Okurken gözüme çarptı, aydınlatırsanız sevinirim.

Şimdi ben yine sıkıntıdan dinlere sardım kendimi Hıristiyanlıktan başlayayım dedim. Şimdi İsa'nın dört erkek kardeşinin adı veriliyor Yeni Ahit'te ayrıca İsa'nın en az iki ya da üç de kız kardeşi bulunmaktaydı. İncil derleyecisi Markos'a göre : " Meryem'in oğlu ve Yakub'un, Yosef'in, Yehuda'nın ve Simun'un kardeşi bu değil mi? Kız kardeşleri burada bizimle değil mi? " ( Markos) da geçiyor. Ama Yuhanna'ya göre ise İsa'nın kuzenleriydi bunlar..Eğer Markos'a bakarsak Meryem bakire olamaz haliyle burada bir çelişki yok mudur? Hıristiyan olanlar varsa - ki var biliyorum - cevaplarsa sevinirim.

Güncellemeler:
Daha da var bulduğum zamanla sorarım onları da...
Bazılarının bu soruyu bile anlamadan dini anlayabileceklerini dahi düşünmüyorum ki anlamadıklarını gayet iyi görüyorum...Sorumda Hıristiyan olanlar varsa demişim buraya gelmiş birkaç kişi, İslam dini dersi vermeye çalışıyor... Cidden sizin gibileri gördükçe başka dinlere veya düşüncelere mensup insanlara hak vermemek elde değil.

Son olarak da ben Müslümanım, İncil, Tevrat,...vs gibi kitapları iman etmedikçe okumanın bir mahsuru yoktur.

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Tiyatro ortamı şahane.. Sırf gelecek cevapları göreyim diye yazıyorum. Hadi bakalım soru güzel, komediyen çok. Bakalım daha neler çıkacak.

0|0
    0|0
    • Komediyen gırla.

• Umrumda bile değiller...Düşüncesi olmayan kişiler için düşünmek, boşver çok boş.

• Sen de doğrusun..

Erkekler Ne Diyor 15

• Zaten incil bozulmamış olsa böyle celiişkiler olmazdı.

2|3
    0|0
  • Hz. meryem hakkında söylenen aşağılama ve hakaretlerin tamamı yanlıştır. Bir takım düşünce ve gönülyoksunları bir peygamberin ve onun annesinin bu şekilde anılmasının bir bedeli olacağını unutmamalı. Eğer bir insanın peygamberliğine inanıyorsanız, onun yaratıcının elçisi olduğunu kabul etmiş olursunuz. Yaratıcı bir peygamberi ellerinden ve kollarından çiviyle çakarak işkence içinde öldürmelerine seyirci kalmadığı gibi, meryeme o dönemde de bu şekilde yakıştırmalarda bulunanlara seyirci kalmadı. Tanrı adaletli olmasaydı biz tanrıya inanmazdık. Tanrı ''Adil'' dir.

0|1
    0|0
  • Ya sacma sapan seylerle kafanizi yorup dinden imandan cikmayin milletinde beynini sulandirarark milletide dinden cikarmayin

İncil diye biseymi var zaten gercek incili yokmedip kendi kafalarina gor incili yazdiklari icin kuran indirildiya elalemin roman kitabindan ote gitmez incil diye yazdiklarini me doye okuyorsunuz

0|0
    3|3
    • Sana ne pardon da? Soruma bir cevap mı yazdın? Hayır...Eeee tamam...dinden çıkacak olursa benim yüzümden çıkmaz, zaten imanı zayıf olduğu için çıkar.

• İmandan çıkmadım problem?

• Burada bu konuyla ilgili senden mi izin alıcam soru sormak için? Marifet veya değil, iman etmedikçe okumanın bir zararı yoktur bana İslamı öğretme. Burada din dersi vereceksen başka kapıya.

• İncili defalarca okudum . Hesap hataları çok fazladır. Her din kitabında hesap hataları bulunmaktadır... Takma din değiştirmek değilse amacın bilgi amaçlı oku meryem ana bakire olamazdı kocası vardı...

0|0
    0|0
    • Evet soyağacı konusunda da var..Markosa göre 42, yuhannaya göre 77 mesela...Yok bilgi için okuyorum ben yolumu seçtim artık.

• Bir şey derdim de neyse. :) Haklısın.

• Anladım söylemene gerek yok :D:D:D:D: Özel mesajda atabilirsin

• Şu anda tek gerçek Kur'an ve ötesini düşünmemek gerek.. Şu zaman diliminde bozulmamış sağlam kaynaklı bir incil bilmiyorum...

0|1
    0|1
    • Ter gerçek olduğunu araştırmadan anlayamıyorsun malesef. İncilde Tevratta Allahın kitabı nihayetinde okumakta fayda var ki okudukça daha iyi anlıyorsun bazı şeyleri.

• Haklısın eksik yazdım..

• Barnabas aslen Kıbrıslı olup yahudi bir aileden doğmuştur. Asıl adı Joseph (Yusuf) tur. Barnaba ise teselli oğlu anlamında ona sonradan verilmiş bir l�kaptır. Barnabas'ın kaleme aldığı incil, İsa'nın bir şakirdi, yani zamanının çoğunu, mesajını yaydığı üç yıllık süre içinde bizzat �sa'nın yanında geçiren bir kişi tarafından yazılmış ve bugüne kadar gelmiş, bilinen tek İncil'dir.

• Bir yorumunda incll tevrat Allahın kitabı demişssin tamam doğruda,onu hahamlar,incilden önce kendi kitapları olan kabbalanın sözleriyle değiştirdiler.yani orada yazan herşey Allah cc sözleri değildir.onun için şu an incile göre hareket değil,kuran-ı kerime göre hareket etmeliyiz.

0|0
    0|0
    • Biliyorum kardeşim eksik yorum yaptığımı söyledim zaten..Kur'ana göre hareket etmeyi sormuyorum ki incilde yazan sözleri yorumlasınlar diye yazdım yoksa İslam'ı bende biliyorum.

• su anda dunya uzerinde 4 bin incil vardir klise bunlardan sadece 4 tanesini kabul ediyor biraz mantigini kullasana klisie bile hangi kitabin gercek oldugunu bilmezken oyle seylere nasil inaniyorsun dunyada orjinal kalan tek kitap kurandir 1400 yillik kuran muzelerde mevcut al bugunkunu git bak tipa tip aynidir isa kuranda gecer bilgi istiyorsan kurani ac bak

0|0
    0|0
  • Din büyüklerimiz ilmi olmadan Tevrat ve İncil'i okumanın haram olduğunu söylüyorlar Mathe. Çünkü kalbinde farkında olmadan bir şüpheye düşebilirsin. Kur'anı Kerim geldikten sonra o kitaplar hükümsüz oldukları için okumaman gerekir.

0|1
    1|0
    • Din büyüklerini kaale almadığımı biliyorsun Süvarim..Allah okumamızı ister, bende okuyorum...Haram kılınarak ancak bastırılma yapılır bazı konularda ve bununda sonucunu günlük hayatta görüyoruz.

• Peygamberimize eğer dediğin gibi küfür eden bir adamla konuşman bile ilginç. Okuyunca sinirim tepeme geldi ! Beni de engellemiş mantar kamil !

• Bende ona o lafına karşılık bir şey derdim ama ben inmeyeceğim onun konumuna.

• sence orada yazanlar ne kadar inandırıcı,meryem hiç evlenmedi ve hz isanın kardeşi yok,olsaydı kur'anda geçerdi,hz isanın doğumu var zaten ayetlerde

0|0
    0|1
  • Verilecek tek cevap link

0|0
    0|1
    • Amaç ne anlamadım? Kendin için mi diyorsun bunu?

• Eski ahit var yeni ahit var..Eski ahitte meryeme fahişe denir yeni ahitte bu yer almaz...

0|0
    0|0
    • Fahişe bence orada farklı bir anlamda..İsa seküler-musevi biri aslında ama musevilikte sekülerlik olamaz ve sekülerlik paganlara ait bir öge.Belki de böyle bir çocuk doğurduğu için fahişe diyorlardır...Veya İsanın sürekli " babam " demesi..

• Aslında tartışmanın anlamı da yok ortada mantık hataları doluyken...

• İncil değiştirilmiş bir kitap ve bir dünya çelişki bulunuyor içerisinde emin ol

0|0
    0|0
  • Eevet ben varım

0|0
    0|0
    • Sorum " Hıristiyan olan var mı? " diye bir şey değil.

• Sizin mezheplerde soydan bir tezatlık geliyor..İncil bölünmüş ayetlerinde kimi katolik onu çekmiş kimisi bunu çekmiş...Bütünlük bozuluyor haliyle.

• "Kitap ehlinden hiçbir kimse yoktur ki, ölmeden önce ona (İsa'ya) iman etmiş olmasın. Kıyamet gününde o, onlara şahitlik edecektir." (nisa süresi 159 ayet) açıklamalara göre burada kitap ehlinden kasıt yahudiler. yani asagda hristiyanın zatne yahdiler incilin kehanetini dogruladılar dedi ya. onu Kuran 1400 sene once haber vermiş..

• muhal olan bir şey üzerine tez bine edilemez..

0|0
    0|0
  • valla o dönemde kimin eli kimin cebinde anlamak zor doğrusu. ben kardeşi yok diye biliyordum

0|0
    0|1
    • Var ya Yeni Ahitte geçiyor...Hatta bir bölümde İsa'nın adı için İmmanuel olacak diyor Tanrı, diğer yerde İsa...Tanrı neden fikir değiştir? demedim değil. :/

• bir dönem ben de çok kafaya takmıştım dinleri falan. en son kendime en yakın bektaşi düşüncenin olduğunu gördüm. bir de tayyip kürtler zerdüşttür diye diye o yöne de ilgim kaydı. zerdüştlükle ilgili pek bilgi yok araştırmaktayım hala :)

• Dinleri kafaya takmadım aslında okuyorum öyle sıkıldıkça. Zerdüştlük'ü budizm'e falan benzetiyorum ben..

Kızlar Ne Diyor 4

• kendi dinine yönel hadisler ezberle ayetler oku senin olmayan dini niye takıyosun ki Kuranı Kerimde herşey yazılı ac mealini oku daha cok sey kazanırsın emin oL...

0|0
    0|1
    • Ben kendi dinime yöneldim zaten mealini de bilirim hatimde ettim o yüzden sorun yok. Benim soruş amacım farklı..

• dini konulara burda malzeme yapanlara karsıyım!

git bilen bir din adamından sorsan emin ol küfre gitmeyeceksin nedeni ise burda din konularında hepsi küfre gidio sebebi sensin

• Zamanım çok boşa gidiyor ama hiç aklıma gelmedi incili alıp okumak Allah onu nasip etmemiş ne güzel:-D

0|0
    0|1
  • El degmis olan kitapta bunlar normal seyler.Bende incili okudugumda bir suru tutarsizlikla karsilastim

0|0
    0|1
  • hıristiyanlık çok fake.

0|1
    0|1
Yükleniyor...