Konu cinsel saglik yardimci olurmusunuz?

5 yillik evliyim. Esimi seviyrm hersey gayet guzel yalniz. Yalniz vajinasi kotu kokuyor. Her yolu denedik doktorlara gittik. Ozel urunler aldij tabiki doktor tavsiyesi ile. Acaba dedik baska bir hastalik mi var siyil cehckap yaptirdik. Temizligine de cok asiri onem verir. Ic camasirlarini utuleyip giyer. Kisaca her yolu denedik ama kalici bir cozum bulamadik. Onerisi olan var mı . Bu bir sağlik sorusu. Lutfen terbiyesizlik yapmadan fikriniz varsa soyleyin. Bu durum bazen hevesimi kiriyor. Kendisi ck guzel ve iyi bir insan ondan sogumuyorum ama iliski kalitemiz dusuyor ister istemez.

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• Asagida bir iki yoruma bakarak yaziyorum, bence cozumu bu yazimda bulacaksiniz:

Doktora gimissiniz
    Antibiyotik evet bakterileri oldurur ama kadinlik organindaki florada normalde bulunmasi gereken bakterileri de oldurur. O bakteriler kotu patjoenlere karsi savasirlar cunku ve yokluklari kotu koku olusumua sebep olur.
    Antibiyotik kullanimindan sonra kadin ya da erkek farketmez vucdudaki floaranin geri kazanilmasi gerekir bu da fermente urunlerle saglanabilir: Yogurt, kefir gibi. Daha basiti eczaneden alacaginiz Probiyotik kapsullerdir! Bu sayede kadinlik organindaki bakteri florasini dengeye kavusturabilirsiniz.

Vajinal dus cok yalistir sakin ha denemeyin! Bu da florayi bozar.

Iliskiden once hem siz hem de esiniz el, agiz, cinsel organlarda bulunabilecek kirlilige karsi temizlenmelisiniz. Esiniz asla ic kisimlara gelmeyecek sekilde disaridan pH dengesi uygun bir sabunla yikanabilir (sadece dis dudaklari)

Zannedersem bunlari yaparsaniz bir problem kalmaz.

Bir de pamuklu ic camasirlarii tercih edip geceleri de ic camasirssiz uyumasi rahat nefes almasini saglayacaktir.

Doktorlara giderken sadece esinizin tedavisi yetersiz olabilir, sizinde test yaptirip kontrolden gecmeniz gerekli.

0|0
    0|0
    • Bu dediklerini zaten yapiyrz. Ama sanirim bu bakteri dengesini kuramamiş olabiliriz. Yorumun icin ck teskkr ederim oldukça yerinde ve doğru bir paylaşim

Kızlar Ne Diyor 8

• Aşağıda bir yerde kendi Çözümün için kendin araştırma yap demiş birisi. Ben de ona katılıyorum.

Ama Kalıcı bir çözüm bulana kadar, mutlaka her cinsel birleşmeden önce duş alsın. Bir de durex'in kayganlaştırıcıları var kokulu. Mesela onları kullanabilirsiniz. Sürünce hem kokusu hem de dile değince tadı da güzel. Belki bu birazcık bastırabilir.

0|1
    0|0
  • Demekki onunki öyle. Oturup koklama sende yani kusura bakma da Nasıl duydun kokusunu da böyle şikayetçisin.. Kaç doktora gittik dedin, çözüm bulamamışsanız yapılacak bir şey kalmamıştır zaten. Eczaneye Yinede bir sorsun genital bölgeye uygun temizlik malzemeleri vs var kokulusu da vardır onlardan denesin. Yine olmazsa yapacak bir şey yok olduğu gibi kabullen. Burnuna mandal tak

0|1
    0|0
  • Hersey cinsellik degil bayım iliskinizi şöyle yap böyle yap diye yön veremem konumuza gelirsek bayanlar ozel bolgeleri sabun duş jeli vb gibi urunlerle temizlememeli çünkü bu tür özel ürünler hem kısırlıga yol aciyor hemde biz temizledigini sandigimiz halde temizlemiyor.. Bol su ile temizligini yapmali ic camasirinda islaklik hissettiginde degistirmeli zira mantara yol acabilir ve o organ kendi kendini temizleyebiliyor bilmedigi seyler kullanmasin

0|1
    0|0
  • Yani doktorda bisey bulamadiysa ve her seyi de denediyse demek ki kendi ten kokusu boyle. Gececegini sanmiyorum.

0|1
    0|0
  • Kişinin yediği şeylerin kokusunu etkilediğini okumuştum bir ara. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama.

0|1
    0|0
    • Dogrudur ama yaz kis ne yerse yesesin yine de oluyor

• Bir şey diyemem, doktora gidip çare bulamadıysanız yapacak bir şey.

• abi, eşinin rahatsızlığını kalıcı olarak geçiremiyorsunuz, çnkü bu birazda erkekten kaynaklı enfeksiyon bu yüzden tekrarlıyor. Yani seninde bir kaç ilaç kullanman gerekiyor. Tanıdığım var böyle. Evlendikten sonra oluyor genelde. Ve bir kaç çay var. En önemlisi Ekinezya çayı tamamen kadın enfeksiyonlarına iyi geliyo. Aktarlarda bulabilirsiniz. Düzenli kullanımda genel olarak tekrar etmeyecektir. Haftada 3 bardak çay tüketsin. Her hafta içerse tekrar etmez. Çok geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • Bende bikackere dr muayenesine girdim ama bir sikinti cikmadi ona ragman dr sanada ilac verelim dedi denedik ama sorun yok. Yinede bu bahsettigin seyi deneyeceģim umarim ise yarar

• Yarar yarar işe denendi abi :)

• banyoda lifle yıkıyor mu bol sabun su ile? idrarını yaptıktan sonra temizliyor mu bol su ondan sonra kuruluyor mu bu da önemli

0|1
    0|0
    • Lif ve sabun kesinlikle ınerilmiyor. Eğer sen boyle yapiyorsan yapma bence

• Doktor bir teşhis koydu mu? Enfeksiyon vesaire?

0|1
    0|0
    • Hepsi emfeksiyn sandi ilac verdiler. Ama ck bibfaydasi olmadi ustelik dozu gidetek arttirdilar. Agir antibiyotikler sorunu cozemedigi gibi baska hastaliklara sebep oldu

• Enfeksiyonda sadece koku değil genelde akıntı da olur. Özellikle yeşil sarı yoğun akıntı gibi başka şikayeti var mı?
      Ayrıca o bölgeyi devamlı çok sık yıkamak, özellikle vajina içi duş yapmak da zararlı. Yararlı bakterileri öldürdüğü için zararlı olanlar çoğalıp kötü kokulu enfeksiyona sebep olur. Eğer böyle yapıyorsa ondan geçmemiş de olabilir.

• Evet bunlarin bikincindeyiz ve ona gore davraniyrz

Erkekler Ne Diyor 8

• Kokunun kaynağı belirlenmeli. Hep aynı doktora gitmemelisiniz. Evet zor bir durum, ancak mutlaka bir çözümü vardır. Şimdiden geçmiş olsun diyeyim..

0|1
    0|0
    • 1i ozel olmak uzere 5 farkli dr a gittik

• bir araltıracağım.. Sağlık sektöründe danışmanlık hizmeti verdiğim bir kaç özel hastane var.. olumlu bir şey bulursam dönerim buradan..!

• Memnun olurum

• kardeşim ben doktorlara çok güvenen bir adam değilim. çok defa saçma sapan teşhisler koyduklarını bile gördüm.. araştırmacı bir insanım genelde kendim bir şekilde araştırıp doktora gittiğimde bazı testler istiyorum sende biraz araştır öyle git. ve 1 tane doktora gitme 3-5 tanesine git. teşhis koymadan tedavi uygulayan doktorlara denk gelmişsin ki bu benim en nefret ettiğim doktordur tipidir. sana neler yaşadığımı anlatsam anlardında uzun hikaye :D allah sağlık sıhhat verisn.

0|1
    0|0
    • Sana hak veriyrm ama bikac gnluk bir olay degil 5 senedir cozum ariyrm neredeyse kadin dogum uzmani oldum bunkonuda

• anladım. bak burada bir arkadaşta yazmış yiyeceklerle ilgili. diyetisyene gitmeyi denediniz mi hiç? çözüm değildir belki ama denemekte fayda var diyet uygulayabilir. vücuttaki toksinlerden kaynaklanıyodur belki.

• Bizim önerilerimiz pek fayda etmez. Özel kliniklerle görüşün bence

0|1
    0|0
    • Denedik

• Denemek gerek sagol

• rica ederim abi

• Çözümünü Bilmiyorum Ama Allah Yardımcınız Olsun.

0|1
    0|0
  • Hocaya götürüp okuyup üfletin başka çare kalmadıysa :D

0|1
    0|0
    • bir hacimiz hocamiz eksik zaten :)

• Yapacak bir şey yok. Bazıları öyle.

0|1
    0|0
  • Allah yardimcin olsun

0|1
    0|0
  • googla yaz orda aynı durumda olan vardir belki, daha hzli bulursun

0|1
    0|0
    • Google i alt ust ettim mantikli gelenleri denedik. Etkin bir sonuc alamadik sadece fitiller ise yariyor onlarinda ck agir yan etkileri yaziyor prospektusnde hatta yilda 1 kereden fazla kullanmayin diyor

• genelde iltahaplanmadan kaynaklaniyor ama doktorlar çozüm bulamadiysa bisey diyemem.

Yükleniyor...