. Bu durumun hayatın bir gerçeği olduğunu, annesininde geçmişte babasının küçük kızıyken şimdi onun annesi olduğunu söyle. Sevgilinin de ileride bir kocası ve çocukları olabilmesi için bu gerçeğin olması gerektiğini söyle. Aranızda yaşananların asla ve asla 3 kişi tarafından bilinmeyeceğini, annesinin ve babasının yüzünü yere eğdirmeyeceğine dair söz ver ve eğdirmede. Ve en önemlisi anlayışla karşıla ve onu çok sevdiğini o istemediği sürece aranızda bir daha cinsellik olmayacağını söyle. Ona zaman tanı . Saygılar

0|1
    0|0
    • bir başka erkekten de bu kadar duyarlı yanıtlar almak gerçekten mutluluk verici. olayları yaşadığımız gün sizin önerilerinizden çoğunu zaten söylemiştim onu teskin etmeye çalışırken. sizin yanıtınızı yeni görüyorum ama bugün görüştük yeniden ve aramızdaki bağı daha da sağlamlaştıracak şekilde sarıldık birbirimize. önerileriniz ve duyarlılığınız için teşekkür ederim :)

• Rica ederim. Barışmanıza sevindim. Sevgilin senin gibi bir erkek arkadaşı olduğu için şanslı bir kız. Hep böyle sarılırsanız bir ömür aranıza kimse giremez. Saygılar

Yükleniyor...