Yasmin kullananlar bir bakabilir mi?

Ya doktor bana bu hapı verdi daha çok hormon düzenleyici olarak verdi ama nasıl kullanacağımı ben hiç anlamadım gitti... hapı 1 kutu bitirince hemen ardından 1 kutu daha mı alıcam yoksa adet olana kadar ara mı vericem? Birde ben harbi kötü durumdayım herşeye kızar öfkelenir oldum sürekli ağlıyorum sabır denen şeyden bende gram kalmadı hele son 1 haftada iyice arttı ve hap bitmek üzere... ben ne yapmam gerek şimdi?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Günaydın...

Jasmine ne yazıkki bir hormon hapı ve hormon haplarının hepsi vucudun dengesini özellikle psikolojik olarak çok bozuyor. Genelde doğum kontrol özelliğinin dışında adet düzenleyici vs olarak verirler jasmini. Doktopr nasıl kullanacağını anlatmış olmalı ancak anlatmadıysa buyuk ihtimalle adet döneminde kesmen gerekiyor. En önemlisi de baş dönmesi ve sabah bulantısı da yapması. Genelde polioverial kist sendromunda verilir ancak ben kullanılması hem de uzun muddet kullanılmasından taraf değilim. Hormonlar iki ucu vidanjörlü değneye benzerler. Kullansan bir türlü kullanmasan bir türlü. Sen yine de düzenli testlerini yaptır olur mu? Geçmiş olsun...

1|0
    0|0
    • Günaydın... 3 ay kullandıktan sonra kontrole çağırdı doktor. Düzenli test derken? Heer ay yaptırmam gerekir mi? Yoksa 3 ay sonra mı yapılmalı? Bu duygu değuşiminden dolayı doktora başvurmalı mıyım?

• Dytgu değişiminden dolayı doktora başvursan dahi yapılacak birsey yok maalesef. 3 ay sonra kontrol demişse bence bekle. 3 ay dişini sık ve bu ani değişimlerin seni etkilemesine izin verme. Zaten bir müddet sonra (ne yazikki) vucut alışmaya başlıyor bu kadar ani öfke nöbetleri falan olmuyor. Lakin bu sefer bıraktıktan sonra kısa bir dönem yine bocalıyorsun. Senin için en önemli olan şey bence sağlık durumun. Yani bu ilacı neden doktor sana verdi ise o konuya yönelmelisin. Dediğim gibi önemli olan şu an ki ihtiyacını karşılamak. Onun dışında yapılması gereken bir şey yok.

En İyi Kız Görüşü

• kullandıgın ılac bır dogum kontrol hapı ve ıcınde 21 tane var. sen bu 21 taneyı ıcınde regl olucaksın ve reglı baslangıcının 7. gunu 2. kutu ılacı ıcmeye baslayacaksın. reglın kanaman ufak ufak devam etse bıle sen ılacı ıc. bu 1. sorun
    2. sorun yasmın bıraz zor bır ılac daha dogrusu dogum kontrol ılacları bıraz zor. yanı bırısı senı asırı duygusal yaparken dıgerı senı sınırlı asabı yapabılır. bunun en etkılı yontemı ( bı sakıncası yok ) baska bır hapla degısım yapmaktır. doktoruna ulasma ımkanın varsa bu ıkıncı sıkayetını anlat sana baska bır hap verecektır. eger memnun kalırsan onu kullanmaya devam edersın , kalmazsan yıne ararsın sana baska bır ılac onerır. hatta eczaneye, eczacının kendısıne bıle sorabılırsın.

0|0
    0|0
    • Ama hapı adetun ilk 2 günü almam gerekmiyor mu hap bitti ve henüz adet olmadım hem

• eig ıcın tesekkurler :)

• rica ederim :D

Erkekler Ne Diyor 5

• Adet döneminde başladın mı hapa?

0|0
    0|0
  • 1 kutu bitince 7 gün ara veriyorsunuz sonra 2 kutuya başlıyorsunuz

0|0
    0|0
    • 7 gün mü adet olana kadar mı? Çünkü adetin 1. ya da 2. Gününde almaya başlamalıyım

• Hap iyi değil aslında vücudunu bun yeni bozar zarar verir

0|0
    0|0
    • zarar vermeye başladı bile aslında... ama o da gerekli :/

• korunmak amaçlı değil hormon düzenleyici tedavi amaçlı

• O zaman kullanabilirsin doktor sana tavsiye ettiyse. İlacın bitti ise tekrar git doktora daniş ona gore kullanmaya devam et

• kutuyu açtığında prospektüsü var orada nasıl kullanman gerektiği yazıyor.

0|0
    0|0
    • Prospektüsle olacak iş olsa sormazdım

• prospektüsle olacak iş. eşimde yasmin kullanıyor ve prospektüsünde yazıyor.

• okudum ve aklım karıştı

• yeni hap siparişi ver

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İlk kez başlayacak olanların ilk hapı adet başlangıcının tercihen birinci veya ikinci günü almaları gerekir.
    3 hafta kullan 1hafta bırak, 7 günyani 8ci günü tekrar devam adet olmasanda
    Her kutu bittikten 3-4 gün sonra normal adet görülür. ilk kulaninca adet belki biraz gecikir sürekli gecikirse danis doktora

1|0
    0|0
    • anladım teşekkür ederim :D

• hapları adetinin 2 . gününde kullanmaya başlıcaksın. Haplar bitince adet oluyorsun zaten 2 gün adet olcaksın sonra yine adetinin 2. gününde başlıcaksın kullanmaya. İlk aylar ara ara kanaman gelir, ama 2. ayda tmamen düzene girersin. Kilo aldırmıyor merak edersen. Birde sivilcen felan varsa çok iyi geliyor. yüzün daha güzelleşiyor. :)

0|0
    0|0
    • 7 gün ara ver diyorlar ama 8. gün başla... hapı bıraktıktan 3 gün sonra adet olursam haman başlamalı mıyım yani?

• Yok öyle 7 gün falan. Hapı bıraktıntan sonra adet olduğunda hemen 2. günü en geç 3. günü başlaman gerekiyor. Sağlıklı ve doğru olanı bu

• hımmm... anladım...

• doktora nye sormuon?

0|0
    0|0
    • En az bir 15 gün sonraya randevu veriyorlar.. randevu bulnmuyor hem önce kullananlardan öğrenmek istedim

• Yazdığında anlatmadı bende prospaktüsü okumadığım için sürekli gün aksatmadan kullanacagım sanıyordum prospektüsü okuyunca da aklım karışüı ayrıca niye muhalefetsin anlayamadım

• muhalefet olmkla alakaı değil dr dan alcğn bilgi dha sağlklıdır

• onu her zaman duzenlı olarak kullanaksın yanı o haplar oyle

0|0
    0|0
    • düzenli kullanıyorum da kullandığın süreçte adet olmuyo muşsun ve 7 gün ara vermelisin diyen de var ara verdikten sonra adet olduğunun 2. günü devam etmelisin diyende

Yükleniyor...