Vajina da mantar olduğunun belirtileri nelerdir?

Beyaz rakı renginde jöle kıvamındaki akıntılar bir mantar belirtisi midir?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Vajinal mantar enfeksiyonu (vaginal candidiasis) ne tür şikayetler yapar, mantar enfeksiyonu belirtileri nelerdir?
    Vajina mantar enfeksiyonunun en sık görülen belirtisi vajinal akıntılardır. Vajinal akıntıların süt, sütün kaymak kısmı gibi şekillerde veya peynirimsi (peynir kesiği) görünümde olması tipik bir özelliğidir.
    Vajinal akıntı ile birlikte bazen vajinal kaşıntı ve vajinal yanma da olabilir.

Bazı durumlarda genital alanda yanma, idrar yaparken yanma (disüri) gibi şikayetler görülebilmektedir. Nadiren genital alanlarda aniden ortaya şişlik (ödem) çıkması ile de kendini gösterip kişilerde endişelenmelere sebep olabilir.

Vajinal mantar enfeksiyonuna sahip hastaların bir kısmında ilişki sırasında yanma ve acıma hissi de olmaktadır. (Disparoni)

Vajinal kandida enfeksiyonunda vajinal koku problemi olmaz. Eğer vajinal akıntıda veya ilişki sırasında vajina içinden koku da geliyorsa başka bir vaginal enfeksiyonun varlığı da düşünülmektedir. Özellikle bakteriyel vaginosis ve trikomonas enfeksiyonlarında vajinada koku problemi de ortaya çıkmaktadır.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Enfeksiyon kapmış olabilirsin

0|0
    0|0
    • her zaman olmuyor gerçi ama oluyor bazen hangi doktora gitmek lazım kadın hastalıkları uzmanına değil mi

• Jinekoloji ye git geçmiş olsun

• teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 12

• Beyaz akıntı belirtidir. Kaşıntı var mı?

0|0
    0|0
  • oncelıkle koku akıntı ve kasıntı.. sonra tabııkı tahlıl

0|0
    0|0
    • her zaman akıntı olmuyor bazen oluyor genelde şeffafken bu akıntı bazen dediğim gibi rakı rengi, kaşıntı yok koku da temiz olduğun sürece olmuyor zaten. Gitmeliyim değil mi doktora

• gözükün.. bu ısın kısırlığa varan etkılerı var

• şirinler varsa mantar da vardır hıaa :D :D :D :D

0|0
    0|0
  • Mantar kökleri bulursan bence bu bir belirtidir

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Peynir kesigi gibi akinti varsa mantardir

0|0
    0|0
  • kaşinti ve koyu akıntı diye biliyorum...

0|0
    0|0
  • Kokuyotmu kasıntı var mı

0|0
    0|0
  • Kaşıntı ve koku

0|0
    0|0
  • siyah rakımı var? akıntıdan değil kaşınmadan anlarsın

0|0
    0|0
    • beyazın yeterli olmayacağını düşünüp bir de rakı renginde olduğunu belirtmek istemiştim orada

• Jinekolag okuyorum isterseniz yardımcı olim

0|0
    0|0
    • evet sorun ortada

• Tel den kaynaklanıyo

• Sıvı normalse giydin iç çamasırından pamuklu giyin

• evet mantar var sende

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• kaşıntı soğanımsı koku sürekli kıvamlı bir akıntı belirtileri vardır

0|0
    0|0
  • Kasıntı kotu koku sarı akıntı olabilir

0|0
    0|0
  • Kasinti birde akinti ama sut kesigi olur ya o tarzda

0|0
    0|0
    • kaşınmıyor akıntı da çok olmuyor ama bazen bu tür akıntılar oluyor doğal mı bilemedim

• Dogal ozaman

Yükleniyor...