Ertesi gün hapını 2 gün sonra kullansam sorun olur mu? illa ertesi gün kullanmak şart mı?

selam.

konumuz sağlık. bu ertesi gün haplarının belli bir zaman aralığı var mı ya?

bir arkadaşım soruyo :D

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• var ilk 3 gün. ama 3. gün alırsan etkisi %40'lara filan iniyor.

o arkadaşınada söyle düzenli cinsel hayatı varsa doğum kontrol hapı kullansın. ertesi gün hapının uzun süreli kullanımında kısırlığa ve rahim ve karaciğer kanserlerine sebep olabiliyor.

bu kadar riskli bir hap niye piyasaya sürüldü diye sorabilir o arkadaşın.(!).

sebebi gayet basit. tüm dünyada her gün binlerce kadın tecavüze uğruyor (Allah kimseye göstermesin). bu gibi durumlarda o ************* çocuğunun bebeğine hamile kalmaktansa böyle bir hap geliştirilmiş.

ayrıca condom ile ilişkiye girildiğinde condom yırtılması gibi bir durum söz konusu olursa ve çiftler bunu boşalmadan sonra farkederse işte ozaman devreye giriyor.

kısacası çok acil durumlar hariç hadi aşkım gel içime bu sefer ertesi gün hapı alırım olayı kadının sağlığı açısından sakat.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ertesi gün hapları, ilişkide bulunduktan sonra 72 saat içerisinde alınmalıdır. Haplar, ilişkiden sonra ne kadar kısa sürede alınırsa, koruyuculukları o kadar artar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Ne kadar geç içersen etkisi o kadar azalıyor, ideali ilk saatlerde veya 24 saat, 72 saat sonra alınanlarda ise etki oranı çok az

1|0
    0|0
  • İçine boşalma olmuş mu?

0|0
    0|0
  • bu arkadasınız bu ılıskıden once ne zaman adet gormuski?

0|0
    0|0
  • 2 gün sonrası hapını kullan o zaman.

0|1
    0|0
  • Hep bir arkadaş sorar zaten 😂

0|1
    0|0
  • Ben senin böyle bir soruyu soracağına ihtimal vermezdim ama soran sen değilmişsin :)

0|0
    0|0
  • Tehlikeli

0|0
    0|0
  • Kimmiş acaba :)

0|0
    0|0
  • 24 saat geçmeden içilmesi gerek. Aksi takdirde 3-5 ay sonra hamile olduğunuzu öğrenip çocuğu kucağınıza alırsınız 😀

0|0
    0|0
  • 72 saate kadar almak en uygunu

0|0
    0|0
  • 72 saat süresi var diye biliyorum ben :D

0|0
    0|0
  • 120 saat en gec

0|0
    0|0
  • Ella 5 güne kadar etkili ama başarı oranı gün geçtikçe düşüyor. Çabuk almakta fayda var

0|0
    0|0
  • 3 gün zamamın var. Ama yinede Risk var sana söleyım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• evet şu anda zaten piyasa da sadece abdi ibrahim'İn Ella isimli ertesi gün hapları var. Bunlar da 5 gün yani 125 saate kadar alınabiliyor. Tabi etkisi gün geçtikçe düşüyor o ayrı.

0|0
    0|0
  • adı üstünde ertesi gün :) iki gün içinde almak zorundasın.

0|0
    0|0
  • 5 gun icinde alinmasi gerek diye yazar prospektusunde

0|0
    0|0
Yükleniyor...