Kızlar bakar mısınız bir? Over kisti hakkında?

Merhaba arkadaşlar. bekarım ve Ultrason sonucumda sağ yumurtalığımda 35 mm kist çıktı, adetlerimde çok ağrılı olduğu için doktor yaz doğum kontrol hapı verdi. adetimin 2 veya 3.günü tekrar kontrole gidip ultrasona gireceğim. aranızda doğum kontrol hapı kullanan var mı ne gibi etkileri olur? bu kist geçer mi? Ameliyat istemiyorum :(

0|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle bu soruyu neden cinsellik bölümüne açtın bilemiyorum ama soruna gelirsek.kistin bir ihtimalle fonksiyonel kisttir ve kendi kendine geçmesi de olası.ama büyüklüğünü de göz önüne alırsak temel tedavi izlem ve belki d.k hapları olabilir.ancak kistin neden olduğu önemli.polikistik misin,foliküler kist mi,fonsiyonel kist mi?

doğum kontrol hapları elbette leblebi değil ama kullanmaman gerektiğinde kullanmalısın.doğum kontrol hapları öcü değil ve ben hayatının bir dönemi de olsa doğum kontrol hapı almayan nadir kadın tanıdım.geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • sağlığı seçenektim aceleyle yazdım yanlış olmuş :)

Erkekler Ne Diyor 4

• geçmiş olsun doktor yazmışsa faydası mutlak vardır

0|0
    0|0
  • Bunu cevap vermek için çok erken bence. Tedavini yarım bırakma ve ciddiye alsan iyi edersin.

0|0
    0|0
  • bu kist geçer

0|0
    0|0
  • bunu doktorun bilir. ama yine de bizim overa bi danışmakta fayda var...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• tedaviyi dinle ve iç. pek bir yan etkisi yok eskiden kilo aldırırmış ama artık aldırmıyor. ve adetlerini düzenliyor hap. inş ciddi değildir geçer mi bilmiyorum.ama yaygın. polikistik over duyuyoruz.

0|0
    0|0
  • Düzenli kullanımda geçiriyor.Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • Polikistikover mi?

0|0
    0|0
  • Doğum kontrol hapları biraz kilo aldırır Yılda 1-2 kilo gibi. Ama kist için kullan zaten. Kist kilo yapar, adet düzenini bozar, çoğunlukla tüylenme yapar.. Çok zararları olan bir şey kist. Bunu göze alarak, zaten doktor da yazmış kullan. Her adet döneminde kistlerin oluştuğunu biliyorum. İyileşirsin. Bir de şu var Prof,Doktor İ.Saraçoğlunun soğan kürü var onu denemeni şiddetle tavsiye ederim. Çok iyi sonuç alanlar var, iyi biliyorum şahsen. Ameliyata gerek kalmaz... Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • tedavi bu yapacak şey yok , kilo alırsın biraz , yumurtalığa zararı var aslında ama...

0|0
    0|0
  • bazı kistler kendilinden geçer diye biliyorum doğum kontrol hapı adet düzensizliği için ablamada yazmıştılar ama o evli bende kilo aldırıo diye kullanmayı düşünüyom :p

0|0
    0|0
Yükleniyor...