Sizce hangi doğum daha iyi yardım edrmiiniz?

8 aylık hamileyim 1 ay sonra doğum yapçam ama korkuyorum sezaryandan çok normal doğum ya da prenses doğum diyorum hangi doğum daha iyi prenses doğumda bele iğne yağılıyomuş hisedilmiyomuş ağrı doğrumu hangi doğumu seçim fikir verin

0|1
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• normal dogum yap

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Normal doğum tavsiye ederim o bele yapılan iğne doğum sancisindan da zormus

2|0
    0|0
    • ağrıyomu peki çok doğumdan sonra ağrısı oluyomu

• yani 1 doğumda ağrı falan hiç olmadı

• Hayır hiç olmadı stres yapma bebeğini görünce dünyayı unutacaksin bol şanslar :)

Erkekler Ne Diyor 14

• En saglikli dogum sekli normal dogum.. Anneninde bebeginde sagligi acisindan.. ayni zamanda ikisi arasindaki baglarida guclendirir.. sut hemen gelir kadin rahim kanserine karsi daha guclu olur.. ha doktor ters gelme veya olagan disi irilikte sezaryen derse riske gerek yok.. dogum sonrasinda kalkip yuruyebilirsiniz bile.. sezaryende cok agri sizi sanci cekersiniz..

0|0
    0|0
    • zatn sezaryen istmiyorum hangi doğumu seçmye ben karar veriyorum dimi sezaryan hayatta olmaz normal daha iyi

• Doktor karar verir buna.. ama sizin ve bebeginixin sagligi icin en iyisini isteyeceklerinden emin olun

• normal doğum yap olsun bitsin herşeyin doğalı iyidir

1|0
    0|0
  • İmkanın varsa suda doğum dene bence.

0|0
    0|0
  • Normal iyidr vajina genisliyor mu onda

1|0
    0|0
  • Merhabalar. Normal doğumdan korkuluyor doğru ama cocugun gelişimi ve metabolik saatinin başlaması için normal dogum şart. Sezeryan ile doğan çocuklar hayata bir sıfır yenik başlar benim gozumde. Onun dışında iğneli doğumların hemen hepsinde de bir takım komplikasyon riskleri var ki bunların başında BOS kaçağı denilen hadise geliyor. Bence tüm bu hususların bilincine vararak dogru kararı kendin vermelisin.

Bebişine ve sana sağlıklı upuzun bir hayat diliyorum...

0|0
    0|0
  • ilk hamileliğin mi

1|0
    0|0
  • Epidural anestezi olan bütün doğum larda bir ağrı yads sızı duymassın
    Normal doğum tabikide en sağlıklı olanı

0|0
    0|0
  • buna doktorunla beraber kara vereceksiniz sağlığın için hangisi uygunsa onu gerçekleştireceksin

0|0
    0|0
  • Sezeryanda aci hissetmezsin 1
    Yurumede zorluk cekmezsin 2
    Vajinanda genisleme olmaz 3
    Karar senin

0|0
    0|0
  • Normal doğum en ideali. çünkü çocuk anneye daha bağlı olur avrupada zorunlu olmadıkça normal doğum yapılıyor artıkın. herşeyin doğalı iyi

0|0
    0|0
  • Normal doğum

0|0
    0|0
  • Bir de evde suda/küvette doğum var. O an doğalı :)

0|0
    0|0
  • Normal doğum

0|0
    0|0
  • Çocuk için en verimli normal doğum

0|0
    0|0
    • bazı doktorlar sezaryen doğum olmak zorunda diyo sadece bu durumdan korkuyorum

• ne olursa olsun hayatta sezryan doğum yapmam

• Evet işte olması gereken bu istemek, bir iş ya da bir olaydan insan kendini ne kadar korkutursa ondan o kadar acı çeker, herşeyin başında ilk önce kafada bitirip istemek inat etmek

Kızlar Ne Diyor 8

• asla ve de asla prenses doğumu tavsiye etmiyorum. doğum sonrası ciddi agrıların oluyor ayrıca belinde ağrı kalması da muhtemel. sezayanda da aynı şekilde tamam dogum rahat ama sonrası sıkıntılı. normal dogum en ıyısıdır.

0|0
    0|0
  • azda olsa bı agrı hıssedıyorsun epidural doğumda cunku cocugu ıttırmen ıcın gereklı dıye duydum. ben normal dogumdan yanayım kesınlıkle daha saglıklı bıde bebegını kucagına alınca agrı filan kalmıyormus :)

0|0
    0|0
  • suda

0|0
    0|0
  • Tabikide normal dogum yap bebek icin de saglikiymis internetden de arastirabilirsin en dogrsu normal dogum

0|0
    0|0
    • peki açılma olurmu

• acı veriyomu diktirince doğum yapmaktan korkuyorum napıcam ben ya :(

• Ben de hic dogum yapmadim bilmiyorum aciyormu 😕😕

• tabiki sezaryen.

0|0
    0|0
    • nden ya sezeryandan korkuyorum

• o zmn normal yapıcaksn

• ewt aslında prense doğum istiyodum bele iğne vuruyolar hiç bişi hissetmiyosun 5 dkkada bitiyo diy ama daha sonra bel ağrısı baş ağrısına neden oluyomuş

• kimsenin lafına bakmayın akıllı olun en iyisini doktor bilir belki kemklerin açılmicak yeterince ve sezaryenden başka seçeneğin kalmicak ya da gerçekten bebek ters gelicek kordon dolanıcak bunlar olan şeyler her ihtimal göz önünde olmalı doktorun ne diyosa o

0|0
    0|0
  • az canınıza kıyın sezeryanda bebek direk oksijenle temas edio üstelik rahim yolundaki yararlı bakterileri almadan. kortexi zarar görüo. bu demek oluoki daha çocuğun doğar doğmaz %10 daha az zeki oluo. hak yolu varken b*k yolu niye. normal doğumda bebek rahim yolundan geçerken bağışıklık sistemi kuvvetlenio. canını geçtim bebeğini düşün. sezeryan doktorların para için uydurduğu bir yöntem. korkutuolar millleti yok bebek kendi bokunu yer yok kordon dolanır. yok bebek ters gelio. bgne kadar sezeryan vardı ya. az akıllı olun normal doğumda snn kilo vermende kolay olur. sezeryanda o göbeğin gitmicek düşün bunları

0|0
    0|0
    • korkuyorum szaryandan bıçak altına girmek istemiyorum

• premses doğumuda yapma acı hissetmezsen o bebeği nasıl itceksin

• Prenses dogum agri olmadan nasi ıkınacaksinki? Sanci olunca ıkınma hissi oluyor.
    Normal dogum yapmalisin secenegin varsa.
    Kesinlikle sezeryan istemezdim

0|0
    0|0
    • bele bir iğne vuruyolarmış uyuşuyomuş hiç hissetmiyomuşsun 5 dk içinde bitiyomuş

Yükleniyor...