Bekaret ile bakirlik

Kimi zaman bir kızın bekaretini kaybetmesi kan davası halini bile alabilirken bir erkeğin bakir kalmasına utanç iktidarsızlık gözüyle bakılıyor. sizce nden böyle?

0|0
7|28

En İyi Erkek Görüşü

• Türk ve diğer geri kalmış toplumların ortalama ZEKA SEVİYELERİNİN düşüklüğünden kaynaklanan bir toplumsal bakış açısı hatası!

bkz Afganistan, Irak, İran... Pakistanı kardeş ülke seçmiş bir ülkenin insanından fazlası beklenmez zaten,

Adam gibi gelişmiş ülkelerden gelen yabancı arkadaşlarım, bu durumu duyunca önce şaşırıp kalıyorlar sonra alay konusu haline dönüyor...

2|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Bu erkek ailelerinin sosyo kültürel açıdan zayıf dahi olsalar çocuklarının kendi nesillerini devam ettiremeyecekleri ile ilgili kaygıdan yola çıkarak normalleştirilmiş bir olgudur aslına bakacak olursanız onların düşüncesine göre kadının iktidar sorunu omayabilir ama bir erkek iktidarsızlık durumu yaşadığında hem eşini hem psikolojisini hemde neslinin devam etme olgusunu tamamen kaybetmiş olur günümüzde hernekadar bu konu ile ilgili ciddi tedavi şekilleri olup %100 sonuç alınsada egomanyak insanların düşüncelerine göre illaki doğal yoldan bir erkeğin bunu sağlaması yönündedir hem ailenin hemde eşlerin düşünceleri ondan dolayı erkek cocukların sırtına ciddi psikolojik yükler bindirilmektedir yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi günler...

0|0
    0|0
  • Kadının bekaretinin maddi bir delili varken erkeğinkinin yoktur. Bu nedenle kadın bu delile göre bekaretini evlendiğinde kaybeden kadınlarla, o kadınların yetiştirdiği erkekler tarafından yargılanır.

Erkekde durum faklıdır, eğer dini hassasiyeti olan bir ailesi varsa bakir olmaması yargılanır, bu hassasiyet yoksa maddi bir delili olmayan bakirliğinde ailesi ve çevresi için anlamı yoktur. Bu tercih bu sefer imkanı olduğu halde niye yapmadığı için yargılanır.

0|0
    0|0
  • ben bakirim ama kim ne derse desin siklediğim yok

4|2
    0|0
  • Topmun eğitim düzeyine ve gelir düzeyine işsizlik oranına bakarsan anlayacağını umuyorum. Başka bir şey düşünmeye gerek yok.

0|0
    0|0
  • türk milleti olarak her birey konuyu kendine göre değerlendiriyor buna bende sende dahilsin ererkeler olarak %99,99 umuz evlenilecek ve eğlenilecek diye ikiye ayırırız kızları biz yaparız ama o yapınca o* deriz iş evliliğe gelince el değmemişini bulmaya çalışırız ama bu niyetle çıkanların çoğuda hjerşeyi yaşamış ama temiz görünen hatunlara denk gelir buna cehaletmi mi dersin toplum baskısı mı dersin örf adet mi dersin bilmem ama gerçek bu

0|0
    0|0
  • Bi bayanın bekaretini kaybetmesi büyük bir sorundur her zaman ama bir erkeğin sex yapması sadece elinin kiridir.Yani bu dünyanın kuralı yapcak bişey yok.Erkek her zaman arkadaşları tarafından bakir olduğu için dalga geçilir,bayanı ise bakirliğini bozdurduğu için dışlarlar.Bu çoğu yerde böyle.Mesela Yahudilerde Barmitzva denen bi olay var 15 yaşına giren akraba çocuklarını çiftleştiriyolar kız - erkek.15 yaş onlarda reşit olma yaşı yani.Böyle olsa daha iğrenç bi durum olurdu.

0|0
    0|0
    • valla bi bayan hastalıklı bir kafa yapısında olmayan bir bayana bekaretini kaybettiğini anlattığında normal karşılanıyor. emin ol. erkeklerin hastalıklı kafa yapısı diyorum sadece(not:genelleştirme amaçlı söylenen bi söz değildir.)

• vallahi bayanlar arasını pek bilmem ondan öyle yazdım.

• jelatin meselesi ...

0|0
    0|0
  • erkek çevrelerinde dalga geçilme konusu olduğu için ben de bu konuda yalan söylerim şöyle yaptım şöyle oldu. bu şekilde yapmasam çevrem adam yerine koymuyor kızlar da dahil sayılır. etrafıma yalanlar söylesem de bakir olmalıyım ve bakire isteme hakkım olsun bu yüzden uzak durdum. geçen hafta sırf merakımdan dolayı zürafa sokağa gittim bir arkadaşım merak ediyorum beni de götür dedi gittik. o girdi içeri ben havamda değilim kapıda bekliyorum dedim ve çıktım. iğrenç bir yerdi..

0|0
    0|0
  • evlenince kız ilişkiye girdiği belli oluyo ama erkegin olmaz. o yüzden kızlar güvendigi erkekleri secmeliler

0|1
    0|0
    • meni renginden belli olur dostum.evlenen kız tecrübesiz görünmek istediği için çaktırmaz hepsi bu.

• Erkek egemen bir toplumun erkeklere bahşettiği bir nevi kahramanlık gibi bir şey bu serbesti. Aslında kadın erkek eşittir diye bağıranların bile önündeki aşılamayan sorun.

Mantık aslında basit erkekte kadında biyolojik bir varlık erkeğin ihtiyacı olduğu kadar kadınında var. Ben şuna inanırım erkeğin ne kadar cinsellik yaşama hakkı varsa aynı hak kadınada aittir.

0|0
    0|0
  • Olaya fiziki baktığımız için bir erkek ilişkiye girdiğinde fiziki olarak diğer ilişkiside aynı şekilde gerçekleşiyor ama kadının ilk ilişkisi farklıdır bu yüzden basit yani yobaz kafa yapısı ve geri kalmışlıklada alakası olsada asıl durum bu

0|0
    0|0
  • Cahillik yüzünden olabilirmi?

2|0
    1|2
  • Feodal, erkek egemen toplum yapisi...

0|0
    0|0
  • erkek egemen toplumdan kaynaklanan bişey. böylelerini takmamak lazım.

2|0
    0|1
  • zırtapoz arkadaş çevresi yüzünden...

0|0
    0|0
  • namus bayanlara özgü birşey

bayan seks yaparsa namussuz olur

erkek seks yaparsa delikanli olur olay bu:)

0|0
    2|0
    • e erkekler kiminle seks yapacak? :). Bu sistem kendi içinde patlıyor. Ortaya seks yaptığını açık açık söyleyen, ve seks yaptığını gizleyen kızlar çıkarıyor, başka bir şey değil :).

• bayanlar ile yapicak erkeğin seks yaptiği bayanda namusludur:)

ama bayan hayır derse onada laf eder

• o kan akacak aga ilg gece,şarıl şarıl yoksa olmaz.

0|0
    2|0
  • Erkeğin karakterine göre değişir

peki sen bir erkeğin bakir olup olmadığını nasıl anlarsın?

0|1
    0|0
    • meni rengi koyudur bakir erkeğin.

• sağlık sitelerinin yalancısıyım.

• özelden bana link atar mısın rica etsem sonra silersin tekrar lütfen merak ettim ?

• beyni ruhu bakire olsun

1|0
    0|1
  • ataerkilizm...

0|0
    0|0
  • çünkü onların bir adonisi yok :D

0|0
    0|0
  • Çivi çıkar iz kalır..

0|0
    1|0
  • Aynen ya.Özellikle bizim burda(İzmirde) bakir olmak eş cinsel olmaktan beter.

0|0
    0|1
  • kemer şart

1|0
    0|5
  • sokayım bakir erkeklere

0|0
    0|4
  • ama buna rağmen bakire kız sayısı fazla.yani millet dikkate almıyor bu dediklerini

0|0
    2|2
    • millet kendi kararını verebilecek durumda değil ki.. her dakika ebeveynin gözü üstünde çoğunun 20sini geçmiş olmasına rağmen. iyi dayanıyorlar bence.

• dayanan kişi sayısı çok az.bence herkes bi şekile yapıyor.erkek hava atarak kadın ise gizleyerek

• bazen toplumda yerleşmiş bir kanaati doğru kabul etmek gerekir

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 7

• çünkü bazılarının beyni çük.

5|1
    1|2
  • sokayım bakire kızlara.

3|4
    3|6
  • Öncelikle şu bir gerçek ki bekaret sadece kadınlarda değil erkeklerde de aranması gereken bir özellik olsaydı eğer hiç bir erkek evlenemezdi hemen hemen. Bu bir İkiyüzlülükten başka bir şey değildir...

2|0
    0|0
  • dini yargılar ve erkk egemn toplum.

0|0
    0|0
  • bu dünya ve toplum öyle yargılar birden değişmiyor binlerce sene böyle gitti ve kolay da değişmez

0|0
    0|0
  • evlendikten sonra bakire olmadigi ortaya cikan bi kac kadin taniyorum kimse bisey yapmadi oldurmek falan eskidendi sadece ayrildilar bunu evlenmeden once soyleseler belkide kabul eder erkeklerde

0|0
    0|0
    • öldürmeyi uç noktadan bir örnek olarak verdim zaten.

ama ayrılık vs olabiliyor sırf bu yüzden. neymiş efendim ona başka erkeğin dokunmuş olmasına katlanamıyormuşmuşş.

• bekaretin yada bakirliğin bir önemi olduğunu düşünmüyorum,herkesin kendi tercihidir.ama toplumsal olarak sapkın düşünceler peşinde çok fazla insan var ! bunun peşine düşenlere dikkat edilirse genelde sapkınlık akar her yanlarından.erkeğin bakir olmasını küçümsemem,kızın bakire olmamasını hor görmem.sevdiğim güvendiğim adamla yaşamak isterim.evlenmeden önce yada sonra bence önemli değil.

1|0
    0|0
Yükleniyor...