Nolur bilen biri yardımcı olsun?

Geçen hafta ilk defa ilişkiye girdim. Adetim zaten 2-3 gün gecikmişti. Sonra 1 hafta boyunca hiç bişey yaşamadım. Adet olmayı bekledim. şu an adetim 15 gün gecikmiş durumda. 3 idrar testi yaptım hepsi negatif çıktı. Bugün tekrar ilişkiye girmeye çalıştım. Ama girdikten 3-4 dakika sonra kanama başladı. İlişkiyi bıraktık. Ped falan taktım. Adet oldum sandım çünkü. Baya kanıyodu. Ama şimdi bakıyorum hiç bişey yok. Yeni ped taktım gram kan yok. Yani adet olmamışım. Peki neydi o kan? bir de hamile olmamama rağmen normal mi bu kadar gecikme?

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım merhaba
    Bir çok kadın seks sonrası hamile kalma korkusuyla stres yasar ve bu stres de adet gecikmesine sebep olabilir.

İliski sırasında bolca kanama olduysa muhtemelen adet olmaya başladın demektir, büyük ihtimalle bir kaç saat içinde tekrar kanama olacaktır.

Kanama olmazsa o ilişkiden 3 hafta geçtikten sonra tekrar test yaptır.

Gebelik testinde doğru sonuç ilişkiden 3 hafta sonra anlaşılır...

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim en iyi görüş için

• Çok teşekkür ederim. O kadar korkuyorum ki.. 15 gün gecikmiş olması beni çok tedirgin etti. Adet söktürücü de kullandım ama olmadım. Bugün sonunda oldum diye mutlu olduğumda da aslında olmadığımı görünce hayal kırıklığı yaşadım. Umarım dediğin gibi sabaha tekrar başlar ve benimde içim rahat eder. Yeniden teşekkür ederim.

• Arkadaşım yaşadığın durumu anlıyorum, olabildiğince sakin olmaya çalış...
      Eğer istemediğin bir durum olursa yardımcı olmak için elimden geleni yaparım...
      Erkeklerin bu kadar bencil ve sorumsuz davranması beni de çok rahatsız ediyor.

Umarım öyle birşey olmaz ama olursa aldirman için yardımcı olurum maddi manevi

Erkekler Ne Diyor 7

• Normal. Bazen bir iki ay bile gecikiyor regl dönemi. Hepsi stresten. Sonuçlar negatifse sorun yok. Test yapmadın diyelim ama düzenli regl oluyorsun diyelim. Bu hamile olmadığın anlamına gelmez. Hamileyken 9 ay düzenli regl de olabilirsin, hiç olmayabilirsinde. Regl olup olmamak bir ölçüt değil yani...

0|0
    0|0
  • Tahriş olmasın

1|0
    0|0
    • Tahrişten bir pedi dolduracak kadar kan gelir mi?

• Adet düzensizliğim yoktu. Ama ilk ilişkiden sonra normal diye okudum. Yine de insanın başına gelince tedirgin oluyor tabiki.

• evet ilk ilişki normal üstelik şunu düşünün ne olursa olsun bir korku bir heyecen ve Hormonal bir değişiklik geçirdiniz

• ılkınde kanama olmadısa zar ıkıncıde yırtılmıs demekkı oldusa bazen 2. ilişkidede kana oluyor. adetın gecıkmesı psıkolojık

1|0
    0|0
    • İlkinde kanama oldu ama bu kadar fazla değil. Bu gerçekten adet kanaması kadar fazlaydı

• bazen olabılır öyle korkulacak bişey yoktur emın ol

• Değişik bir hap içtin mi?

0|0
    0|0
    • Hayır sadece adet olmuyorum söktürücü kullandım

• çok strestengecikmiş senin adetin gülüm

1|0
    0|0
  • Hamile olabilirsiniz

0|0
    0|0
  • normal