Kız arkadaşım bakire değil...Evlenme kararımda kararsız kalıyorum

Kız arkadasım bakire degil ve onu çok seviyorum. o da bana çok değer veriyor, daha önce hiç görmediğim ilgiyi ondan görüyorum ve içten yapıyor bunu biliyorum. tam aradığım özellikte biri ama evlenme kararımda kararsız kalıyorum bazen.. çünkü bize yıllardır yüklenen olgular var, işte bu olgular yüzünden bazen kendimle çatışıyorum..aslında geçmişi beni beni çok fazla ilgilendirmemeli, ne de olsa biz de geçmişte belli şeyleri yaşadık..ama bazen işte bu olgular yüzünden kendimle sorunlar yaşıyorum...bazen sorun ediyorum ama çoğu zaman da onun geçmişi bu saygı duymalı diyorum...ne yapabilirim sizlere soruyorum...

0|0
29|21

En İyi Erkek Görüşü

• kardeş

bende bakire olmayan bi kızla evlendim ve çok mutluyum 3 aylık evliyim ama evlilikte şöle düşünceler oluyor

1. nikahtan sonra gerdek gecesi denilen gece eşten kan gelmedi ve ben içten içten ağladım bakire olmadığını bilyordum hatta evlenmeden öncede ilişkiye girmiştim ama ben bakirim ve evleneceğim kızında bakire olmasını istiyordum ama çok sevmiştim bırakamadım zaten bakire olmadığını öğrenince dünyam yıkıldı ama evlendim ben hep gerdek gecesi eşimin bakireliğini kendim almak istedim ama olmayınca çok zorumua gitti...

2. her ilişkiye girdiğinde acaba şu anki halimizimi yoksa bakireliğini verdiği geceyimi düşünüyor diye kendi başımın etini yiyorum çünkü kızlar bakireliğini verdiği geceyi asla unutmazlar

3. acaba 1 defamı yaptı yoksa defalarca ilişkiye girdimi diye düşünce olur kafanda

4. eşinin geçmişte başka insanla yatıp kalktığını başka bir erkeğin elinin tenine deydiğini düşünmek insanı öldürüyor

benim düşüncem bu ama çok mutluyuz ben bu düşüncelerin hiç birini eşime söylemiyorum yüzüne vurmuyorum vurmamda çünkü öyle bir şey yapsam olmaz iş çığrından çıkar sadece kendimi yiyip bitiriyorum ben bakirdim ve bakire istemek benim en doğal hakkımdı ...

8|3
    0|1
    • işte bu düşüncelerin aynısını kocası bakir olmayan bakire kızlarda düşünüyordur

• hem çok mutluyum detip hem bu psıkolıjın .!

yalan söylüyorsun gibi.

yalan değilse bir psıkologtan yardım al.

• ben bilerek evlendim bu türj düşünceler var diye evliliğimi ve mutluluğumu bozamam ki bunlar sadece düşünce gelip gidiyor akılda hem niye yalan söyliyimki öyle bir mecburiyetimmi var

Kızlar Ne Diyor 29

• Kendin cevabın vermişsin zaten şu sataten sonra sadece bakireliğe bakıcaksan mutsuz olursun dışarda milyonlarca öylesi var ama bakalım onlar ne kadar namuslu arkadan ilişkiye girip namuslarını koruduklarını sanan çok zavallı insanlar var.Kendini kandırmak istiyorsan bırak karşındaki o sana çok değer veren insanı.Bir daha bulamazsın öyle birisini bunu çok iyi düşün keşkelerin telafisi olmaz.

3|2
    0|0
  • Sen bakir değilsen zaten bakire kız aramak istemek hakkını kendını nerden buluyorsun.

Kafanda bunları döndürüp durman sence o kıza haksızlık degıl mı kızı bırak kendıne bıle haksızlık.

Bu kadar ıyı karakterlı bır kızı nerden bulacaksın.

3|2
    0|0
  • Önce kendi beyin zarını diktir istersen.

9|3
    1|2
  • sen kendinde olamayan bir şeyi. başkasında ne hakla arıyorsun?

7|2
    1|1
  • bu erkeklerde bi alem, bakir kiz arkadasi olunca benle yatmiyor derdine düserler, bakire olmayinca degil bunlan nasil evlencem derdine düsmüsler. hem bakir olunca birseymi degisiyor ben bakirdim evlendigimde herif yine arkamdan söylemedigini birakmadi, edeyim öyle bakireligin icine!

bedeni bakire olması önemli değil ruhun fahişe olmasın yeter!

1|1
    0|0
  • ben de bunu anlamıyorum arkadaş...sevgili olarak gezince tozunca iyi, kızımız mükemmel , evlenmeye gelince dur bi bakalım diyip düşünüyosun!...

bu ne yaman çelişkidir...

tenine dokunup öpebiliyomusun güzel vakit geçirebiliyomusun diyosun adam evet diyor..

bunları başka bakire bir kızda bulabileceksen bırak

git ilan ver internette öyle evlen

hiç olmazsa kimsenin vaktini çalmamış olursun...

4|0
    0|3
  • sen bakirmisin.

5|2
    0|0
  • iyi düşün evlenip kıza bu diyip duracaksan hiç evlenme

sonuçta tek senin kabul etmen önemli sen onu öyle kabul edersen başka hiç kimse laf demez diyemez

amaa kararsızsan cidden iyi düşün

0|0
    0|0
  • Senin bahane ettiğin olgulardan çok bence sen kendin kafana takıyorsun bu durumu için içini yiyor bence.İnsanlar geçmişinde hatalar yapabilirler ama önemli olan seninde dediğin gibi bu kız seninle birlikteyken bir hata yaptı mı ? Seviyorsan evlen derim aşk insanın karşısına her zaman çıkmıyor ama süreklide kendini yiyip durucaksan bu düşüncelerle kendinide onuda mutsuz ediceksen sonuç belli.

0|0
    0|0
  • kiz arkadasin bir hata yapmis gecmiste ama bir erkek olarak heleki onu cok seven bir erkek olarak onu yari yolda birakmak yakisirmi? Allah sormazmi hesabini? Herseyin bir nedeni var bir dusun allah karsina bu kizi cikarmis sahip cikarmisin cikmazmisin diye, cok seviyorsan gecmisi seni rahatsiz etmesin herkezin hayatinda gecmisin izleri vardir yapicak bisey yok daha kotu hatalar yapmamak icin gelecege bakmali...

1|1
    1|0
  • Geçmişine saygı duymalısın ki zaten geçmişi değil seninle birlikte olduktan sonraki zaman kısmı seni ilgilendirsin toplumu niye takıyorsun ki siz evleneceksiniz bir hayat birleştireceksiniz toplumla birlikte bir hayat kurmayacaksınız bu kimseyide ilgilendirmez ayrıca senin geçmişinde hiç mi birşey yok o sana bu konuda saygı duymuyormu ? ki duyduğunu düşünmekteyim ben ozaman bunu seninde yargılamaya bir hakkın kalmaz...

0|1
    0|0
  • Sen O'na güveniyor musun ,esas mesele bu .Eğer güveniyorsan hiç düşünme evlen .

0|0
    0|0
  • zamanında onu da çekici bulmuşlar senin ona karşı hissettiğin şeyleri hissetmiş birisi. belki ona güvendi? kimsenin çekici bulmadığı ama kimseyle birlkte olmamş birisiyle de evlenmek istemezsin. şimdi bu ne çelişki? ki bi de kendin de yapmışsın. nası böyle bi şeklde kızı yargılarsın anlamıyorum...

1|0
    0|2
  • Her kız evleneceği insana saklar kendini ama nasıl sen zamnnda başkasıyla beraber olduysan onunda olması bildiğin halde seni korkutmamalı ya bilmeseydin sana sölemeseydi o gece öğrenseydin daha kötü olurdu kız sana dürüstçe söylemiş bence evlenme belki zamanı geldiğinde bunu yüzüne vurucaksın hem onu üzüceksin hem kendini...

0|0
    0|0
  • Birbirinizi sevin. Şöyle saçma sapan bekaret kavramlarını sorun etmeyin

3|0
    0|0
  • herşey 2 damla kanmı ?geçmişte hatalar yapmış olabılır ama sen bunu gelecekte sorun yapacaksan bitir çünkü evliliğinde mutsuz olursun.. ve o zaman biter... o zaman bitecegine şimdi bitir...

0|1
    0|0
  • Bence böyle birşeyi asla sorun yapma sen kız arkadaşınla evlenince mutlu olup olamayacağına bak ona göre karar ver kız arkadaşına güveniyorsan sorun yok demektir

0|0
    0|0
  • saygi duymalisin, ya da ayrilmasilin.

sorun yapiyorsan bunu bitir.

2|0
    0|0
  • Yerinde olsam böyle bişeyi kabul etmezdim büyük konuşmak gibi olmasın ama. Zor bi durum ilerde pişman olmayacağın bi karar ver.

0|1
    2|2
  • Gerçekten seviyorsan geçmişte takılıp kalmamalısın ...

0|0
    0|1
  • Dürüst olmak da yetmiyormuş...

0|0
    0|0
  • Zevk herkesin yaşamaya hakkı olan bir olgu.. Yapma etme, yık o köhne eskimiş olguları. Yazık etme.

1|0
    0|0
  • ben o kadar yakışıklı erkeği o adonis sixpacları boşuna mı reddettim keşke bilse idim senin gibileri varmış :))

0|0
    2|2
  • insanları kendi yargılarına göre değerlendirme olguları da bahane yapma kendine

0|0
    0|0
    • Mantığımla alakası yok sanki geçmişte bişeyler beyne yüklenmiş...bunları silmek zor oluyor..mantığıma ve kalbime kalsa senin gibi düşünecem..

• bence sorun senin bu konuya bakış açın da

sorun yapıyorsan kendinle beraber olmasını sağlayıp mutsuz etme insanları

• olgulara takılıp kalma bence

0|0
    0|0
  • eğer gerçekten seviyorsan bunlara takılmamalısn

0|0
    0|1
  • sana karşı dürüst olmuş kız.hislerinden emin olduğunu söylüyorsun.zamanında yaptığı bir hata yüzünden ondan vazgeçeceksen şimdiden vazgeç

0|0
    0|0
  • o zaman bakirsen evlenme bakir değilsen evlen eşitlik sağlanmalı sonuçta

0|0
    0|0
  • link bence bir de bu arkadaşa sor :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Şu anda minumum 30 yaşındasın

senin yaşlarında bir kızın bakire kalması sence ne kadar mümkün?

Hadi oldu diyelim bakire kaldı sence senden önce başka biriyle beraber olmamış olma ihtimali yüzde kaç?

Çok sevdiğini söylüyorsun sevgini satın alacak kadar güçlü değerlerse bunlar tabiki evlenmemelisin.

Kan görmeye amma meraklıyız toplum olarak

3|0
    0|1
  • Kararı sen zaten kafanda oluşturmuşsun. Geçmişi geçmişte kalsın onun bırak. Sen bakir misin ki bakire kız istiyorsun?

2|1
    0|0
    • sen şimdiden böyle düşünüyorsan zaten ileride senin için ve karşındaki insan için sorun teşkil edecek onunda başına kakacaksındır elbet seviyorsan gerçek anlamda kafana takma hayatına bak

• dostum kafan iyi heralde soruyu soran ben değilim yorum yaptım :)) teh alaam

• insanlık bekarette değildir güzel kardeşim. yaşın kemale ermiş gördüğüm kadarıyla ve evlenme niyetinde olduğun kişi de nihayetinde 25 yaş ve üstüdür. bu durumda kızcağızın rahibe olmadığı da malum... senden önce yaşadıklarının da seni en ufak şekilde ilgilendirmeyeceğini de düşünürsek neden evlenmiyorsun anlamadım. zamanında birşeyler yaşamış olması sana mutluluk veremeyecek manasına gelmez.

1|0
    0|0
  • Sonuçta kızla ilişkiye girmeyi biliyorsun ama değil mi?

2|0
    0|0
    • en cok kizdigim da bu iste!

Madem bakirelik hakkinda ne dusundugunden eminsin,ne halt etmeye kizla yatiyorsun.

• Onu sevmeye devam edebilirsin..

5|0
    0|0
  • Toplum tarafından dayatılan yanlış bir sürü uygulama var. Bunların yanlış olduğunu fark ettikten sonra "ona uymalı mıyım" diye sormamalısın. Şu an birbirinize aitseniz geçmişin ne önemi var?

1|0
    0|0
  • kardeş sevgi saygı sadakat varsa çıkar kafandan bu bakireliği mevzunu .Öyle insanlar varkı bedenleri bakire ruhları fahişe olmuş

1|0
    0|0
  • Bakireyi çok ararsın.

Soruyorum sana sen bakirmisin?

2|1
    0|0
  • Sana kız bunu direk mert bir şekilde çıkarsızca açıklama yaptıysa bu kız bakire değildir. Bakirelik bedenle olmaz ruhla olur. Sen bakir misin?

0|1
    0|0
  • valla nasıl kafan rahat edecekse onan göre davran.. gerisi yalan . yok ona sygı yok kendıne saygı mutusuz olmak en kotusu..

0|0
    0|0
  • Bu konuya önem veriyorsan Yanında olma...sevgin icinde kalsın, yavaş yavaş unutup hayatına bakabilirsin... Aklındaki tereddütler bile sevdiğin insani mahvedebilir...

Kalp kirmaktansa bosver sevme...baska birini de seçebilir, asık olabilirsin..

Hayatta dogru insan hep karşımıza çıkıyor, mutlu olmak cok kolay...!

0|0
    0|0
  • eğer bu durumu ileride yüzüne vuracak bir eylemde bulunacak olursan başlamadan jübile yapmanı öneririm...

1|0
    0|0
  • benim yorumum neden silindi allasen?

1|0
    0|0
    • şdslfsşdlf ya da ben hiç yazmamış olabilirim ahahaha.

(birtakım gerizekalı hareketler)

• emailine bakarsan silinip silinmediğini anlarsın. Yersizce silindiyse yönetime bildir:) Umarım ki birşey içmemişsindir:)

• yok öyle bişey :) yanlış yerde olduğumu anladığımda artık çok geçti

• Mantıklı olanın ne olduğunu biliyorsun aslında ama yetiştirilirken beynine bu şekilde empoze edildiği için sorun yaşıyorsun.

Sevgi her türlü gelenek, görenek, dinden daha kutsaldır bence.

1|0
    0|1
  • tavla oynalım, ama zar tutmak yok.

0|1
    0|0
  • Ayrılmalısın böyle bişey kabul edilemez.

0|0
    3|1
  • sende biliyosun ki mantıklı bakınca eşitsiniz o da insan sende o da yasamıs sende. şimdi sen bu kız bıraksan etrafta bir sürü boyle dusunen var. senden baskası yine yapacak kız da her seferinde kanacak onlara. yazık lan kıza bi hata yaptı diye bitsinmi artık hayatı. ruhu fahişe değilse salaklıgını bagısla. iyi bir musluman bakire olmasına takmaz ama aynı zmanda bakire olmasada helali olmadan yasmaz ilişki. şimdi dostum bende senle aynı durumda sayılırım belki daha kötü kusursuz olanı bulmak imkansız. insanların hatalrını ortömek lazım. kızlar sizede bi çift sözum var yeter artık bu kadar aptallık 10 dk lık zevk yanına bir suru vicdani rahatsızlık. evlenemden olmaz deyin ya. ama kim dinlerki beni eski sevgilimi ben durduruyodum ilişki yasamamak için. o yuzden eski sevgilim oldu zaten. herzaman vicdanlısına denk gelmeyebilrisiniz. sizi etiniz için sevenler etiniz curudugunde bakmayacak bile degersizlestirmeyin kendinizi

1|0
    0|0
  • kimle beraber olduysa onla evlensin

0|1
    5|2
  • Ben böyle birşeyi kaldıramam çünkü ben böyle yetiştirildim ne yapayım bunu istesemde değiştiremem. Ve bu yetiştirilme tarzı ister doğru olsun ister yanlış ben böyle biri ile evlenirsem başkasını bilmem ama ben yapamam evlenirsem bu aklıma gelir sorun çıkar evlilikte eminim. Tamam erkek olarak bizde yapıyoruz ama kızın yaşaması doğru gelmiyor bana

0|1
    4|2
  • İzlememiş erkek yoktur belki ama izlediğim bazı filmlerinden sonra ben de kendimi bakir hissetmiyorum :(

0|1
    0|0
    • maksat kan görmek değil farklı bir duydu nasıl anlatıyım yha :::

Yükleniyor...