Dizanteri nedir bileniniz varmı

arkadaşlar geçen pazartesi günü midemde şidettli ağrı ve kasılma ile işyerine zar zor gittim ama salı dayanmaya çalıştım çarşamba günü gecesi eve geldiğimde artık midemdeki rahatsızlık pik düzeye ulaştı ve olan oldu perşembe günü işten izin aldım doktora gittim ve doktor gaiata analizi verdi ve analiz sonucunda gaiatada bol miktarda lökosit ve 14 15 eritrosit görüldü yazıyordu ve doktor bana enfeksiyon kapmışssın dedi ve o gün dahil 2 gün ishal gittim ve zar zor yemek yedim nete baktığımda meğerse dizanteri olmuş oldugmu öğrendim bu hastalığı nasıl kapmış olabilirim sizce bu hastalık bana nasıl bulaştı

0|0
21

En İyi Kız Görüşü

• Genellikle yiyecek ve içeceklerden bulaşır kardeşim olmuştu çok zor yahu. O sudan dolayı kapmıştı . Musluk suyu içmiyor artık

0|0
    0|0
    • ben bir haftadan beri zor kendime geldim 3 gün ben ben değildim resmen

• çok zor gerçekten Allah şifa versin, kardeşim 1 hafta hastanede yatmıştı rengi sapsarı olmuştu geçmiş olsun :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Yediğin yiyecekten kapmışsındır ben de köfteci ramizden yediğim köfteden dizanteri oldum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Dizanteri çok ciddi bir hastalıktır. Ancak sende dizanteri olması biraz şüpheli.

Olsaydı doktor sana bunu mutlaka söyler ve özel önlemler almanı isterdi. Bildirilmesi zorunlu hastalıktır. Doktor bunu atlamış olamaz.

0|0
    0|0
    • gaiata sonucunda bol miktarda lökosit ve eritrosit görüldü yazıyor bana 500 mg antibiyotik 500 mg ornidazol ve geo ral toz reflor verdi

• Bunlar herhangi bir enfeksiyonlu ishal vakasında da kullanılır. Önemli olan gaitada dizanteriye neden olan bakterinin görülmesidir.

Dizanteri ağır ve ciddi bir hastalıktır. Ve senin evde tecrit edilmeni gerektirir. Bunu sana mutlaka söylerdi.

Yükleniyor...