Sevgilim hamile kalmış :(

arkadaşlar benim sevgilim benden önceki ilişkisinde birlikte olmuş, hamile kalmış ve kürtaj olmuş. ben bunu öğrendiğimde beynimden vurulmuşa döndüm. kalakaldım yani bu arada görüşmye devam ettik ben hiç cinsellik yaşamamıştım. ilk şimdi yaşadım bu sevgilimle. ve şu an çok seviyorum. ama aklımdan o düşünceyi de atamıyorum. ne yapacağımı şaşırdım ayrılmayı düşününce üzülüyorum. devam etmeyi düşünüçe kaldıramıyorum. öylece bekliyorum ona hiç bişeyden bahsetmedim. ama içimde savaş var

0|0
17|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi anlattıysa duygularınla savaş bakalım biraz da zaman ver kendine, başkasından duyduysan boşver savaşma.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• --Bu kıza değer verseydin ve sorun etmeseydin o kızla birlikte olmazdın.

--Neden biliyormusun bu kızla beraber olduğunda ayrılma düşüncesini söylediğin zaman kız beyninden vurulmuşa dönücek ve hesaplar yapıcak aklında diycekki neden o halde benimle birlikte oldun ben sana güvendim dürüst oldum sen ise benim bedenimi kullandın madem kaldıramaıycaktın neden o kadar zaman benimle birlikte oldun umut verdin diyecek.

--Sen böyle bir soru karşısında ne cevap vermeyi düşünüyorsun...?

--Kendine dürüst ol önce ben bu kızı neden seviyorum diye.Belkide aklında bir köşede bu kızla istediğin an beraber olabilme düşüncesi yatıyor nereden bilicek kız veya biz insanlar sen bile kendinin farkında değilsin belkide.Kendini sineye çekmelisin.

--Kimse hatasız değiş şu dünyada belki kız arkadaşın büyük bir günah işledi hamile kalarak ama onun vebalinide kendisi vericek öbür dünyada.Benimde duydup şahit olduğum kişiler oldu ikinci evliliklerini yapıp üstüne birde çocuk doğurdular.Bu insanlarında evlenmeye hakları varmış demekki öyle değilmi?

--Cahilce hareket ediceksen kendini affetmemelisin o kızla ilişki yaşadığın için.

--Ben bu kızı kaldırırım diyorsan o kişinin çocuk aldırdğını unutup sadece birisiyle bir ilişki yaşadığını düşünüceksin.Bazı erkekler başkasıyla birlikte olmasını kabul edemez sen bunu aştın tek sorun çocuk aldırmasımı oldu?

--Biraz daha samimi olun düşüncelerinizde böyle hiç inandırıcı değilsiniz.

0|0
    0|1
  • keşke kızla birlikte olmadan bunları düşünebilseydin...şu saatten sonra onu bıraktın diyelim kız da nasıl bir iz bırakacaksın 'ben herşeyi anlattım dürüst davrandım o ise bu bildklerini kullandı ve gitti' ve kız da hem güven problemi oluşturacaksın hem de bir daha kimseye dürüst olamayacak.kendi açından bakalım gerçekten seviyorsan ayrılman çözüm olmayacak ki hep içinde kalacak hatta sonra ayrıldığın için pişmanlık yaşayacaksın.ama devam etmeye karar verirsen de bu durumu bir şekilde kabullenmen lazım çünkü her zaman aklında olursa ister istemez bir tartışmada bunu sürekli kızın yüzüne vurabilrisn ki bu da kız açısından ilşkinizin sağlığı açısından hiç hoş olmaz

iyi düşünmen lazım iki seçenek de zor ama sen kendini daha iyi tanıyorsun hangi zorlukla başetmen daha kolay olacaksa ona göre karar ver

1|0
    0|0
  • Ya kızı sevıyorsun o zman kızın öncesıne sünger çek gıtsın..

Nedir bu kenedene ezıyet arkadaş..

ya ayrılırsın ya da bakarsın ıyı kız hoş kız karakterli sana uygun devam edersin.. Koskoca adamsın artık.. Herşey bu kadar zor değil.

1|0
    0|0
  • Öncelikle kız dürüst birisiymiş ki sana geçmişini en ince ayrıntıya kadar anlatmış . Şu konuda samimiyetime inanmanı dilerim... Hiç bir kız geçmişini kolay kolay anlatmaz kızlara sorsan çoğunluğu geçmişte bişey yaşamadım falan der... Sevgilin senden önce birini sevmiş hamile kaldırmış aldırmış eminim bunlar o kızı bir hayli yıpratmıştır. Şimdi seninle birlikte ve sende bu kızla beraber olmuşsun aklın neredeydi? Kabul edemiyorsan ayrılırsın ama bana sorarsan seviyorsan ona sahip çık derim

1|0
    0|0
  • Kadınları ne zaman bir eşyadan farklı göreceksiniz

Merak ediyorum.Siz erkeklerin üçüncü beşincisi

Olurken sorun yok ama , yüzustu bırakılırken hatalı

Evet hata şu ,duygusal olmaları erkeklerinde bunu

Kullanmaları,sende git herkes gibi nasıl olsa hiç birinizin

Vicdan muhasebeniz olmaz

3|0
    0|0
    • Yorumunuzu okudum Hanimefendi ama ben size hic katilmiyorum. Kadinlar hic bi zaman GERCEK BI ERKEK tarafindan esya olarak gorulmedi. Senin erkek dedigin o erkekcikler aslinda erkek degilde, simdiki modern dunyadan etkilenmis ve arti onlarin tum kotu yonlerini almis, kendini erkek sayip ortada dolasan kimselerdir. Gercek bi turk erkegi eger gercekten seviyorsa, yuzustu birakmaz SAHIPLENIR. Akli basinda olan bi kiz da hic bi zaman hislerine kapilip yanlis yapmazzz...

• hayat bu herşey olabilr mantığı artık beni sıktı. zamanında söylemiyor gitmiş yapmuış çocuğuda aldırtmış şimdi hiç birliktelik yaşamamış birinin kanına kolayca girmiş bu kızdan bence sana hayır yok bu savaş seni yer bitirir bırak kızı bir süre sonra bahane bul. asla sen bu sorularla mutlu olamazsın sölim.

1|0
    1|0
  • kötü bir durum cok kotu hıcbır erkek kabullenemez sevdiği kızı dusunemez oyle kurtaj falan...biz burada ne desek boş,sen bu durumu kabullenemeyceksın ve saglıksız bir iliski olucak..aklından cıkarabıleceksen inanıyorsan kızı bu sekılde kabullenıyorsan devam et..ama aklımdan cıkmaz onu tekrar saramam dıyorsan ıkınızede yazık etmeden bitir.. ama bu kızın kişiliğinede baglı bır genclık hatası yapmıs olabılır,hal hareketleri duzgun aklı basında bir kız ise degerlendır..ama oyle 'sokak kızı' tiplemesi gibi biriyse hafif bir kızsa karar senın..sakin ol serin kalmaya çalış..umarım yoluna gırecektır..

0|1
    0|0
  • ayy inanmıyorm

şok oldum

güveniyorum dersen devam et iyi düşün

0|0
    0|0
  • Madem o dusunceyi kaldiramiyorsun,uckuruna da sahip cikacaktin arkadasim.

Sevgilinle birlikte olmussun yasadigi seyi bildikten sonra.

Simdi de icimde savas var diyorsun.

2|0
    0|0
  • sana önceden anlatması gerekiyordu ama sonuçta hayat bu her şey olabilir.. Ölümden daha ciddi ne olabilir ki? anlatmış ki sana değer vermiş dürüst davranmış.. bırakıp gitsen o kız bir daha dürüst olabilir mi.. başkasıyla beraber olsa söylersem oda gider der ve içinde sıkıntı yapar bunu.. geçmiş geçmişte kalmış... ona destek olman gerek. kim bilir nasıl bir acı yaşamıştır.. canından kanından olan bir varlığı bir parçağı verdi o toprağa...

0|0
    0|0
  • Gecmis gecmiste kalmistir kiz sana herseyini anlatmis butun acik gonululugunle :) anlatmasaydi ne olcakti seviyorum diyorsun seviyorsan gecmisi irdeleme derim onune bak..

0|0
    0|0
  • Kafandan çek at kötü huylu düşünceleri. Geçmişin ilişkini yıpratmasına izin verme.

Sevgilin seni seviyor mu ? Sen onu seviyormusun ? Evet.

O zaman problem yok.

1|0
    0|0
  • Kız dürüst olmuş sana bunu açıklamış..

Hiç kızın açısından düşündün mü? Genç yaşta kürtaj olmuş ilk anneliğni böyle tatmış hiç onun psikolojisini düşünebildin mi?

Eğer gerçekten sevseydin bu kızı bu cümleleri kuramazdın...

0|0
    0|0
  • ay allah aşkına neyin savaşı?sen mi aldırdın içinden bir et parçası minik bi cenin?erkekler ne kadar bencil ve ruhsuz olabiliyolar..bunları düşünme o kızı elinden ayağından öp söylemiş etmiş burda da zırvalayıp durma.

0|0
    0|0
  • keşke buna baştan karar verseydin ama kaldıramıyorsan devam etmen ilerde başka sorunlara yol açar mutsuz olunur iyice düşünüp bir karar varmak lazım

0|0
    0|0
    • keşkeler i duymak istemiyorum. bu kafadan atılırmı onu bilmiyorum unutabilrimiyim? cok sevildiğime ve cok sevdiğime eminim. ona çok kızıyorum ama olmuş artık bundan sonrası için ne yapmalıyım onu bulmaya calısyorum.

• karar senin kaldıramayacağın birşeyin altına girmen hem seni hem onu mutsuz eder.sakin bir şekilde düşünmen lazım esenin için hangisi daha ağır basıyor

• ya ayrılma dusuncesi ni dusunuce cok agladım. devam etmeyi evlenmeyi hayal edince de ilerde ona bundan bahsetmemem gerek tamamen kapatmam gerekcek. ama bunu basrabilrimiyim emin değilim. inanılmaz agır bir yük

• Ayrıl yaa kıza iyilik edersin.

1|0
    0|0
  • bence biraz zaman ver kendini dinle.. ileride bir sorun olabilr mi diye düşün

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Sorun hamile kalması mı yoksa senden önce ilişkiye girmiş olması mı anlayamadım? Hamile kalması ise kadın için daha zor bir durum, yavrusunu aldırmış canından kanından bir şeyi, onun psikolojisi daha kötüdür. Yok ilişkiye girdiği içinse bundan sonra bakire misin dersin çıkacağın insanlara. İlişkiye girmiş birini kabul edebiliyorsan kürtajla falan ne işin var onu çözemedim gerçekten?

5|0
    0|0
    • sana kufur etmek istiyorum ama etmiyorum

• tahammül edebilme yeteneği ile alakalı işte. hayır benim de başıma geldi bu desem inanmaz şimdi :))

• basına geldiyse ne yaptıgını ve şu anki durumu soylermisin.

• Arkadaşım en iyisi al karşına konuş sevgilini, bence ona dürüstçe açılırsan o senin rahatsızlığını alır, ya da almaz.Geçmişiyle yargılama , dediğim gibi konuş o senin içini rahatlatsın, başka türlü devam edemezsin.

1|0
    0|0
  • Bunu ilk duyduğunda ayrılmalıydın kızla birlikte olduktan sonra bu düşüncelere niye girdin ki ?

Bu bencillik değilde nedir ? Kızı hamile bırakıp giden adamdan farkın kalacakmı onun gözünde .

1|0
    0|0
    • ya size desemki o benimle birlikte oldu inanırmısınız bilmiyorum. benim aklımdan bile gecmemişti bunu yasmak.

• Hım ne olursa olsun kendine engel olabilirdin o istedi diye yaptım mantıklı değil , ilk adımı o atmıştır gerisini birlikte getirmişsinizdir .

Artık yapabileceğin bir şey yok ayrılmaktan başka , bu düşünceyi asla kafandan atamazsın .

Çok kötü bir durum ikiniz içinde .

• bak kardeşim durumunu hiç yaşamadım ama okurkenv yorumlarıda okurken aklımda canlandırdım bunu yaşadığımı çıkcak sorunları sıralıyorum kendin kararını ver

1) hiçbir zaman pürüzsüz bi ilişkin olmayacak onunla,evlensen dahi ona her dokundugunda aklına gelicek bu

2)hiçbir zaman tam anlamıyla güvenemiyceksin ki türk kültüründe oturan olgu bir kızın evlenmeden cinsel münasebete girmemiş olması gerekmekttedir.

3)Bu boku yiyen şahıs x şahsı diyelim ona evlendiniz,nişanlandınız vs onun kimligini birgün bilmek istiyceksin vede biliceksinde bir yerlerde denk geldi karşılaştınız yanında arkadaşları var erkek milletini iyi biliriz arkadaşlarına onu gösterip herşeyi anlatıcaktır.Ne kadar kendini tutabileceksin?

4)Evlenmeden sırf sevdim diye bir erkekle bunları yaşıyan bir kıza ne derece güvenebilirsin?evlenince kalp mühürlenmiyoya evliykende ya SEVDİM DERSE?

5)Muhtemel çocuklarında bu gerçekleri bir gün öğrencektir annelerinden nefret,senden tiksinceklerdir bu yanlışı yaptığınız için X şahsının çocuklarıyla ya tanışıyo olursalar ve onlarda bilir ise(burası çok kurgu ama kader denk gelebilir bu herkezin kıyameti olur)

6) GEÇMİŞ BİR İNSANIN YAPTIKLARININ VE YAPABİLİCEKLERİNİN RESMİDİR.Bİ HALTI YEMEYİ BİR KERE KENDİNE YEDİREN İSTEDİĞİNDE HER ZAMAN YEDİRİR...

Bunlar benim kendimi senin yerine koyarak oluşturdugum 6 madde dir karar senin BEN OLSAM kesinikle bırakırdım BEDELİ ÖLÜM DAHİ OLSA...Allah kimseye yaşatmasın inşalllah

0|0
    3|0
  • madem daha önce ilişkiye girmesini sorun ediyosun sen neden evlenmeden ilişkiye giriyosun peki ?

mesele hamile kalması mı cinselliğini senden önce başka biri ile yaşaması mı.

Demek ki senden önceki de senin gibi biriymiş ki evlenmeden cinsel birliktelik olmuş.

ben bir sorun göremiyorum dostum k.bakma ama şikayet etmeye hiç hakkın yok

3|0
    0|0
  • Daha önce cinsellik yaşamadığından sert gelmiştir bu düşünce sana. Aklı varmış yol yakınken kürtaj olmuş. Üstelik şu an yalnızca sana aitse üzerine düşünecek bir şey yok bence.

1|0
    0|0
  • gardas bu durum hep senin aklinda kalacaktir ya yukarı bıyık asagı sakal durumu kabuleceksin ve senin hayatinin bir parcasi olacak

veya ne yukari ne asagi ikisindende vaz gececen.

böyle bir laf vardir gecmisini unutan gelecegi göremez ve sen o gecmisi unutazsin malesef

0|0
    1|0
  • yani diktirip, açılışı sen yaptın da diyebilirdi. dürüst davranmış. dürüstlüğünü göz önüne al. karar senin.

2|0
    0|0
  • aga allah yardımcın olsun valla zor durum. Ama sana şunu söyleyim duvarı nem insanı gam yıkar. bugun unuttum desen başka gun yıne aklına gelecek. Dünyanın en güzel en iyi aşkı da olsa kötü günleri de olur ve o günlerde ister istemez kavgalara konu olacak bu çünkü asla unutamıyacaksın bunu ne kadar kendini kandırsanda bu böyledır.

0|0
    1|0
  • içinde savaş varsa yürümeyecektir,sonrasında yaşadığın(ayrılık) pişmanlıkda gideni getirmeyecekdir...

0|0
    0|0
  • Takılma bunlara.

1|0
    0|0
  • keşke ilişkiye girmeseydin haklılık payın olurdu ama şimdi bırakıp gidemessin

1|0
    0|0
    • bırakmak istemiyorum zaten ama onunlayken de aklıma geldikce kahroluyorum yukarı bıyık asagı sakal durumu

• anlıyorum seni ama gerçekten seviyorsan buna takılma, sonuçta o şu an seninle birlikte. geçmiş geçmişte kalmıştır, sen anı yaşa

• unutmak isityorum hatırlamamk uzere ama hala unutamdım. bu boyle devam ederse mutlu olamaycagım. ve kendimede cok kızdım ayrıca bende birlikte olduguma pişmanım.

• dostum sende kendimi görüyorum, yaş aralığımız da uyuyor, aynı olayı bende yaşadım. ilk cinselliği yaşadığım kızdı... daha sonra onun kürtaj yaptırdığını öğrendim, ama kendi illegal yollarımla öğrendim, kendisi itiraf etmedi... tabi bunu öğrenince her gün kavga dövüş baktım olmuyor ayrıldım...pişman da oldum ama geri dönersem aynı şeyleri tekrar yaşarız biliyorum...o bayanın senin için bu kadar önemli olmasının nedeni bil ki ilk cinselliği onunla yaşamandır... bunu göz önünde bulundurarak kendi kendine bir karara varman gerekiyor, bu konuyu bir daha açmamak üzere ya kapatacaksın ya da o kızdan ayrılacaksın, kendine de kıza da dünyayı zindan etme, çünkü psikoljisini bile bozabilirsin ve bu yaşadıklarını sen yokken yaşadı, sövebileceğin tek şey kaderindir onu daha önce karşına çıkarmadığı için... ahh ahh çok duyuyordum bu cümleyi "Neden daha önce karşıma çıkmadın!"

0|0
    0|0
    • beni anlıyosun

• senle vaktin varsa konusalımmı biraz beni anlayack tek kişi sensin herhalde.

• tamam gizliliği kaldırıyorum

Yükleniyor...