Evlenene kadar sabretmekmek mi, yoksa yaşamak mı?

hiç sevgilim olmadı.ama bende bişeyler yaşamak istiyorum ama yaşarsam artık bakire olmucam.evlenirken bana sorarsa hiç erkekle seviştinmi yalan söylemek zorunda kalıcam ama bende diğer kızlar gibi bir erkekle çıkıp sevişmek istiyorum.illa evlenene kadar bekleyeyim mi?

0|0
16|28

En İyi Erkek Görüşü

• BİR GÜN Peygamber Aleyhisselam’ın huzuruna bir genç geldi. Sıkıntılı bir hâli vardı. “Ey Alllah’ın Resulü, zina etmem için bana izin ver. Artık tahammülüm kalmadı” dedi.

Orada bulunanlar, gencin bu fena isteğinden dolayı, hiddete geldiler. Bazıları onu şiddetle azarlarken, kalkıp ağzını kapatmak için üzerine hücum edenler oldu. Suratına bir tokat aşketmek arzusuyla yerinden fırlayanlar bile vardı.

Ancak, o Şefkatli Nebî, bunların hiçbirine izin vermediği gibi, susup genci dinledi. Sonra yanına çağırdı ve onu dizlerinin dibine oturtup sordu:

“Böyle bir şeyin senin annenle yapılmasını ister miydin?”

Genç:

“Anam babam sana feda olsun yâ Resulallah! Elbette istemezdim.”

Peygamber Aleyhisselam:

“Hiçbir insan, annesine böyle bir şey yapılmasını istemez” buyurdu ve:

“Peki senin bir kızın olsaydı, ona böyle bir şey yapılmasını ister miydin?” diye sordu.

Genç adam bu soruya da:

“Canım sana feda ey Allah’ın Resulü, istemezdim.” diye cevap verdi.

Peygamber Aleyhisselam:

“Hiçbir insan, kızına böyle birşeyin yapılmasını istemez” buyurdu. Ardından da:

“Halanla veyahut teyzenle böyle bir şey yapılmasını ister miydin?” dedi.

“Hayır yâ Resulallah!” dedi genç.

“Bir başkasının kız kardeşinle zina etmesini ister miydin?” dedi Resulallah.

“Hayır! hayır, istemezdim!” diye cevap verdi genç.

Ve Peygamber Aleyhisselam sözlerini şöyle bitirdi:

“Hiç kimse, halasıyla, teyzesiyle, kız kardeşiyle zina edilmesini istemez.” Sonra da, o gence dua buyurdu:

“Allah’ım bunun günahını bağışla, kalbini temizle ve namusunu koru.”

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Hem dinen hem ahlaken yanlis bisey sabret bence bir kac dakika icin hayatina kara bir.leke surme

6|4
    2|2
  • canım yazdıklarını okudum sana hak verdim inan bende seninle aynı durukmdayım 22 yaşındayım bu yasıma kadar hiç kız arkadaşım olmadı, anlican daha siftahım bile yok kimseyle sevişmedim ya biz ne olucaz böyle ya :( biz ve bizim gibi olanlar yani işimiz çok zor, hiç içmizden geldiği gibi özgürce yaşayamıyoruz bazı şeyleri... bu arada sana tavsiyem bunca zaman kendini kısıtlamış özgürce yaşamamışsın bundan sonra içidnen geldiği gibi yaşa yapmak istediklerini yap derim. kimsenin seni ne düşündürdüğü ilgilendirmesin hakkındaki kararları sen al ve eleştrileri umursama, bakirelik olayı da eger cok onemliyse senin için emin ol gunumuzde erkeklerin bır cogu bekarete onem vermıyor artık sonucta namus bacak arasında degil beyinde. ama yok ben bekaretimi evlenecegim erkege saklıcam dersen bununda yolu var. o zaman bekaretine zarar vermeden yine içinden geçen şeyleri yaşaayabilirsin. nasıl mı? arkadan ilişki yaşayabilirsin(ters ilişki) yada kızlığına dokundurmadan yüzeysel olarak sadece sevişebilirsin veya sanal seks dedikleri birileriyle karsılıklı kamera acıp masturbasyon yaparsın tatmın olursun. yani gırdugun gibi bekaret filan sorun degil sen diledigin gibi yaşa yeterki gerisi hikaye. bu arada sana daha detaylı olarak özelden yazdım istersen ekle beni en azından konuşur dertleşiriz. sonucta aynı dertten muzdaribiz :( sana hayatta bol şans ve bol seksli günler diliyorum :) umarım her sey gonlunce olur.

0|0
    0|1
    • arkadasım sen yine bayansın diledigin erkegi bulur seks yaparsın ama ben erkegim diledigim gibi bayanda bulamıyorum bu yuzden kendını benım yerıme koy ve karamsar olma derim :)

• bir kiz olarak dusunemeyecegime gore, bir erkek olarak dusuncemi aciklayayim; hic sevdigim bir kizla iliskim olmadi, olan tum iliskilerim ya siradan tek gecelik iliskiler ya da parayla olmustur. benim fikrim bunun guzel bir sey oldugundan yana ki ben her canim istediginde yapiyorum veya yapmaya calisiyorum. ama sen ne dusunursun bilemem :)

not: bu konu Turkiye'de bu kadar rahat degil ama baskasinin senin hakkinda ne dusundugunu umursamiyorsan cok da onemli degil bence kafana gore takilabilirsin ;)

0|0
    0|0
  • 3 dakikalık zevk için boşver yaşama bekle biraz daha...

4|0
    0|2
  • sabretmek tabiki. zaman zaman elletmek okşanmak istersin ama burda da ahlaki değerler ve elletip okşandıktan sonra diğer kademe olan cinsel ilişkinin başlamasına sebep olacaktır. Bende hep bunu düşünüyorum ama ahlaki değerler daha ağır basıyor. (herkese göre ahlaki değerler farklıdır )

2|0
    0|1
  • Dini ve ahlaki olarak bakarsak yaşamamalısın. Ama günümüz toplumunda bu artık doğal karşılanıyor, karara tabiki sana ait. Ama benim kaldıramadığım bir şey var, erkek yapınca adam oluyor, kız yapınca o*****pu oluyor. İşte buna karşıyım. Bu nasıl bir erkeğin hakkı ise bayanında hakkı bence..

0|0
    0|0
  • sonu pişmanlık olabilir.

4|0
    0|2
  • yalan söylemek zorunda değilsin

bu konular hakkında konuşmak istemiyorum dersin olur biter

bekaret önemliyse senin için başka yöntemler var onu denersin

0|0
    0|0
  • Bekle bence, başkada birşey demem

0|0
    0|1
  • bende birşeyler yaşamak istiyorum, benim neden manitam yok :)

0|0
    0|0
  • Gerçekten beklersen ve sevdiğin bir insanla evlenirsen çok ama çok daha mutlu olursun. Çünkü ortalık malı olunca hiç bir değerin kalmıyor.

1|0
    0|0
  • yasa tabiki neden yasamayasin ki

evlenene kadar niye bekliyesin ki

cinselligi ogren tad

1|1
    2|3
    • Bakın kendiniz yapıyor olabilirsiniz ama kimseyi günaha teşvik etmeyiniz

• Nerden biliyorsun deyişmeyeceğini.Kararsız ve sormuş.

• @msdidnt sorus sekline ve yazis sekline bak anlarsin ne demek istedigimi

o kararini coktan vermis :((((

hikayeden negme yapiyor

• Anlaşılan sende kayışı koparmışın artık.

0|0
    0|0
  • aşıksan ve karşındaki erkeğin sana sonsuz bağlı olduğunu kendininde ondan başka kimseyle olamayacağını düşünüyosan hiç bekleme.. yok sadece zevk için yapcaksan ilerde bu seni rahatsız eder..

0|0
    0|1
  • lşmdi 10 dk zevk yüzüne inan kocana yalan söylersın ama onrada ınana herğün kendınden utanırsın o yuzden boşver gitsin

0|0
    0|1
  • sabretmeyi bilmelisiniz...

2|1
    1|1
  • benimle evlenir misin?

2|0
    0|0
  • bu sana kalmış birşey...sen karar ver...

eğer bekaretini vermeye değecek birisi varsa, neden olmasın?

bence bekaretini önüne gelene değil evleneceğin erkeğe vermeye çalışmalısın...

0|0
    0|0
  • Dunyaya kac kere gelecegız..Bence sonuna kadar gidin :D

0|2
    5|1
  • yapma bence kim nederse desin sonu pişmanlık olur

1|0
    0|2
  • yasa cinseligini ama degerlerinide koru bence tabbiki ellenip oksanacaksin sende gel eminin killi kollarina bakem ))))))))))))))))

0|0
    5|4
    • Bakın kendiniz yapıyor olabilirsiniz ama kimseyi günaha teşvik etmeyiniz

• Hayatını karartırsın başka bişey demiyorum ;)

0|0
    0|0
  • sevdiğinle yaşıyorsan mutlaka en güzel olnı budur.

0|0
    0|0
  • sabret özel ol

0|0
    0|0
  • beklemelisin

0|0
    0|0
  • sbret

0|0
    0|0
  • onbeş dakika için pişman olma yaşamaya değecek biri ile evlilik mevhumunda yaşa...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 16

• BEKARETİNİ VERMEDEN ZEVK ALABİLRİSN DİYEN SAHTEKARLAR VAR :))

ARKADAN VEREBİLRSN MESELA, ANAL DA YAPABİLRSİN, SÜRTÜNEDEBİLRSN, AMA SEN HALA BAKİRESİNNN! EVLENCEĞİN KEKOYU KAFALARSIN BÖYLE!

AAAAAAAAH AAAAAAH NEREYE GDİYİO GENÇLİKKKKK.

SEVDİĞİ ADAMA BEKARETİNİ VERMİŞ BU KONULARDA ERDEMLİ ARKADAŞLARIM VAR, Bİ DE HER HOŞLANDIĞIYLA "BEKRATEİNİ VERMEDEN" İŞİNİ GÖREN TEMİZ KIZ ARKADAŞLARIM :)))

BEKARET HERHANGİ Bİ YAKINLIKTA TEMASTA BULUNMAMAK DEMEKTİR. SİZ, BUNU ZARDAN İBARET SANANLAR, BU SAHTEKAR KIZLAR TARAFINDAN KANDIRILMAYI HAK EDİYOSUNUZ! VE SİZ ERDEMSİZ İÇİ PİSLİK DOLU OLUP KENDİNİ MELEK GİBİ GÖSTEREN KIZLAR, GERÇEKTEN MİDE BULANDIRICISINIZ...

HA KANDIRIP KANDIRMAMA MESELSİNE GELİRSEK, KARŞINDAKİ ADAM DA VAKTİ ZAMANINDA ZİNA ETMİŞSE SEN NEYİN PEŞİNDESİN? O YAPMADIM DİYE KANDIRIYO MU SENİ? ASIL SEN İĞREN ONDAN, HER BULDUGU DELİĞE GİRMİŞ DİYE. O ÜÇ BUÇUK ATSIN SENİ KANDIRMAK İÇİN.

SONUÇ OLARAK;

YA "GERCEKTEN" BAKİRE OLUN, YA DA ŞEREFİNİZLE ERDEMİNİZLE, TÜM SAMİMİYETİNİZLE KENDİNİZİ SİZİ SEVEN, SİZİN DE SEVDİĞİNİZ KİŞE TESLİM EDİN!

2|0
    1|0
  • Evlenene kadar sabret.. ilerde pisman olacagina, ter temiz bir kiz olarak cikarsin müstakbel kocanin karsisina :)

2|4
    1|1
  • insan yanlış olduğunu bile bile yaparsa buyuk aptallıktır. evlendıgmde yalan soylemek zorunda kalıcam dedıgın ıcın sana gorede yanlış. evlenmeden bırseyler yasanmamasını dusunen bırı olarak kendını yuva kuracagın ınsana sakla,emın ol sandıgın kadar güzel birsey degl oylesıne sevisip gecmek.

2|3
    0|2
  • Sabreden derviş muradına ermiş.

1|4
    1|1
  • yalan söylemek zorunda değilsin bu bir .

ikincisi bu tavırda olan bu zihniyette olan bir erkekle zaten birlikte olabilir misin kendine bunu sor. korktugun ne ? evlendiğim zaman sorun çıkar . e sen evlendiğin zaman sorun çıkaracak profilde bir erkekle birlikte zaten yürütebilir misin ?

üstelik bu başkalarına sorulacak bir şey değildir pek , kişiliğin , hayattan beklentin , sosyal ilşkilerin psikolojik ve fizyolojik durumun gibi onlarca parametreye bağlı . dünyanın hiç bir yerinde baglı değil ama bizim gibi kültürlerden gelen topluluklar için bağlı .

biriyle birlikte olmak zorunda da değilsin . yani sorun bakire olman ya da olmaman değil , bu konuda tereddütlerinin olması . bunları gidermeden biriyle birlikte olma . hem karşındaki için zor ,hem senini için.

1|1
    1|3
    • :)) yorumuna çok guldum ya erkekler başkasıyla yatan kızla da evlenmıyor onu ne yapacağız pekı

• benim bahsettiğim 200 erkeğin içinde senelerce kalmış tipler değil .

• sabret. herseyden once gunaha girersin. kendini dusun

2|4
    0|2
  • bekle canım bekle...

0|3
    0|1
  • o yaşasın sen sabret.

enayisin çünkü.

o ahlaksızlığın sınırlarını zorlasın sen de ona sakla kendini.

sonra rahatsız etmezse bu durm seni sorun yokkk.!

ben eşitlik taraftarıyım

kıza el değmemişse erkek de aynı olcak.

kız yaşamışsa erkek de yaşıcak.

ERKEK AHLAKSIZ NAMUSSUZSA, GÖZÜNÜ ELİNE ERKEK ELİ DEĞMEMİŞ KIZLARA DİKMİCEK.

HAA ENAYİ KIZ ÇOKK, O AYRI.

0|0
    0|2
  • Birini sevmiyorsan sevgilinde yoksa sabret bence,

1|2
    0|0
  • yapma 3dk zevk icin degermi, hem gunah hem ilerde esine ne diyeceksin..pisman olursun

0|4
    0|1
  • herşey bazı değerler üzerine kurulur bu değerler ne kadar değerini sarsarsan o değerde devam eder insanda bazı değerler üzerine yaşar sende bu değerlerin tadında ve lezzetinde olursan o zaman tadına bak selamlar

0|1
    0|0
  • haydar amca derki sabrın sonu selamettir

0|3
    0|1
  • bakireliğini vermeden zevk alabilirsin illa kızlık bozulcak diye bir kural yok ama günahını da düşün ondan sonra yönel:)

ben bekaretimi vermeden yaşadım ama hiç de pişman değilim...olması gereken de bu bana göre..

1|1
    3|2
  • sen kararını vermişsin gibi geldi bana ama bence sabret sonu pişmanlık olabilir

1|1
    0|1
  • Sevdiğimle yaşadım. Pişman değilim. Ha herkes pişman olmiyacak diyede bir şey yok.

1|0
    0|1
  • bence yasan bilir ama anal yani ancak evlenince acilirim deye duunenlerdenim beenn

0|0
    0|0
Yükleniyor...