Prolaktin yüksekliği adet düzensizliği?

kızlar ya prolaktinim yüksek çıktı adet düzensizliğim var napsam geçer ilaç var parlodel kullandım ama düzensiz kısırlık var mı bende

Güncellemeler:
prolaktin
...

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Beyinde prolaktin hormonu salgilayan bez var onun buyumesinin sonucu oluyor. İleri adetin kesilir sut gelmeye baslar. Endokrin servisine yonlendiyor kadin dogumcular. Mr ve kan tahlilleri gorme alani testi yaptiriyorlar. İyi huylu tumer olarak degerlendiriliyor. Ancak degerin 400 lere cikmasi tehlike ssiniridir. İlaca genelde olumlu tepki veriyor deger dusuyor. Doktora bas vurmani oneriyorum. Erken mudahale her zaman iyidir. Bu tedavu uzun suruyor. Her uc ayda bir daha sonralari her alti ayda bir kontrol gerekiyor. Bu uc yil kadar suruyor. Sonra ilaci kesiyorlar. Kontrol devam ediyor. Deger yukselirse ilaca tekrar baslaniyor menopoza kadar devam ediyor sonrasinda.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Prolaktinin kisirlikla alakasi yokta doktorla danis danistiysan ve begenmediysen baska doktor bul bu konularda sakin kendi kafana gore ilac alma

0|0
    0|0
    • yok doktor verdi diğer hersey normal prolaktim 30.34 çıktı ne kadar olması lazım çokmu anormal bu değer

• Kisirlik farkli sey gebelige engel olmasi farkli sey. Doktoruna sorsaydin keske

• ya sordum ama ilaç verdi sadece

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...