Kızlık zarı efsanesi?

Kaçımız kızlık zarının ne olup ne olmadığını biliyor ki? Zaten cinselliğe gelince cahillikten geçilmiyor. İnsanlar biraz bilse neyin ne olduğunu "yırtıldı mı bozuldu mu"ya takılmayacaklar...

Güncellemeler:
Ben asıl söylemek istediğimi yazmamışım: Lütfen, güzünüzü seveyim, biraz araştırın. Kulaktan dolma bilgilerle geliyorsunuz buraya sonra. İnananın sizin yerinize ben üzülüyorum.

0|0
0|16

En İyi Erkek Görüşü

• Sabah akşam ırz namus peşinde koşan, kendi bacısının olduğunu unutan milletin karısının kızının namusuna göz diken uçkur düşkünleri'nin önem verdiği şahsiyet yoksunu şahsiyetsizlerin hezeyanlarından başka bir şey değil.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• hımen sadece ınsana has bır sey degıl bır cok hayvanın dısısındede olan bırsey.. ufak ıken korunmasızkenpıslıkten hastalık kapmasın dıye tanrının bahsettıgı bır ozellık.. zamanla buna paye yukleyıp namus kapısı sanmak ınsana has bır sey.. ınsan dedım dıye hemen seyetmeyın anladınız ıste:)) peygamber dul bır bayanla evlenmıs.. muhım olan zar başka yerlerde..

1|0
    0|0
  • Eee sonra?

1|1
    0|0
  • Kizlik zari kiz cocuklari kücükken bebekken kakasini yaptiklari zaman cinsel organlari acikta oldugu icin kizlik zari sayesinde diski vajindan iceri kacip hasta olmasinlar diye korunma teorisi hakim ama öyle bir organi yaratan acik degilde baska türlüde yaratabilirdi..
    Kizlik zari hastalik kapmamasi ve seni üzerek söylüyorum, vajina yoluyla cinsel iliski yasmadiginin ispati olarak iki ayri vazifesi olabilir.. Bilimsel olarak tam aciklamasi yok..

0|0
    0|0
    • Kızlık zarı neden esnek o zaman?

• Ben neden korkayım? Zaten kocam hiçbir zaman takmadı bakirelik işini.
      Çok gördüm bunun acısını çekenini, o yüzden söylüyorum.

• Sorunun seklinden, cevaplarindan egitimsiz , kendini birsey biliyormus zaneden, mantik disi cahlin biri oldugun ortaya cikiyor... Bana ne evliysen (inanmiyorum) senin kocanin bakireligi takmadigindan? okadar genisse, aldatsanda kabul eder merak etme.. Ilk basta ciddiye aldim cevap verdim, cevaplarini okudukca, kendisini birsey zaneden birisi ortaya cikti, yok bilmeyenlere aciyormusta, yok bilgilendirmek icin soruyormusta, ya git isine... tekeri bize icat ettim diyemi yutturacaksin..

• Yaniiiii?

1|0
    0|0
  • Biz kadini yiyecek gibi goruyoruz yani bu yemegi biri bizden once acmissa bozulmustur bu yemek :)
    Doktorasini bilmem ha yirtilmis ha bozulmus deyimlere niye takiliyorsun ki... Sonucta orjinal mi degil mi. Orjinalsa bozulmamustir orjinal degilse bozukmustur...

0|1
    0|0
    • İşte o zar yırtılmıyo bozulmuyo bir şey olmuyo

• Kanayan kan neresen geliyor...

• Kadın rahatlayamadığıbda, yeterince tahrik olmadığında yırtılıyor o zaman kanıyor

• araştırmayıp kulaktan duyup saçma sapan seylere inanan milletiz

1|0
    0|1
  • benceler bölümüne layık bir konu olmuş..

0|0
    0|2
  • Alkis +1

0|1
    0|0
  • Mesele zar değil hocam mesele ar damarı, eğer o yırtılmışsa diğer zarın bir önemi yok

0|1
    0|0
  • Haklısın aslında

0|0
    0|1
  • sorunuda detayınıda güncelinide ayakta alkışlıyorum.
    helal olsun

0|0
    0|1
  • Dimi aynen

0|0
    0|0
  • Kızlık zarını niye önemsemiyorsunuz. Kızlık zarı varsa demekki bir özelliği var ki ondan var. Hiç birşey boşuna değildir.

0|0
    0|0
    • Evet fakat kim yatmış kim yatmamış, onu anlamak için değil :)

• Lütfen kızlık zarı nedir nasıldır bir araştırın

• benim kızlık zarı ile işim yok ki. arın namusun kızlık zarında olmadığına da biliyorum. kızlık zarının değişik yapılarda olduğunu biliyorum. başka bir işe yaradığını da tahmin ediyorum. belki hastalıktan falan koruyor. herneyse işim yok zarla. nice zarı olupta başkalarının altına yatanlar da var.

• kızlık zarının işlevi o değil diyip herkesin altına gir sonrada namusluyum de. haklısın kızlık zarını kimse bilmiyo zaten... biz neden var olduğunuda biliyoruz. ama işte siz kızlar o zarın sembol olduğu bişeyi bile korumaktan aciz hale geldiniz... namus 2 bacak arasında değildir ama sevişmekte namuslu olmak demek değildir.. seviştiysen namussuzsun kim olursa olsun. soyismini aldığın adam ilkin olmadıkça namussuzsun. bu erkekler içinde aynı soyismini verdiğin kadın ilkin değilse o erkekte namussuz

0|1
    0|0
    • Neden?

• görüşlerimi ne kadar desteklersem destekleyim o zarı kaybetmenin ve zarı kaybettikten sonrada defalarca başka başka erkekle olmayı namus sandığını anladığım için zaten destekeleme gereği duymadım ben. evet zar amacı o değil ama bir şeyleri anlamada birazcık aracı olduğu kesin. ben zar namus değil ama biriyle herhangi bir şekilde yatmakta namus değil diyorum.. yani zar olsun olmasın benim gözümde niriyle yatan namussuz... eee madem orda bir zar var buda onun kontrol mekanizması olmuş. gerçi bu devirde sen gibi o zar onun için değil diyerek milletin altına giren çoğaldı ve sonradan o gereksiz dediğiniz zarı milleti kandırmak içinde diktirdiniz. neyse.. uzatmıcam fazla. iyi günler sana. zarını dağıt ona buna namuslu say kendini sen :)

• Zarın amacı değil konu. Zar sayesinde kimin yatıp kimin yatmadığını anlayamayacağımız. Bu "soruyu" namus konuşmak için sormadım, "bozulmuş mudur?" diye boşuna endişelenen kadınlara acıdığım için sordum.
      Ancak madem namus konuşacağız, evlilik olmadan cinsel ilişki yaşamanın kötü yanı nedir söyleyin de biz de aydınlanalım.

• Biliyosan açıkla da bilmeyenlerde öğrensin.

1|1
    1|0
    • Açıklıyoruz da insanlar anlamak istemiyor gibi? Kafam karıştı açıkçası.

• Kızlık zarı dediğimiz şey daha çok küçük kızlarda vajina girişini tamamen kapatır ve kalındır. Sonra değişime uğrar, bazısında hiç kalmaz. Bazısında daha azdır, bazısında daha çok; şekli insandan insana değişir. Bazısında zar hala vajinayı tamamen kapatır, bu durum ameliyat gerektirir.
      Zar esnek bir yapıdır, cinsel ilişki sırasında genelde yeterince rahatsa ve tahrik olmuşsa kadın kanama, yırtılma vs. olmaz. Lakin farklı nedenlerden de yırtılabilen bir yapıdır.
      Bir de insanlar vajina ilişki yaşadıkça genişler zannederler. Vajina da kasla çevrilidir, ilişkiden sonra eski haline döner. Anca fazla bir zorlama olursa, doku zarar görürse bir değişim olabilir diye düşünüyorum.

• Kızlık zarının bir önemi yok ki, Eğer evlilik öncesi cinsel ilişki, sevişme yaşanmıssa zar ister bozulsun ister bozulmasın yasak ilişki yaşanmış demektir. Bu da haram kılınmıştır. Namus kavramı olarak buna önem verilmesi inanç ve kültürümüzle alakalıdır. Yoksa başka ülkelerde evlenmeden önce sevişmek iyi birşeydir hatta kızlar kendileri bozarlar zarı.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...