Çocuk olmamasının etken sebepleri nelerdir?

Eşim ve benim normal şartlarda bilinen sorunumuz yok, bir kere de hamile kaldı ama ne yazık ki düşük oldu. Devamlı deniyoruz ama hamilelik yok. Acaba olmamasını tetikleyecek ne olabilir?

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• olur sen bir spermyogram yaptır eşinde yumurtalıklarına baktırsın bizde böyle durumlar yalşadık kızmız var 3 yaşında

0|1
    0|0
    • Ben evlenemden sperm testi yaptırmıştım çocuk için yeterli çıkmıştı. Siz ne kadar süre sonra çocuk sahibi oldunuz

• İnşallah bize de nasip olur

• inşallah kardeşim eğer ikinizde de sorun yoksa dua edin,1 yıl sonunda yine olmassa pes etme ve tüp bebek deneyin Allah yardımcın olsun

Kızlar Ne Diyor 6

• Uzun süre Korunmuş olmak, tekrar çocuğun olması için yaklaşık 1-2 yıllık kuluçka Dönemi'ne ihtiyaç Duymasına neden oluyor.

Onun haricinde doktor Kontrolü ile düzenli aralıklar ile cinsel ilişkinin de hamile kalma ihtimalini artırdığını biliyorum.

0|1
    0|0
  • Adet zamanını bekleyin. Adet olduktan 10-14 gün sonraya ilişkiye girmeyi deneyin. Artık devlet ilk tüp bebeğin ücretini almıyor onu da deneyebilirsiniz.

0|1
    0|0
    • Tup bebek nasıl bir olay?

• Çok ayrıntılı bilgim yok bunu mevcut olan bir doktordan öğrenmeniz daha iyi olucaktır. Bildiğim kadarıyla dışarıya alınan spermin yumurtayı döllenmesi sağlanıyor sonra bayanın rahmine koyuluyor.

• İlk çocukta düşük olunca hamilelik zorlaşıyor der annem belki ondandır

0|1
    0|0
  • 4 ay çok erken, baya deneyin sonra doktora gidin. 1-2 sene sonra. hem gezin o arada

0|1
    0|0
  • Ovülasyon dönemini öğrenip çalışmalara başlayın olmuyorsa doktora gidin.

0|0
    0|0
  • Çok fazla neden var ama en çok bilineni sperm azlığı sayı ne kadar az olursa hamile kalma oranı düşüyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• arkadaşım herhangi bir sorun yoksa bilimsel nedenler aramanın anlamı yok. bu iş kısmet işi.

avantajlı olmak için şunları deneyin.

ovulasyon dönemini tespit edin. o döneme en az 3 gün kala ilişkiye girmeyin. biraz spermin biriksin sperm kaliten artsın. ovulasyon döneminde de bol ilişki yaşayın.

boşalma anında penisin dipte olsun rahim önüne boşalmaya çalış.
    bol sevişin vajina iyice ıslansın ki ph değeri yükselsin.

gerisi Allaha kısmete kalıyor

bir boşalmada 150-200 milyon sperm boşalıyor. bunların hepsi ölüyor. bir tanesi sağ kalıp rahme canlı ulaşırsa gebelik oluyor.

0|2
    0|0
  • Yediklerini değiştir.

Devamlı Muz, süt ve bal tüket. Bal çok önemli, 1 hafta boyunca hepsini tüket ama asla sevişme ve boşalma. Şeftali ve sulu meyveler tüket. Kırmızı et alabiliyorsan, o hafta içinde 3 dilim tüket. Bunlar seni besler ve çok fazla sperm üretir. Arasırada eşinle cinsel sohbetler, birbirinizi tahrik eden konuşmalar yapın ama asla sevişmeyin. Yatın. Uyuyun. 1 hafta sonra etkisini görürsün. Birde böyle dene.

Bu da olmazsa çözüm doktordur.

0|1
    0|0
  • ne kadar suredır evlısınız

0|1
    0|0
    • 4 aydır

• olacak arkadaşım sıkıntı yok.. o bır kere olan gebelik bunun habercısı

• İnşallah üstadım

• allah verdıyse olacak

0|1
    0|0
  • kadın doğum uzmanına bir götürsene

0|1
    0|0
  • O cevabı doktordan ve tahlillerden öğrenebilirsiniz. biz ne desek boş arkadaşım.

0|1
    0|0
  • Doktra gitseniz

0|1
    0|0
  • Doktora sorsaniz.

0|0
    0|0
  • Doktora gitmediniz mi? Belki sperm sayı ve kalitenizde bir eksiklik olabilir bol bol keçi boynuzu, tahin pekmezi yemenizi öneririm.

0|1
    0|0
  • Doktor olabilir mi aceba

0|0
    0|0
  • Abi spermiyogram yaptır

0|1
    0|0
  • Ne kadar zaman oldu dostum evleneli? Ve ne zamandir deniyorsunuz. Bu konuda cok biligiliyim

0|1
    0|0
    • 4 ay oldu. Ve her adet bitimleri devamlı deniyoruz

• Teşekkür ederim muhterem. Sağolun

• Ne demek dostum 😃 ha bide unutmadan soylim bak bu cok onemli eşinin adet doneminden hemen sonraki 17 gun cok onemli. Cunku adet bittikten sonraki 17 gun yumurtlama donemiymis. Doktor soylemisti bizzat ve herkeste ayniymis kardesim. Iyi takip edin onu. Adeti bitince 17 gun boyunca 1 gun deyenin bir gun denemeyin. Yani 2 gune bir deneyin. 17. Gune kadar %90 ihtimal hamile kalir zaten

Yükleniyor...