Banyo ve abdest hakkında bir sorum olacak bakar mısınız?

Direkt konuya gircem ben cinsel ilişkiden veya mastürbasyondan sonra abdest almıyorum yani şöyle duş alıyorum çıkıyorum sonuçta temizlenmiş oluyorum. Aynı şekilde adetimden sonra da öyle. Giriyorum yıkanıp çıkıyorum normal şekilde. Ne yapmam gerekiyor doğrusu ne olabilir?

0|1
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Gusul abdesti alman gerekiyor

1|0
    0|0
    • Nasıl alınıyor

• Rica ederim

• Gusülden önce namaz abdesti alırsan sünnet üzerine olur

En İyi Kız Görüşü

• 3 defa agza 3 defa burna su veriyosun sonra tum vucusunu yikiyosun. Aonrasinda normal abdest almakta sunnetmis

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Gusletmek, yani boy abdesti almak isteyen bir kişi önce besmele okur ve : "Niyet ettim Allah rızası için gusül abdesti almaya" diye niyet eder. Elleri bileklere kadar yıkadıktan sonra edep yerlerini temizler. Bundan sonra sağ avucuyla ağzına üç kere su alır ve her defasında ağzını boğazına kadar gargara şeklinde çalkalar. Oruçlu ise boğazına su kaçmamasına dikkat eder. Sağ avucuyla burnuna, genzine kadar üç defa su çeker, her defasında sol eliyle burnunu temizler. Bundan sonra tıpkı namaz abdesti gibi abdest alır.

Abdest aldıktan sonra önce başına, sonra sağ, daha sonra da sol omuza üçer defa su döker ve vücudunu yıkar. Suyu her döküşte elleriyle vücudunu iyice ovuşturur. İğne ucu kadar kuru yer kalmaksızın vücudun her tarafını güzelce yıkar. Gusülde bıyık, saç ve sakal diplerine suyun iyice işlemesi için ovuşturulur. Göbek boşluğu, küpe delikleri dikkat edilerek yıkanır. Böylece gusül abdesti almış oluruz.

* Bayanlar ve Erkekler aynı şekilde gusül abdesti alır. Bayan için ayrı erkek için ayrı bir boy abdesti alınış şekli yoktur.

Guslü (Boy abdesti) Gerektiren Haller:

1|0
    0|0
  • Gusül abdesti alman gerekli. Bilmiyorsan söyleyebilirsin.

1|0
    0|0
  • gusül alman gerekir
    niyet ederken de allah rızası için demek yanlış diyor hocalar
    direk niyet ettim gusül abdesti almaya ya da gusletmeye desen de olur sonrasını biliyorsun öğrenmişsin

1|0
    0|0
  • müslüman isen dini kurllara uygun şekilde abdest almalısın yoksa cenabet gezersin buda iyi değil günah

2|0
    0|0
  • Yanlış gusül aptesti alman lazım.. niyet ettim gusül aptesti almaya diyeceksin. sonra 3kere agza 3kere burnuna su çek kuru bir yer kalmasın...

1|0
    0|0
  • Hanefi mezhebindeysen niyet etmek şart değil. Ama hiç kuru yer kalmayacak şekilde tüm vücudu yıkamış ve ağza burna su vermiş olman lazım gusül almak için

1|0
    0|0
  • Gusül abdesti alman lazım. Hanefi mezhebinde isen ağıza ve buruna su verip (farzdır) tüm vücudu iğne ucu bile kuru kalmayacak şekilde yıkaman lazım.
    Cenabet olup gusletmeyenlere ahirette ateşten gömlek giydirilecek diye bir hadis okumuştum.

1|0
    0|0
  • Onemli olan niyet canim :)

1|0
    0|0
  • Niyet onemlidir niyet edip gusul abdesti alman sart

1|0
    0|0
  • Gusul abdesti alman lazim regl abdestin gecerli olmaz

1|0
    0|0
  • Abdest alman gerekiyor

1|0
    0|0
  • Dogru olani yapiyorsun zaten

1|0
    0|0
    • Yalniz normal banyo gibi olmaz başta besmele ve niyet edip gusul abdesti almaya dicen 3 kere agzina su vericen her verdiginde gargara yapican 3 kere burnuna vericen her su verdiginde burnunun içine cekicen sümkürcen sonra hicbiryerin kuru kalmicak sekilde yikanican

• Önce niyet etmek ağzına burnuna 3 defa su verip tüm vücudunu yıkamak lazim

1|0
    0|0
  • Gusul abdestini hic duymadin mi? Sen hep cunup geziyorsun o zaman

0|0
    0|0
    • Duş alıyorum cünüplükle ne alaka?

• Of tamam neyse senden bana Hayır yok

• Daha detayli bilgi istersen mesaj at hepsini anlatayim erkegin aldigi gusul abdesti ile kadinin farklidir.

• Niyet edip abdest alman gerekir

1|0
    0|0
  • 3 kez ağzına su verip gargara yap tükür. 3 kez burnuna çek sonra tüm vücudunu yıka ;) kuru yer kalmamasına dikkat et. bu kadar ;)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...